Katliam Büyük...Çin daha büyüğüne hazırlanıyor

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Doğu Türkistan Dayanışma Derneği Başkanı Seyit Tümtürk, ölü sayısının açıklanandan çok daha yüksek olduğunu ve buna tepki olarak Kaşgar'da büyük bir miting düzenleneceğini söyledi.

Tümtürk, "Son aldığımız bilgi 500'e yakın ölü olduğu doğrultusunda ama bunu teyit edemiyoruz. Çin haber kaynakları 140 diyor, bunu en az 4-5'le çarpabilirsiniz. Urumçi'nin beş ayrı mahallesinde binlerce kişinin katıldığı bir gösteri sözkonusu ve söylendiği gibi masum Çinliler'e saldırılmıyor. Görüntülerde iki Çinli kızın ağzının kanadığı ve iki panzerin yandığı gösterilerek olay çarpıtılmaya çalışılıyor.

Olayın aslı şudur: 26 Haziran'da Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün, Çin ve Urumçi ziyareti esnasında, Doğu Türkistanlıların, köle işçi olarak götürülüp çalıştırıldığı fabrikalardaki yatakhaneleri basıldı, yüzlerce kardeşimiz gece saat ikide katledildi. Biz 300 kişinin katledildiği bilgisini aldık. Bir hafta sonra da Urumçi'deki üniversitelerde öğrenciler ve öğretim görevlileri buna tepki olarak, demokratik bir şekilde sokağa çıktılar. Hiçbirinin elinde silah yoktu. Çin polisi bunların üzerine yaylım ateşi açarak, 500 kişinin ölmesine neden oldu" dedi.

'BİNLERCE TÜRK ÖLDÜRÜLECEK'
Tümtürk şöyle devam etti:

"26 Haziran'da ve son olaylara tepki olarak, Türk dünyasının kalbi olan Kaşgar'da büyük bir halk mitingi gerçekeltirilecek. Çin bütün yayın imkanlarını Doğu Türkistan'da durdurmuş durumda. Bırakın hür dünyayla, Çin'in içinde bile iletişim kurulamıyor. Kaşgar'daki mitingde binlerce masum Türk katledilecek.

Bugün Doğu Türkistan'da 35 milyon Müslüman Türk haritadan silinmek üzere... Bu olaylar bir haftalık olaylar değildir. Doğu Türkistan'da son 60 yıldır bir işgal var."
-----------------------------------------------------------------alıntıdır

Ankara yine suskun...suskun...suskun...

Resim

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Hem de cumhurbaşkanının gittiği gün mü :yuh:

Kullanıcı avatarı
ashe
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen ashe »

Susa susa zaten iyice dilsiz olduk :tuh:

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Hiç bişey yapamıyorsak bile boykot edelim bence.
Sonuçta ucuz olması sebebiyle çok rağbet görüyor benim gözlemime göre.

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

dikenüstünde, çin mallarının pahalısı da var...Cebimizdeki telefonlardan bilgisayarlarımıza kadar bir çok mal,üretim aşamalarının en az birini çinde geçiriyor.
Tedbir basit.
Türk Milleti "made in PRC" veya "made in China" baskılı malları almayacak.Türkiye Cumhuriyeti Devleti de çin üretimli mallara kota uygulayacak,sadece iç piyasaya değil,batı piyasalara geçmesini de engelleyecek.Bakın o zaman neler oluyor

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Pahalısı yok demedim zaten, genelde daha ucuz oluyorlar.

Boykot yapmak lazım. Şahsen ben bir daha almayacağım.

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

dikenüstünde, =D>
aynen