Bu da oldu sonunda !! Yazıklar olsun...

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Başbakan Tayyip Erdoğan "Kürt açılımı" için İçişleri Bakanlığı'nın bir çalışma yürüttüğünü açıklarken PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın 15 Ağustos'ta açıklamayı düşündüğü yol haritasındaki 10 temel madde belirlendi.

Yol haritası son şekli toplumun çeşitli kesimlerden alınan görüşlerin değerlendirilmesiyle alacak. İmralı'da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken Öcalan geçen hafta avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Açıklayacağım yol haritasında aydınlara rol düşüyor. Türkiye'deki radikal demokratlara sesleniyorum. Görev ve sorumluluk alsınlar. Türkiye'de 3 çeşit demokrat var; liberal, muhafazakar ve radikal demokratlar. Ben radikal demokratım. Çözümün öncülüğünü radikal demokratlar yapacaktır" demişti. Yol haritası için PKK'ya yakın kaynaklar Avrupa'da temaslarda bulunurken, Öcalan'ın avukatları da gazete yayın yönetmenleri, köşe yazarları, akademisyenler ve sivil toplum temsilcileriyle görüşmelerde bulunmuştu. Sürecin sağlıklı ilerlemesi için görüş alışverişlerinin yapıldığı toplantılarda alınan görüşler Öcalan'a iletildi. Öcalan'ın daha önce PKK'ya yaptığı "tek taraflı eylemsizlik" çağrısının halen sürdüğü belirtildi.

İŞTE TEMEL MADDELER

Ankara'da Öcalan'a yakın bir kaynak, bu maddeleri Sabah'a sıraladı:

- Türkiye vatandaşlığı Anayasa'da yer alsın.
- Kürtçe eğitim ve öğretim dili olarak kabul edilsin. Anayasa'da yer alsın.
- Ateşkes devam etsin. Koşulsuz bir genel af ilan edilsin.
- Akil adamlar geçiş döneminde inisiyatif alsın
- Siyaset yapma özgürlüğü önündeki engeller kaldırılsın. Affedilen PKK'lılar dahil herkes siyaset yapma hakkına sahip olsun.
- Abdullah Öcalan'a uygulanan tecrit kaldırılsın.
- Yerel yönetimler güçlendirilsin. Demokratik özerklik kabul edilsin.
- Çatışma döneminde işlenen faili meçhul cinayetler başta olmak üzere o dönemde meydana gelen olayları araştırmak için - Hakikatler Komisyonu kurulsun.
- Koruculuk kaldırılsın.
- Toprak reformu yapılsın.

Mynet haber.

Kullanıcı avatarı
yeL DegirmeNi
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen yeL DegirmeNi »

şu özalanı var ya .... Rabbimmm ey KAHHAR OLAN YUCE RABBİM dunyayı bir pislikten temizlemek gerekiyor... ahhh ahhh benim elimden olcan ölümü....

başbakanımızda ; bindik bi alamete gidiyoruz kıyamete.....

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

30000 insanın katili,bebek katili olan adamla masaya oturanlar utansınlar.O insanların kemikleri sızlar diye hiç düsünmediniz mi!!

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

5000 asker ve polis,25000 den fazla sivili katleden bir terör örgütünü muhatap alabilecek kadar bayağılaşanlara yazıklar olsun...
Analar ağlamasınmış...Benim askerime silah doğrultanın yedi ceddi yansın,soyu kurusun!
İronik olan,Toprak Reformu yapabiliriz denilmesine rağmen yapmayacak olmaları.Seneler önce "toprak reformu yapılsın" diyenleri komünist ilan eden sayın muhafazakar demokratlarımız(!) şimdi oyalamak için bunu kullanıyor...
Sadece "toprak reformu" yapılmalı,milleti ordaki ağaların marabalığından "vatandaşlığa" geçirmek için.Gerisi yerel yönetimler kanununu değiştirip önce eyaletvari bir sistem üretmek,daha sonra özerklik safsatalarını bahane edip bilmemnistan'a ilhak olmak.
amerika kafkaslara çıktı ya,birilerinin son görevi de belli oldu,memleketi böldürmek...
Sonra gemicikle seyahat...
Keçiden kuzu olmaz ki....

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen anamenia »

- Kürtçe eğitim ve öğretim dili olarak kabul edilsin. Anayasa'da yer alsın.
Ben bu sözden sonra bir şey demek bile istemiyorum devletimizin hali işte bu

Kullanıcı avatarı
gkcrm
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen gkcrm »

Anayasanın değişmezliği nereye gitti..burası türkiye mi yoksa kürdistanmı...memleket nereye gidiyor yahu..babalarımız bpşuna mı çatıştı pkk ile bunca sene..yazıklar olsun..

Kullanıcı avatarı
caner_bayraktar
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen caner_bayraktar »

O masaya oturanlar, zamanı geldiğinde oturdukları masanın idam sehbalarına dönüşeceğini bilmiyorlar....