Türk bayrağını yerde bırakmadı

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Resim

Başbakan Erdoğan, G-20 Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekilirken yerde duran Türk Bayrağı'nı alıp iç cebine koydu.

ABD'nin Pittsburgh kentindeki G-20 Zirvesi'ne katılan liderler aile fotoğrafı çektirdi.

Pittsburgh David L. Lawrence Convention Center'de devam eden G-20 Zirvesi'nin ilk oturumunun ardından, geleneksel aile fotoğrafı çektirildi.

Aile fotoğrafı çekimi sırasında liderlerin duracakları yerleri gösteren ülke bayraklarının zeminde yer aldı görüldü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, diğer liderlerin yerlerini aldığı sırada, Türk Bayrağı'nı konulduğu yerden alarak ceketinin iç cebine koydu.

25.09.2009 21:47:26

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

dikenüstünde: Adamı hep kötülemeyelim aferin yaptığı iyi şeyler de varmış..

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Bunun bir benzeri daha vardı.Ama o daha eskiydi.Görmedin galiba.
İşte FaRK,iŞTe BaŞBaKaN..
:turkce: :turkce: :turkce:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Saygı duyulacak yerde saygı duymak gerekir...

Bu hareketin için saygılar başbakanım.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
efsu_esila
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen efsu_esila »

VSaBaH yazdı:Saygı duyulacak yerde saygı duymak gerekir...

katılıyorum.
diğeri at gözlükleriyle bakmaktır...

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Takdir edilecek bi hareket gerçekten tebrik ederim...

Bu aralarda zaten en büyük milliyetçi parti biziz diyorlar.Keşke bu hareketleri vatan toprağını İngilizlere satmadan önce yapsalardı.Benim için bu hareketlerin bir manası yok artık.Gerçi Başbakan toprağı sattıktan sonra "Toprağı sattıkta alıp götürmediler ya" demişti.Haklısın Başbakanım en milliyetçi sizsiniz (!).

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Y4HY4 yazdı:Takdir edilecek bi hareket gerçekten tebrik ederim...

Bu aralarda zaten en büyük milliyetçi parti biziz diyorlar.Keşke bu hareketleri vatan toprağını İngilizlere satmadan önce yapsalardı.Benim için bu hareketlerin bir manası yok artık.Gerçi Başbakan toprağı sattıktan sonra "Toprağı sattıkta alıp götürmediler ya" demişti.Haklısın Başbakanım en milliyetçi sizsiniz (!).

Başbakanın yaptığı hareketlerin tamamını desteklediğim söylenemez ama İngilizlere vatan toprağı satıldı diye bir şey demek biz Türk halkına hakaret olur Yahyacım... Çok çeşitli söylentiler var o konularda ama halk gördüğünü bilirim. Şuan için somut bir şey görmüyor Türk halkı...

İngilizler vatan toprağımızı ele geçirse biz başbakan mı dinleriz sence???
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Eğer bulabilirsem o açıklamasını bulup burda paylaşacağım en kısa zamanda.

Şimdi size tek sorum şu: Özelleştirma adı altında yabancılara sattığımız o kadar işletmenin yabancıların elinde olması ile vatan toprağının satılması arasındaki fark nedir?

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Y4HY4, arama ben hemen söyleyeyim
1923-2003 yılları arası yabancıların ülkemiz sınırlarında aldığı toplam taşınmazların kapladığı alan,13 milyon metrekaredir.
2003-2008 arası toplam "satış" ise 27 milyon metrekaredir.
Bu satışların çoğunun stratejik önem taşıyan yerlerde olduğunu söylemeye gerek duymuyorum zaten.
Birşeyi bilmiyor olmanız ayıp değil.Gidersiniz,mesela "tapu kadastro" internet sitesine girersiniz,nedir,ne değildir bulursunuz.
Dedikleri gibi,babalar gibi satıyorlar...bazı insani duygulardan yoksun oldukları açık,net!
Ha bu bayrak meselesi.
Ya ben körlüğü hiç anlamadım hayatım boyunca.Güneydoğuya kandilden giren hain teröristleri kahramanmışcasına karşılayanlar için "umut" verici dedi bu "sayın" başbakan! Şehit anasına "ne konuşcam lan ben bununla" dedi(duymadık demeyin,tüm televizyonlarda verildi dağlıca baskınından sonra)
Ülkemiz göklerinde dalgalanan bayrağı indirip,yerine kusmuk renki bayrak çekmeye çalışanlara "umutla" bakan başbakan,yerden bayrağı almış...
Şovenist adam,başka bişey değil.
Ha yutmak isteyen yutsun,zaten umrumda değil.Ama gerçekler açık.
Bu iktidar,memleketi par-ça-lı-yor.
pkk denen "ki aslı horbun dur" adi şerefsiz örgütün 20 senede yapamadığını 3 ayda yaptılar açılım diye,sen-ben oldu memleket...
Alkışlayın başbakanı...Memleket dağılmış,ülke borç batağına girmiş,bir çok ilde taşınmaz satış üst sınırı olan binde 18 aşılmış size ne...

son bir ek.buyrun,özelleştirilen kurumların ufak bir kısmı....bu ufacık listede bile bir çok stratejik isim var.

1-TAKSAN

2- GERKONSAN

3-SEKA Afyon İşletmesi

4- SEKA Balıkesir İşletmesi

5- SEKA Çaycuma İşletmesi

6- SEKA Kastamonu İşletmesi

7- SEKA Aksu İşletmesi

8- SEKA Taşucu Tersane Alanı

9- SEKA’ya ait 4 taşınmaz

10- TZD Sakarya İşletmesi

11- THY USAŞ

12- TDİ Trabzon Limanı

13- TDİ Dikili Limanı

14- TDİ Kuşadası Limanı

15- Sümer Holding’e Ait Merinos Halı Fabrikası

16- SÜMER HOLDİNG’E Ait ERYAĞ

17- SÜMER HOLDİNG’E Ait Adıyaman İşletmesi

18- SÜMER HOLDİNG’e ait 117 adet taşınmaz

19- KBİ’ye ait 103 arsa, 89 lojman

20- EBÜAŞ-MEYBUZ

21- EBÜAŞ’a ait 54 taşınmaz

22- TEKEL Kaya Tuz

23- TEKEL’e ait 30 taşınmaz

24- ESGAZ

25- BURSAGAZ

26- ETİ BAKIR

27- ETİ GÜMÜŞ

28- ETİ KROM

29- ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş

30- Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş

31- KBİ Samsun İşletmesi

32- KBİ 65 adet taşınmaz

33-DİV-HAN A.Ş

34- Amasya Şeker Fabrikası

35- Kütahya Şeker Fabrikası

36- SÜMER HOLDİNG’e ait TÜMOSAN

37- SÜMER HOLDİNG Malatya İşletmesi

38- SÜMER HOLDİNG Bakırköy İşletmesi

39- SÜMER HOLDİNG Diyarbakır İşletmesi

40- SÜMER HOLDİNG Çanakkale Deri İşletmesi

41- SÜMER HOLDİNG’E Ait 108 Adet Taşınmaz

42- SÜMER HOLDİNG Ortadoğu Teknopark A.Ş

43- SEKA Karacasu İşletmesi

44- SEKA Ankara Alım Satım Binası Müdürlüğü

45- SEKA Ardanuç İşletmesi Varlıkları

46- TÜGSAŞ

47- TÜGSAŞ Gemlik Gübre San. TAŞ

48- TÜGSAŞ-İGSAŞ HİSSELERİ % 100

49- TÜGSAŞ Urfa Depoları arazisi

50- TÜGSAŞ’a ait 23 taşınmaz

51- İGSAŞ Kütahya Gübre Varlıkları

52- TEKEL Alkolü İçkiler San. A.Ş

53- TEKEL’e ait 60 adet taşınmaz

54- TEKEL İnegöl Kibrit Fabrikası T.A.Ş

55- TEKEL Gemlik Sun.İp.Mües. T.A.Ş

56- TEKEL Tuzluca Tuzlası

57- TEKEL Sekili Tuzlası

58- EBÜAŞ Samsun Soğuk Hava Deposu

59- EBÜAŞ Manisa Kombinası

60- EBÜAŞ Manisa Arsası

61- EBÜAŞ’a ait 101 adet Taşınmaz

62- TDİ ANKARA FERİBOTU

63- TDİ Samsun Feribotu

64- PETKİM 2adet taşınmaz

65- TEDAŞ 1 arsa, 1 adet trafo binası

66- TEDAŞ 1 adet taşınmaz

67- ATAKÖY Turizm A:Ş

68- ATAKÖY Otelcilik A:Ş

69- ATAKÖY Marina Ve Yat İşletmesi

70- SÜMER HOLDİNG Beykoz İşletmesi

71- SÜMER HOLDİNG İstanbul İmar LTD.ŞTİ

72- SÜMER HOLDİNG 2 adet Taşınmaz

73- TDİ Karadeniz Gemisi

74- TEKEL Kristal Tuz Rafinerisi

75- TEKEL Kağızman Tuzlası

76- TEKEL’e ait 49 adet taşınmaz

77- TÜPRAŞ 2 adet taşınmaz

78- TDİ 1 Adet Taşınmaz

79- SEKA 5 Adet taşınmaz

80- KÖY HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (Tasfiye Edildi)

81- SSK Hastaneleri (Tasfiye Edildi)

82- SSK Eczaneleri (Tasfiye Edildi),

82- SEKA Kocaeli Fabrikası ve arsası

83- TEKEL 9 Tesis 84- TÜPRAŞ

85- ERDEMİR

86- THY Usaş (%3)

87- TEDAŞ 14 Taşınmaz

88- BÜYÜK TARABYA OTELİ

89- SÜMER H. 3 Taşınmaz

90- BÜYÜK EFES OTELİ

91- TDİ 2 Yakıt gemisi ve 9 gemi

92- BÜYÜK ANKARA OTELİ

93- BAŞAK SİGORTA A.Ş

94- KİB Murgul İşlet. Hid. Elek.Sant. ve Samsun'da varlıklar

95- BAŞAK EMEKLİLİK A.Ş

96- EMEKLİ SANDIĞI GENEL MÜD.- Kızılay Emek İşhanı

97- TDİ Eski Acente Binası

98- TDİ Şehir Hat. Çanakkale Hız.

99- TEKEL 31 taşınmaz, 2 arsa, 3 daire

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar bende bunu anlayamıyorum işte...

Ben sadece bu hareket için saygı duyulması gerekir dedim. Onca pisliğini serdiniz ortaya adamın. Tamam ben de tamamen AK (!) biri olduğunu düşünmüyorum ama eğer bu önyargılarımızdan kurtulamayıp iyi hareketleri görmemezlikten gelirsek o zaman kimse iyi bir hareket yapmak için uğraşmaz...

Kim ne derse desin bu hareketi herkes yapamazdı, bizim başbakan yaptı saygı duymak gerekir...

Özelleştirme konusuna gelince... Özelleştirmeye ben destek veriyorum. Yani öncelik Türk işadamlarına satılması tabii ki ancak eğer ülkeye istihdam sağlayacak ve vergisini de çatır çatır ödeyecekse bazı işletmelerin satılmasından yanayım bende... Devlet dairelerini görmüyor musunuz yatan yatana, yiyen yiyene... Özel sektör öyle olmaz... Kimse yattığı yerden para kazanamaz çalışmak zorunda olur... Devletin işi ne holdinglerle uğraşmak, ne de ticaret yapmaktır. Devletin görevi vatandaşına sahip çıkmak ve bünyesindeki işletmelerden vergi alıp, çalışmalarını denetlemektir. Özelleştirmede öncelik Türk firmalarına verilmeli ancak Türk firmaları da rağbet göstermemişse yabancılara satılabilir. Ancak bazı sözleşmelerle işletmenin ülkeye bağlılığının garanti altına alınması gerekir...

Şimdi buradan atıp tutmak kolay tabii her birimiz için... Ben başbakan olsam mutlaka birilerinin beğenmeyeceği veya doğru olmayan bir hareket yapardım. Yani baştakilerinde hata yapması gayet doğaldır. Kim çıkarsa çıksın hata da yapacaktır. Ancak AKP'nin türban ve PKK atılımlarını başlangıçta destekledim ancak sonra hatalar silsilesi sonrasında doğruya ulaşamadılar. Bu ülke hatalarını ne kadar süre daha örtpas edecek? PKK yıllardır yiyip bitirmedi mi ülkemizi? Onca şehit verdik hala da şehit vermekteyiz bi sonunun gelmesi gerekmiyor mu? Size birşey diyim mi bu PKK'nın sonu silahla bitecek değil bir takım diplomatik görüşmeler şart...! Bizim askerimiz Kürt halkını ikna etmediği sürece bu sorun çözülmez. Bizim askerimiz dağda bir PKK'lı öldürürken Kürt anneleri ister istemez onlarca PKK'lı yetiştiriyor arkadan çünkü...

PKK ve DTP'ye kesinlikle ödün verilmemeli ve Kürt Halkının gönlü hoş edilmeli. O da Kürtçe ve Kürdistan'a gaz vererek değil doğu illerine yatırım yapılarak olmalı...

İnsanlar bu dünyaya hata yapmak için gelmiştir kim ne derse desin. Hata yapmayan insan sayısı da çok azdır. Ama onca hatanın arasında böyle güzel hareketler takdir edilmezse insanlar daha çok hataya yöneleceklerdir...

Ben bu hareketle gurur duydum ama bazı arkadaşlar bu güzel hareketi diğer hatalarla gölgelemeye çalışıyorlar bence hoş bir durum değil bu...

Ben AKP'nin şuan ki Kürt açılımının yanlış olduğunu söyleyebiliyorum, aslında PKK'yı diplomatik olarak sonlandırmak mantıklı ancak atılan adımlar yanlış, türbanda da aynı şekilde... Yani AKP'nin doğrularını yanlışlarını ön plana çıkaracak kadar objektif olabiliyorum ki bu benim ne sağcı olduğumu ne solcu olduğumu gösterir... Ama siz böylesine güzel bir harekete aldırış göstermeden, pisliklerini öne çıkararak bu güzel hareketi kapatmak istiyorsanız da bu sizin objektif olmadığınızı ve ayrıca SOLCU olduğunuzun göstergesidir...

Çünkü objektiflik doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmektir...
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Bi kere bayrağımızı yerden alması çook müthiş bi davranış değil her Türk yapmalı,abartılcak bişey yok. Ama bize yakışan bi adamı başbakanımız seçmemiz müthiş duygu.

Ya şunu anlayamıyorum CHP,MHP,TKP vs. vs. bunlar gelse "ülke tertemiz oh ne güzel yehu hiç sorun yok" böle mi dicez?
He eğer diceksek tamam oy veririz.

Rahat batıyo başka hiç bişey değil. Herşeye muhalefet olun siz.
Oraya kim geçerse geçsin siz böyle olucaksınız ama, bundan hiç şüphem yok.
Ne doymaz milletiz yahu! Biraz övünün adamla. Ama yok nerde..
İşiniz gücünüz laf yapmak.. Acaba başta siz olsaydınız nereye kadar istediğiniz gibi yönetirdiniz bu devleti çook merakediyorum..

Tek bildiğiniz KONUŞMAK, KONUŞMAK, KONUŞMAK...