30 Ağustos 4 şehit verdik

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesinde 4 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

Hakkari Valisi Muammer Türker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Derecik beldesi Balkayalar bölgesinde operasyona giden ''askerlerin arasına el bombası atıldığı'' şeklinde bilgi aldıklarını belirtti.

Vali Türker, ''Atılan bombanın patlaması sonucu 1 astsubay ile 3 uzman çavuş şehit oldu. Yaralanan bir askerimiz ise Hakkari Asker Hastanesinde tedavi altına alındı. Bölgede hava destekli operasyonlar sürüyor'' dedi.
--------------------------------------------------------------------------------------
Bu kutlu günde,"yan gelip yatmadık,can verip yattık!" diyen şanlı ordu gazi,asker şehittir.
Şehitler! Toprağınız bol,mekanınız Türk Uçmağı olsun...

Açılanların evine ateş düşmüyor tabi...Yazıklar olsun!

Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen sato54 »

Allah rahmet eyelsin. :(

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

:( Aileleri en çok üzülmüştür.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bu açılım, barış ayakları falan yalan... Bunlar yine bildiklerini okuyacaklar anlaşılan.

Ama yine de denensin bakalım. Belki laftan anlarlar. Ama şu var ki;

Laftan anlayana etmeli tekdir, laftan anlamayanın hakkı kötektir.
(Bu milletin de bi sabrı vardır ve elbet bir gün taşacaktır.)

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Laftan falan anlamazlar 50 kere af çıktı n'oldu?
Bizde olup onlarda olmayan ne! Biz de bilmemkaç bin dolar borçla doğuyoruz,orta halli bir ailenin evladı olursak kendimizi şanslı hissediyoruz.Seviyoruz,toplumdaki şuuru bozuk abazalar yüzünden kavga ediyoruz,biz de devletin kısıtlı kaynaklarla bizi okuttuğu üniversitelerde resmen sürünüyoruz,hoca kaprisiyle,maddi sıkıntılarla yaşamaya çalışıyoruz.Bizi de sömürüyor ev sahipleri ve bankalar!
Ben göçmen çocuğuyum arkadaş,benim arkadaşlarımın da çoğu öyle! Ama hiç bir batı trakyalı'nın "makedonca resmi dil olsun" dediğini duymadım! Atalarımın beylerbeyi olduğu topraklarda okunan "türküleri" anlamam,hiç de sorun etmem.
Bu toprakta doğdun be adi adam! Ben vergi verirken sen 30 çocuk yaptın,ödediğim vergiyi sana kelle başı ödediler.Benim arkadaşlarım seni korumak için sınırlarda ölüp gitti gık demeden,senin çocuğun vurdu,senin saçma "törelerini" uygulamadım,kan davası demedim! Anana babana yeşil kart verdim,yoksulluk maaşı verdim,çocuğuna baktım.Darbelerde tek onlar mı işkence gördü! Benim de akrabalarım yatmış hapishanelerde.Benim de babamın arkadaşları öldürülmüş! Bir defa gık demiş miyiz!
Benim babam kimya mühendisi,müdür yardımcısı.Vatandaşın işi yarım kalmasın diye devletin makinasının başında 48 saat oturdu,kriz geçirdi! Annem kimyasallarla boğuşmaktan kanser oldu! İlacını ben aldım,ameliyatını ben yaptırdım "devlet baba baa baksın" demedim!
Ben biliyorum ki,gidecek başka yerim yok! Gitmek istediğim bi yer hiç yok! Bu toprak bizim,biz de kendimize "TÜRK" diyoruz!
Sen naptın! Keleşi aldın ilk zora geldiğinde,KALLEŞLİK YAPTIN!
Acımıyorum ne geberen terörist leşlerine,ne de analarına! Keçiden kuzu olmaz,onlar da suçlu!
Bana koyan,it enikleri bizi tehdit ediyor,gıkını çıkartmıyor iktidar.Açılım da açılım,her meselede olduğu gibi bunda da kutuplaştırıyorlar,bildikleri tek şey bu,kapasiteleri de bu,kimse kusura bakmasın,abd den aldıkları emir de bu...
Kendi memleketimde muhacir oldum ya,90 sene önce Selanik'ten muhacir ettikleri gibi,helal olsun bunlara,helal! Çok güzel parçaladılar memleketi...Herkes de izledi,yazıklar olsun!
Ha ne değişirse değişsin! Yarın gelir,saba güvende çalarlar,toplanır askere giderim sevdiğimin girmeye kıyamadığım koynuna koşar gibi! ölürüm namus bildiğim tek yer hudutta,bir erkek kardeşim var,ona verirler lakabımı,o da zeybek oynayarak gider askere,o da ölür! Bizim kaderimiz bu,"TÜRK ÖLÜR! YILMAZ!"

Zaten başbakan da ben "TÜRK" değilim rizeliyim demişti...Ulan ne kadar zor iş TÜRK olmak!

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Hasan abi yorumundakiler, yani kendi adına söylediklerin gerçek mi?
Bu arada iyi özetlemişsin durumu.
Devlet bize baksın devlet şunu yapsın ben de diyemem.
Keşke daha düzgün yönetilseydik ama kötü yönetiliyoruz diye de asilik yapacak değiliz en azından kendim.
Ben, insanlar çok bencil ve çıkarcı oldukları için böyle kötü durumlarla karşılaştığımızı düşünüyorum. Kendilerini düşünüyorlar.
Kendisinden, çıkarlarından başka bir şeyi düşünmeyen ancak başkasına zarar verebilir öyle değil mi?
İnşallah sorunlar çözüme kavuşur :(

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

Allah Rahme eylesin Şehitkerimize :(( :(( :((

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

dikenüstünde, elbette gerçek.Bu memlekette benim gibi çook memur çocuğu var,yaşadıklarımı özetledim.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hasan kardeş söylediklerine tamamen katılıyorum ama kökten çözüm alınmalı ve tek bir terörist kalmayıncaya kadar temizlenecek bi operasyon yapılmalı diyorum bazen dediğin mesele geliyor aklıma. 30 çocuk doğuruyorlar dedin. Çok da doğru dedin. Yani bunlar öldürmekle bitecek birşey değil. Sen bir öldürürsün onlar 5 doğar.

Bu zamana kadar silaha başvuruldu sorun çözülmedi aksine giderek de artıyor. Çünkü sürekli terörist yetiştiriyor o analar bu vatana. İktidar'ın bu konuyu konuşarak halletmesi durumunu bu yüzden destekliyorum. Amaa...

Katlanamadığım, sinir olduğum, kendimi harap ettiğim bir konu şu ki bu DTP'lileri ve PKK'lıları susturamıyorlar. DTP milletvekili çıkıyor Iğdır bizim Hakkari bizim Van bizim Kürdistan şekilleniyor diyor. İşte bu ve bunun gibi saçmalıklara çare bulunmadığı sürece ve bu tür bölünme propagandalarının önüne geçilmediği sürece konuşarak anlaşmak gibi bir sorun söz konusu olamaz.

Başbakan çıkıp konuşacak. "Bu vatan bölünemez, Kürt'ün Çerkez'den Laz'dan farkı yoktur, Türkiye'nin tek dili vardır o da Türkçe'dir" diyecek "ve bunun karşısında olanlar bizim düşmanımızdır Kürtler değildir" diyecek ve ardından "bu dediklerimi kabul eden Kürt kardeşlerimize bi sözüm var" diyecek. "Şayet bu sorunun çözümüne destek olursanız doğuyu batıdan farklı tutmayacağız gelişmesi için herşeyi yapacağız. TC Başbakanı olarak Söz veriyorum" diyecek.

Yani kısacası ne PKK'yı ne DTP'yi ikna etmeye değil, Kürt halkını kendine çekmeye çalışacak. Bunu da Kürtçe açılımı, Kürtlere ayrıcalık vererek değil, Kürtlerin sorunlarını çözme sözü vererek yapacak ki birşeyler çözülmeye doğru gitsin.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kürt halkı,Çerkez,Laz? Halk,bir zaman diliminde,sınırları belli bir vatan içinde,hükmetme ve savunma yetilerine sahip olan insan topluluğuna denir.Bu ülkede Halk "Türk Halkı"dır.
Kimse kusura bakmasın.Saydığımız unsurlar bizim soydaşlarımız,kimi kimden ayrı tutuyorlar.Kırım Türklerine Ruslar önce "Tatar" dediler,bizden ayırdılar,sonra kesip biçtiler,soylarını kırdılar,ne çabuk unuttuk...
Meseleye gelinceeee.
Kürtler öncelikle kendilerini değiştirmek mecburiyetindeler.Ağalardan,törelerden onları kurtaracak güç olan devlet,ancak bir irade beyanına müteakiben gücünü kullanabilir(bakın iktidar demiyorum,bu iktidar bu oylarla başa gelmiş bir iktidardır,asla toprak reformu yapmaz) Ama "Kürtleri" temsil edenler,nedense aynı iktidar gibi,alınması gereken lokal önlemler yerine,daha doğru telaffuz edemedikleri "demokrasi,insan hakları,ab,abd" gibi terimleri kullanıyor,çözüm yolu olarak onları gösteriyor.İnanılmaz bir şekilde,hala kürtlerle konuşalım diyor aydın kesimi de.Yani devletin stratejik operasyonel kurumları(ki diğer adı TSK dır onun) salak,bilmiyorlar bu işin nasıl biteceğini. 22 senelik ömrümde 3 defa TSK'nın terör ve bölgesel sorunların çözülmesine dair yol haritalarını gördüm.Niye atıf yapılmamış bunlara?
DTP yi nasıl susturacaksın? Adam seçilmiş...Kapatılsın denmiş,yüce divana gitsin denmiş izin vermemişsin.Onu geçtim,bir hükümlü seçimlerden önce işlediği bir suçtan dolayı hapis olmasına rağmen,seçildiği için ordan alınıp meclise gönderilmiş,kanun-yasa ne der düşünülmeden(kim bilir...belki bunu da ulemaya sormuştur sayın başbakan)...
Bir söz vardır..."Hesabını bilmeyen çavuşlar" diye başlar ya...Bizimkiler bilmiyor işte.
O yüzden ufacığız,el kadar ermenistana,aptal ve güçsüz yunanistana söz geçiremiyoruz,geçiremeyiz de bu kafayla...
Senin elin kesilmiş,kesen şey paslı.Gidip 10 yıl önce o şeyi aldığın dükkanla konuşuyorsun "bak paslanıyo bu diye",ne pas sökücü kullanıyosun,ne tetanoz aşısı.Ölüp gitmeye mahkumsun netekim....yazık...