Musul-Kerkük Yanıyor...Türkmenler yalnız...

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Irak Türkmen Cephesi Ankara Temsilciliği görevini Ahmet Muratlı'dan devralan Sadun Köprülü, Kerkük'te devam eden Türkmen katliamına sessiz kalınmasına isyan ederek, dünyayı bu vahşete seyirci kalmamaya çağırdı.

Irak Türkmen Cephesi Ankara Temsilciliği görevini Ahmet Muratlı'dan devralan Sadun Köprülü, Irak'ta Türkmenlere yönelik saldırıların devam ettiğini belirterek, yaşanan katliamlara dünyanın sessiz kalmaması gerektiğini söyledi. Türkmenlerin Irak'taki varlık mücadelesini baskı ve tehditlere rağmen sürdüreceğini vurgulayan Köprülü, ITC'nin siyasi ve uluslararası platformda faaliyetlerine hız vereceğini kaydetti.

ABD'nin 2003 yılında işgal ettiği Irak, son yılların en kanlı günlerini Haziran ayında yaşadı.

6 yıllık işgal döneminde adeta yıkıma uğrayan Irak'taki Türkmenler, şehitlerinin arkasından yas tutuyor. Amerikan askerlerinin şehir merkezlerini terk etmeye başladığı son bir hafta içinde yaşanan iki ayrı saldırıda 100'ün üzerinde Türkmen'in hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kerkük'ten gelen haberler, Türkmenlere yönelik saldırıların aynı şiddetinde devam ettiği yönünde.

--------------------------------------------------alıntıdır
Ben en çok halka kızıyorum artık,ankara dan umudumu kestim.Filistin meselesindeki duyarlılığı ne kendi şehitlerimize,ne soydaşlarımıza yöneltilen saldırılarda gösterdik.Yazıklar olsun...

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Gerçekten Türk düşmanlığı bu kadar çok mu?
Hiç bilmiyordum ben bunları.

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur ki...

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

İşte milliyetçi olmadığımızdan oluyor bunlar.Bir araya gelemedik bir türlü.Bunları dile getirince de faşist oluyorsun....

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

İnsanların ayrılmak için çok nedenleri oluyor ama birleşmek için tek bir neden görülemiyor apaçık durduğu halde.

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Birleşmek için tek sebep Turan'dır...

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Ülkelerin gerçekleri diye birşey de var birleşmeyi engelleyen...Biz Türkler kendi aramızda çok bölünmüşüz.
Tamam taa Orta-Asya Türk Devletleriyle "resmi birleşim" zaten pek mümkün değil...Ama onlar kendi aralarında birleşir,Biz etrafımızla birleşiriz,ne demek "bir millet iki devlet"....
Ankara Antlaşmasının gereği yerine getirilsin,Türkiye Süleymaniye hattına insin...Gerekirse o bölge petrollerinden de vazgeçilir,yeter ki soydaşlarımızın güvenliği sağlansın.