Son günlere dair

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Son günlere dair

Mesaj gönderen swashbuckler »

Dost meclisi,gözyaşıyla yoğrulmuş vatan toprağına ağıtlar yaktı bugün.

"Efe" dedi birisi...Abim,doktorluk yapmak istedi orda,suçu buydu.Bomba koydular otobüste koltuğunun altına,ben abimin bir torba parçasını bayrağa sarıp gömdüm,nasıl ağlamayım...
Alnımdan soğuk terler damladı,vücudum yandı,aklım kavruldu...
"Kardeşlik" dedim... Memleketin dağları dağ,denizi deniz,bayrağı bayrak...Hepsi yerinde,hepsi bir...Biri iki ettirirsek,o gün ağlar,şeref gereğini gerçek ederiz...Gün,birlik günü değil mi...
Dedim ya,göğsüm yarıldı sanki ikiye...Bir türkü tutturdum,gitti
"N'aldırdın beni...Gül idim,soldurdun beni..."

Açılımın lafzı mali,ruhu fiili özerklik...Açılımın anlamı,Türk'e sen Kürtsün deyip,ona inandırıp,ayrılıkçı ordularına nefer etme...
Gerisi hikayedir.
Kafkaslara açılan Amerika...Kutuplarda rakipsiz güç,ortadoğuda tekrar "cephe" olmak için Suriye'ye 15 parça harp gemisi yollayan Rusya...
İkisinin arasında Hazar'dan Ege'ye kadar olan "kayıtsız şartsız bir Türk coğrafyası"...
O coğrafya üzerindeki enerji kaynakları,o coğrafyadan geçecek enerji yolları...
Türkiye Cumhuriyetinin,1950'den beri kötü yönetilmesine rağmen,dünyanın sayılı kuvvetlerinden biri olmasının verdiği ciddi riskler,Türklerin tarihi yönlendirme kabiliyetleri..
"Türk" va'kasının,yani Lozan'ın verdiği büyük kuyruk acısı...
Siz emperyalist bir devlet olsaydınız,tek parça ve kuvvetli bir Türkiye ister miydiniz?
Mesele bundan ibarettir,
Gerisi yalan dolan...
200 sene önce Doğuda Ermeniler,batıda "slavlar ve helenler" vardı...
Şimdi kürtler,muhafazakar demokrat ve liberallerden oluşan aydınlar(!),ve sahtekar politikacılar "açılıma ihtiyaç duyan mazlumlar" rolünde...
Doğu illerimizdeki sorunlar,batıda da var...
Ben öğrencilik hayatıma devam etmesem,işsizim,işsiz bir maliyeci...Yıldız Teknik Gemi İnşaat Mühendisliğindeki arkadaşım da işsiz...Kızkardeşim,ki içmimarlık okur,işsiz...Erkek kardeşim,ki uluslararası ilişkiler okur,işsiz.
Efendiler,bu lafı geçeceksiniz...
Bir açılım yapacaksanız ille,
Toprak Reformu yapın,doğuyu kurtarın ağaların zulmünden.
O insanları eğitin,"VATANDAŞ" edin...
"KAPİTÜLASYON" vermeyin...
En önemlisi,
Katili,haini,teröristi,iblisi benimle bir tutmayın...
Gün olur,bu canlara tak eder netekim!!!

Yavaş adımlarla yürürken,bir türkü daha koptu dilimden...
"Aaaaçulduuum aaaçulduuum açulamaaduuum güülum,açilamaaadum"
Yüzlerimiz "nedense" gülüverdi....

26 Ağustos,büyük taarruzun başkangıcıdır...
En kutlu gün...
Biz kalkmazsak rahat yataklarımızdan,
Kuva'i Milliye Şehitleri,emin olun,
Gelir,kaldırır artık!
"MEZARDAN ÇIKMANIN VAKTİDİR!!!"