Türk bayrağını yerde bırakmadı

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

ShiftlesS yazdı:Bi kere bayrağımızı yerden alması çook müthiş bi davranış değil her Türk yapmalı,abartılcak bişey yok. Ama bize yakışan bi adamı başbakanımız seçmemiz müthiş duygu.

Ya şunu anlayamıyorum CHP,MHP,TKP vs. vs. bunlar gelse "ülke tertemiz oh ne güzel yehu hiç sorun yok" böle mi dicez?
He eğer diceksek tamam oy veririz.

Rahat batıyo başka hiç bişey değil. Herşeye muhalefet olun siz.
Oraya kim geçerse geçsin siz böyle olucaksınız ama, bundan hiç şüphem yok.
Ne doymaz milletiz yahu! Biraz övünün adamla. Ama yok nerde..
İşiniz gücünüz laf yapmak.. Acaba başta siz olsaydınız nereye kadar istediğiniz gibi yönetirdiniz bu devleti çook merakediyorum..

Tek bildiğiniz KONUŞMAK, KONUŞMAK, KONUŞMAK...

Bayrağı yerden kaldırmak her Türk'ün yapması gereken bir davranış ama dünyanın liderlerinin gözü önünde, tüm dünya basını önünde bunu yapmak her Türk'ün yapabileceği bir davranış değil Aslı...

O bayrağımıza toz kondurmayan CHP ve MHP var ya... Onların liderleri bunu yapacak kadar yürekli değil. Ha o kadar milletçi insanlar vardır o partilerde ona lafım yok ama ne Deniz, ne de Devlet anca lafta konuşurlar... İcraate gelince suspus olurlar iyi bilirim. Zamanında Apo'nun idam edilmemesi için imza atan Bahçeli şimdi gelip maval okumasın bağıra bağıra kimseye yutturamaz... Türkeş varken MHP vardı benim için, o vefat edince MHP'de diğer partilerden oldu benim gözümde... Herkes içinde öyle ki iktidara gelemiyorlar bir türlü...

AKP'nin yanlışları yok değil hemde birçok ama şuan devleti teslim edebileceğimiz biri yok... Deniz çok iyi bir muhalefet ancak iktidarı kaldıramayacak kadar pasif ve güçsüz, Devlet ise çok iyi bir gazcı. Onlar başa geçseler içleri rahatlayacak. Devlete çözüm için değil, iktidar olmak için tüm hevesleri onların.

Ben yıllardır kim geçmişse başa onları desteklemeye çalıştım. Hani belki oy vermedim ama madem bizi yönetmekle görevlendirildiler asla kötü bakmadım iktidara gelen hiçbir lidere... Keşke bunu yapmasaydı, keşke şöyle yapsaydı dedim iyi birşeyler olması için. Ama maalesef bizim halkımızın büyük bir kısmı çözüm üretmek için değil, sorun çıkarmak için var gücüyle çalışıyor... Çözümler önererek değil, sorunlar çıkararak göze batmak istiyorlar... Tıpkı yukarıda da göründüğü gibi...

Allah kurtlarsın bizi bu bulunduğumuz durumdan ne diyeyim...

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Şimdi öncelikle Aslı şunu söylemek istiyorum sana bir yerde herkes aynı şeyi düşünüyorsa orda sorun vardır.Eleştireceğim tabi sonuna kadar eleştireceğim ki sesim duyulsun bir yerlerde.

Volkan MHP konusunda bende sana katılıyorum.Başbuğdan sonrası konusunda.Fakat şunu gerçekten araştır ki aponun asılması kararında TBMM de 111 tane asılsın oyu çıkmıştır.Bunlardan 110 ununu MHP vermiştir diğer oyu da Mehmet Ağar vermiştir.aponun asılması ve diğer hatırlamadığım 2 karar dışındaki karara Bahçeli atmıştır.Burda hakkını yemiyelim ama bilin ki Bahçeliyi tasvif eden biri değilim(!)

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Siyaset,ne yazık ki,kolay anlaşılabilir bir olgu değil.Devletler,devletlerin tepesindekiler "a" diye "a" olacaksa,zaten ruhsuz,şekilsiz,hatta gereksizdir,yıkılır giderler.
Devletlerin sorunları,iktidarlara özgüdür.Çünkü devlet bir mekanizmadır,"solcu" devlet olmaz "sağcı" devlet olmaz,"dindar" devlet olmaz...Makinenin sadece yağı vardır,bir de enerji kaynağı.
Utanmadan insanlara "ocu" "bucu" diyebilen çok bilenlerin,örneğin "solcu" nedir sorusuna detaylı bir yanıt vermesi gerekir,ki bizim memleket gibi "bi tarafından terim uydurabilen" başka bi memleket yoktur.Mesela milliyetçi olduğunu zannedip "özelleştirme" yanlısı olanlar var.
50'lerde de vardı böyle,o günlerden beri hala var.Üstelik bize "özelleştirilecek,özelleştir!" diyenlerin en büyük "devletleştiriciler" olduğunu öğrenmek gibi de kaygıları yoktur bu tiplerin.
Devletin sorunlarını "anlayabilmek" için "uzman" olmak gerekir.Çünkü bir ulusun kronik hastalıkları dışınca,dalgalanan küresel ilişkilere bağlı "dinamik ve yeni" disiplinler oluşur.
Tüm bu disiplinler,bizim gibi "gelişmekte olan ülke diye kandırılan,halbuki az gelişmiş" ülkeleri yönlendirmek içindir.
Yukarda okuduğum yorumlar,tamamen "apolitize",tv-gazete siyasetiyle ülkenin yönetildiğini düşünen ortalama bir vatandaşın sözleri.bunları eleştiremem,çünkü kimilerinin dediği gibi "30 lira bir kitap satın almak için" çok pahalı.
Bir doktor,hastalığı anlamadan tedavi uygulayamaz.Üstteki arkadaşlara göre,herkese antibiyotik dayamak gerekir.Verem olana da,kanser olana da,ishal olana da...Namuslu olan bir doktor,hastasını kendisine bağlatıp uyutmak için,iyisin koçum diyemez kanser olmuş adama.Ben de mesleğim,mezun olurken namus-şeref ve memleketimin istiklali üzerine,aynı sıralarda dirsek çürüttüğüm meslektaşlarımla ettiğim yemini harfiyen yerine getirmek mecburiyetindeyim.Bunu "çözebilmenizi" de bekleyemem.
Anca konuşun diyen bir arkadaş olmuş.Lise günlerimden bugüne,gerek okul meclislerinde,gerek temsilciliklerde,gerek se düşünce kulüplerinde,bir öğrencinin yapması gerekenden çok daha fazlasını yaptım,karşılığını da "sokakta yürürken" zaten almaktaytım.Tanımadığınız insanlar hakkında yorum yaparken,parmaklarınızla değil,beyninizle hareket edin.
Sonuç olarak.
Güneydoğuyu tanımadan açılım uzmanı,iktisat bilmeden iktisatçı,top oynamadan teknik direktör,okuma bilmeden spiker olabilirsiniz bu ülkede...
Ama,teslimiyetçi olup her geleni destekler,ağam paşam derseniz,gün gelir,büyük bedeller ödersiniz.Benim rüyamdaki Büyük Türk Devleti,ancak "aklı-vicdanı-irfanı" hür insanların mücadelesiyle var olacaktır...
Allah,hedefe kitlenen tomahawk'ı durdurmaz...Azcık açın gözünüzü...
Ha son olarak...Solcu değilim,ha ille de soldan tanımlayacaksanız "nasyonel sosyalist" deyin...Liberalizm ve sosyalizmin iktisadi doktrinler olduğunu öğrenebilirseniz tabi...

Y4HY4, eğer MHP'liysen,mensubu olduğun partinin liderini de tasvip etmiyorsan,muhalefet edersin.Bazı partiler vardır,anap gibi,dyp gibi,akp gibi,gelirler,ve giderler...Bazıları vardır,tkp gibi,"antlaşmalar" gereği var olur..."dtp" gibileri siyasal iktidarın yozlaşmasından hayat sürdürürler...Bir de köklü partiler vardır...Herkes dağılır,onlar bakidir...Çünkü siyasette aidiyet vardır...

Yönetimden basit bi ricam var...Şu adımın üstündeki yeşil rengi alın,mümkünse üyeliğimi de silin.Şimdiden hepinize teşekkür ederim,hayatta başarılar.

Kullanıcı avatarı
efsu_esila
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen efsu_esila »

pardon ama eğer o insan Türkiye Cumhuriyeti nin başbakanı ise bnu yapmaması anormal olurdu.yani olması gerekn bu!

ayrıca güzl hareketleri kapatmak objktf olmamak solcularn bi özllği değildr dğru ifadeler kullanlmalı çünkü zannedildiği kadar antipatk bi tutum değil ''solcu'' olmak.çnkü tanmlanmasi istendlğinde kem küm den öteye gidemmektr ifadeler,karşi çikan varsa buyrsn açklasn kmmiş neymş bu dar grşlü taraflı sığ solcular?ki hala şu gün olmuş farklı düşünp bnları dile getrn insanlar nerdeyse damgalanack sen solcusun die çok acı ...

devltn grvi tabii ki vatandaşna sahip çkmaktr.fakat özellştrme yaparken de adm kayrma olaylarnn da haddi hesabi yok herşey gözler önnde gerek yandaş basn gerek özllştrln kurmlarn yni sahpleri olsn...

eğer bi yerde muhlefet yoksa orda demkrasi sz knsu değildr.salla başi al maaşi hesabi belli bi zmrenn yaptklarnn tamamının srgsz sulsz kbl edlmesi ne dmkrasidr ne de özgrlk!yani muhalefet olmak lafla szle olmaz yukarda da grldğü gibi belgyle kantla olunur!

Susarsak hiç bişey çzlmez ayrıca .napalm hepsi aynı yapack bşy yok deyp her şeyi kabllnmk herkese alkş tutumak da nedr? bgn vatan topraği parsel parsel paylaşiliyokn 20 yıl snra çocuklarmz anne baba bu ülke bu hale gelrkn nerdydn dedğinde elini başinn arasna alıp susmamak için şimdi knşmak gerekio ,tabi bnn bilincnde olmak da farkındalık gerektirir susmayı kaytsz şartsz kabllnmeyi değil!

kmn ne kadar yrkli oldğu da ayrı meseledr.apoyu asmyp seçm meydnlarnda drağaci için halat fırlatnlar da ortadadr...

kmsenn srn çıkarak bi mevkii ye geldğide çok saçma .neden dersnz bgn Türkiye nin yakn tarihi göz önünüe alndğinda görülr ki kim emperyalzme karşi gelmiş,dznn aksklıklarını dile getrmiş,kapitalzmn kölesi olmayı reddtmiş sonu malumdur ya işknce ya da dlm varmio ama darağaci!...

ve ksnlkle lafla peynr gemsi yürümz .olayrn snçlarnı grn yormlaypp elştiri yapabln kişiler için boşa knşma die bi durum yoktur,aksne asl icraat onlardadr fakat zahmet edip kmse ilgilnmği için olylar her zamnki gibi saptırılır ve ocular şöyle gösteri yaptı şöyle olay çıkardı die geçer gdr…

ve son olarak swashbuckler in değdi gibi bazı şeyleri öğrenp yormlayp ondan snra insanları yaftalayn…

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hasan uzaktan uzaktan taşlamışsın beni ama tıpkı siyasetçiler gibi sorunları çözümlemek yerine kişilere laf atmak yolunu seçmişsin maalesef... Anlattıklarımın hiçbirine yorum yapmadan direk beni hedef almışsın. Neyse sağlık olsun...

Önce şunu belirtiyim solcu-sağcı davasını ben çıkarmadım... Çıkarana da lanet ediyor ve bol bol göndermeler yapıyorum arkasından. Ama eğer bir kişi olanlara riayet etmeden sürekli bir tarafı savunuyorsa bu demektir ki o kişi objektif değil taraflıdır... Ben sağcıyım da demiyorum, solcuyum da demiyorum. Kim haklıysa onun yanındayım diyorum o yüzden sağcı veya solcu yakıştırması yapamam. Ben çoğu zaman CHP'nin de birçok atılımını destekledim. Hala da destekliyorum. CHP çok iyi muhalefetlik yapıyor ve iktidarın rahatça at koşturmasına izin vermeden bazı şeyleri halka açıklayabiliyor. Mesela bunu ben takdir ediyorum.

Ama sen bunu yapamadın Hasan şimdi eğri olalım, doğru konuşalım. Yukarıdaki konu güzel bir konu ve herkesin gurur duyması gereken bir konu. Gösteriş olsa da gurur duyacaksın arkadaşım çünkü gurur duyulacak bir konu yani sebebi ne olursa olsun. Gösterişten bir hareket olduğuna inanıyorsan gösterişten bir helal olsun deyip geçeceksin ki ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Ama sen bu duruma tek yorum yapmayıp adamın özelleştirdiği firmaları her defasında gözümüze iliştirirsen o zaman bende senin bazı düşüncelere körü körü bağlandığını düşünürüm... Ben solcunun ne olduğunu çok da iyi biliyorum Allah'a şükür... Ben zaten fazla roman okuyan bi tip değilim, okursam da senin benim bilmediğimi iddia ettiğin konuları içeren kitaplar okurum. Ben senin taraflı olduğunu ön plana çıkarmak için solcu dedim. Sen kendine ne dersen de hiç farketmez. Ben sana solcu desem ne nasyonel sosyalist desem ne şu durumda... Ben sana sadece taraflı konuşuyorsun diyorum. Sen kendi rütbeni verirsin kendine...

Yaptığın büyük bir hata da şudur... Ben senin ne derece bilgili olup olmadığını bilmediğim için sen şöylesin, sen böylesin demedim, bilmiyorsun da demedim, demem de... Ama sen az önce söylediğin "ne olduğunu tam bilmediğiniz insanlara karşı parmaklarınızla değil beyninizle hareket edin" sözüne hiç aldırış etmeden, bana tv'lerden duyduğu bilgilerle yaşayan ortalama vatandaş muamelesi yaptın ya helal olsun sana... Sana kendimi kanıtlama gibi bir hevesim yok. Ben sana ne dersem diyim sen kendi tarafına çekeceksin zaten onu, -tıpkı bayrağı yerden kaldıran başbakan haberine özelleştirme firmalarının listesini verdiğin gibi- o yüzden bende seni eleştirmek istemiyorum, değer bulmuyorum...

Sen her şeyi herkesten çok bildiğini sanıyorsun. Valla doğru mu yapıyorsun bilmiyorum ama bu ülke her şeyi herkesten çok iyi bildiğini iddia edenlerin yaptıkları yüzünden bu hale geldi... Kemal Derviş'te Amerikaların gözde ekonomisti olarak ekonomiyi herkesten çok iyi bildiğini (!) sanıyordu hatırlarsan. Tarih bunlardan örneklerle dolu. Onun için her şeyi herkesten çok iyi bilmek bir işe yaramaz her zaman. Hayat ezbere değildir, yeri gelir bilmediğin bir konuda karar vermen gerekir, başka zaman görüşüne saygı duymadığın kişilere muhtaç olursun. Benden söylemesi...

Bu tartışmanın bir sonucu olarak değil de son günlerde foruma ilgi göstermediğin için yetkilerini alıyorum. Kimseye zorla bir iş yaptırmıyoruz burada. Emek verdin bu foruma sağol ama madem kalmak istemiyorsun sorun değil.

Yolun açık olsun.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

efsu_esila arkadaşım solcu diye yapmış olduğum yakıştırmada sanırım yanlış anlaşıldım. Eğer iki kişiden de benzer tepkiler almışsam o zaman hata yapmışım demektir kabul ediyorum. Ben Hasan'a taraflısın demek istedim. Zaten Hasan'da demek istediğimi güzelce açıkladı illa sol yanlısı diye tanımlayacaksanız dedi nasyonel sosyalist diye tanımlayın dedi. O da kabul ediyor bi bakıma sol yanlısı olduğunu kendi sözleriyle... Ha ben nasyonel sosyalist demedim de solcu dedim. Belki tam karşılamıyor haklısınız ama sonuçta sol yanlısı bir görüş belirtti... Solcu deyip birilerini incittiysem kusura bakmayın...

Güzel şeyler söylemişsin direk yok sen yanlışsın deyip kendi bildiğimi okuyan tiplerden değilim. Benim demek istediklerimin bazı kısımlarını yanlış anlamışsın orasını açıklayayım size... Ben demiyorum ki muhalefet olmasın. Zaten aynı anda attığımız mesajda da CHP'nin muhalefetliğini takdir ettiğimi söyledim. Ancak muhalefetliğin de doğru yolu vardır. Muhalefetlik "yok o öyle olmaz demek değil, o şöyle olmalıdır doğrusu budur" demektir. Söyledim ama yine de söyleyim. Muhalefetlik sadece sorunları ön plana çıkarmak değil, varsa çözüm yolu sunmaktır. CHP ve MHP tutturmuşlar Demokratik açılım yanlış diye. Tamam madem yanlış, doğrusunu siz söyleyin de o yoldan çözülsün sorunlar. Yeter ki çözülsün... Ama bizim muhalefetin yanlışı şu ki sorunları çıkarıp kaçıyorlar, hem iktidarın sağlıklı karar vermesi konusunda kafalarını karıştırıyorlar, hemde doğru yolu bulmaktansa sürekli sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar. Belki de hiç karşılaşmayacakları sorunlarla boğuşmaktan kendi işlerini yapamıyorlar. Bunu AKP iktidarlığı, CHP-MHP muhalefetliği için demiyorum. Şimdiye kadar hep böyle oldu, artık olmasın onu demek istiyorum.

Mevlâna'nın yedi öğüdünü bilirsiniz... O öğütlerden birisi de şudur;
Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol

Bakın ne güzel açıklamış demek istediğimi Mevlana... Başkalarının kusurlarını örtmede gece gibi ol. Sizin de takdir edeceğiniz gibi burada kusur örtmek derken başkalarının kusurlarını görmemezlikten gelin değil, kusurları yüzüne vurma ve çözüme kavuştur denilmek isteniyor. Yani her şeyin güzel bir yöntemi olduğu gibi yapılan hataların da doğruya kavuşturulmasının güzel bir yolu vardır mutlaka. Adam yerden bayrak kaldırmış, güzel olan bir şey yapmış millet diyor ki soyguncu, satıcı... Düşünün ki siz başbakan oldunuz ve bir hata yaptınız. Hatayı istemeyerek yapmanıza ve hatanızı düzeltmeye çalışmanıza rağmen sürekli yüzünüze hatanız vuruluyor ve haksız muamelesi görüyorsunuz. Hoşunuza gider mi? Ama siz o hatanızı telafi ettikten sonra güzel bir tepkiyle karşılaşsanız, takdir edilseniz hata yapmamak için özen gösterir, aksine güzel şeyler yapmak için kendinizde güç bulursunuz.

Son olarak dediğin lafa katılıyorum. İnsanları tanımadıkça onlar hakkında olumsuz görüş söylemek hoş değil. Ama sağolsun Hasan o sözü demesine rağmen bizleri tanımadan, ne kadar bilip bilmediğimiz hakkında fikir sahibi olmadan tv'den duyduklarıyla yetinen ortalama vatandaş sınıfına soktu...

Tartışmak güzel bir şeydir... Güzel fikirler güzel tartışmaların eseridir. Ben vaktim olsun aylarca sizinle bu konuları tartışırım. Ancak önemli olan tartışmalarda insanları kırmamak, bilip bilmeden suçlamamaktır...
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Aslında demek istediğimi Rahime ilk mesajda tek cümlede açıklamış yeni gördüm. Boşa konuştuk o kadar :D

dikenüstünde yazdı: dikenüstünde: Adamı hep kötülemeyelim aferin yaptığı iyi şeyler de varmış..

Çok mu zor bunu yapmak?
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Bu konu bence yeteri kadar uzadı ve ben artık kıs konuşmak istiyorum.

1-Ben gereken yerlerde gereken kişilere gerekli muhalefetimi yapıyorum.

2-Büşracım yani efsu_esila yukarda yazdım istersen oku !! apoyu asamadı deme lütfen ve araştır.Muhalefetini yaptığım kişi de olsa yiğidi öldür hakkını ver !!

3-Volkan çok haklısın sorun yerine çözüm üretmek gerekir.Kürt açılımı büyük ortadoğu projesidir!! nacizane çözüm önerim sınırsız devlet yatırımı veya işverenlere teşvik ile doğuda istihdam sağlamak.Ekonomileri düzeldiklerinde inanıyorum ki kimseyi dağa çıkarmak için "bakın devlet size sahip çıkmıyor" diyemeyecekler.

Okuduğunuz için teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Yahyacım ben Bahçeli'nin DSP, MHP ve ANAP üçlü koalisyonu zamanında idamı kaldıran o belgeye imza attığını hatırlıyordum arayınca o belgeyi de buldum;

Resim

Haklısın dediğin gibi MHP grubu tamamen bu karara red oyu vermişler, ancak kararın uygulanması sonucunda hükümetten istifa etmeyi göze alamamışlardır. Çünkü bu sıradan bir karar değildir. Ama ben yazdıklarımda da dedim zaten. MHP grubunda Türkeş zihniyetinde oldukça fazla sayıda insan var ama Bahçeli onlarında kredisini tüketiyor bence. Düşün yani kafa yapısı olarak kendimi MHP'li görmeme rağmen destekleyemiyorum o partiyi... Hatta ve hatta sizin gözünüzde artık bir AK Parti'liyim...

Kimsenin ne düşündüğü hiç umrumda değil. Yeri gelir CHP'yi de desteklerim sonra anlarsınız takım tutar gibi parti tutmadığımı, haklının yanında olduğumu.
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Volkanım inan çok iyi anlıyorum seni gerçekten.Bahçelinin Türkeş zihniyetinin partiden tasfiyesini en iyi şekilde başardı zaten.O'nu zaten artık Allah'a emanet ettim.

Bu konuda da son sözüm ben MHP li değilim,ben Ülkücü olmaya çalışan biriyim.Bu kadar...