Samanyolu tv'de özel KÜRTÇE programı.

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
lublub..
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen lublub.. »

Resim

TRT'den sonra Kürtçe yayın yapacak ilk özel televizyon kanalı önümüzdeki günlerde yayın hayatına merhaba diyecek. Samanyolu Yayın Grubu'na ait Dünya TV ilk özel Kürtçe yayın yapan ulusal kanal olacak.
Samanyolu TV 'de yayınlanan birçok dizi ve yapım Kürtçe dublajla birlikte ekrana gelecek. Kanalın bu ay yayına başlayacağı öğrenildi.

A.A

(Kendi fikrim: Ben şahsen her kürtün p.k.k'lı olduğunu sanmıyorum..Kürtçe yayın yapsınlar tamam ama onlarada şu mesaj gitmiş oluyor"SİZİN BU ÜLKEDE HAKKINIZ VAR"..Bu haklar onlara inşallah "varolmayan" Kürdistan devletini kurdurtmaz!)

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Fikrin bana da mantıklı geldi Kemal.
Onlara bu kadar müsamaha gösteriliyor, değerini bilseler bari.

Kullanıcı avatarı
lublub..
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Yani..Bu ülkeye karşı bir örgüt almasınlar ;)

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Başından beri karşıyım bu Kürtçe yayın işine hala da karşıyım... İyi o zaman Türk'ü, Kürt'ü, Çerkez'i için ayrı TV açalım...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
lublub..
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Haklısın abi :)

Kullanıcı avatarı
efsu_esila
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen efsu_esila »

VSaBaH yazdı:İyi o zaman Türk'ü, Kürt'ü, Çerkez'i için ayrı TV açalım...
kürtlerle iyi kötü barışmamız onları kabullenmemiz lazım artık.kafamızı kuma gömerek bir yere gelemedik ne yazık ki.
korkulacak birşey değil televizyon kanalı açmak korkulması gereken televizyon yoluyla yaşanan yozlaşmalar.diğer türlü eğer herkesi etnik kimliğinden dolayı azınlık olarak göreceksek vay halimize...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

efsu_esila yazdı:
VSaBaH yazdı:İyi o zaman Türk'ü, Kürt'ü, Çerkez'i için ayrı TV açalım...
kürtlerle iyi kötü barışmamız onları kabullenmemiz lazım artık.kafamızı kuma gömerek bir yere gelemedik ne yazık ki.
korkulacak birşey değil televizyon kanalı açmak korkulması gereken televizyon yoluyla yaşanan yozlaşmalar.diğer türlü eğer herkesi etnik kimliğinden dolayı azınlık olarak göreceksek vay halimize...

Ben açılmasın demiyorum ki abartılmasına kızıyorum... İsteyen isteyen dilde TV kanalı açar bunu çok önemli bir olaymış gibi göstermek niye...? Ayrıca ben TRT'de ve bunun gibi Türk kanallarında bu tür yayınların çıkmasına karşıyım. Yani açacaklarsa yeni TV açsınlar ve yayın yapsınlar. Neden mevcut kanallara Kürtçe alternatifler yaparak Türkçe varlığını yitiriyormuş izlenimi veriyorlar???

Siz kafanızı yormayın ben söyleyim. Tek amaçları Kürtçe yayında TV izlemek değil de ondan...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
efsu_esila
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen efsu_esila »

VSaBaH yazdı: Siz kafanızı yormayın ben söyleyim. Tek amaçları Kürtçe yayında TV izlemek değil de ondan...

kusura bakmayın başkasının düşündüğünü yorumlamadan kabul etmek adetim değildr ama izninizle düşünerek söylüyorum devletin kanalında belli propagandalar yapılırken sorun oluşmuyorsa kürtçe yayınlanan üç beş diziyle filmle de amaçlarına ulaşamazlar.