Kürdistan Var Türkiye Yok

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Hollanda, uyum kurslarını bitiren göçmenlere hediye olarak verilen kitapla skandala imza attı

Resim

Hollanda'nın uyum diploması töreninde Türkiye ayıbı

Hollanda'da uyum kurslarını başarıyla bitiren göçmenlere hediye olarak verilen yemek kitaplarında, Türkiye ayıbı ortaya çıktı. Kürdistan'ın resmi devlet olarak gösterildiği kitapta Türkiye'ye yer verilmemesi art niyet olarak değerlendirildi.

Hollanda'da göçmenlerin mecburi olarak takip ettikleri uyum kurslarında Türkiye ayıbı yaşandı. Uyum kurslarını başarıyla bitiren kursiyerlere yerel yönetimler tarafından hediye edilen 128 sayfalık yemek kitabında, Kürdistan, resmi devlet olarak gösterilirken, Türkiye'nin 12 ülke arasında yer almaması tepkiyle karşılandı.

Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, Angola, Sierra Leone, Ermenistan, Gürcistan, Suriye, Afganistan, Azerbaycan ve Çin Halk Cumhuriyeti mutfaklarından yemek tariflerinin yer aldığı kitapta, Dolma, İçli Köfte, Karnabahar Salatası ve Mercimek Çorbası Kürdistan yemeği olarak yer alıyor.

Hollandaca Dil Bilgisi başta olmak üzere Hollanda toplum yapısını içeren Uyum Kurslarını başarıyla bitirip 12 Mayıs tarihinde Kuzey Hollanda'nın Zaandam kentinde düzenlenen törenle uyum diplomalarını alan Türk kökenli kursiyerler, kendilerine hediye olarak verilen yemek kitabı karşısında şok oldular. O an diploma sevincinden kitabın içeriğine bakamadık. Eve geldiğimizde, kitabı inceledik, gördüklerimiz karşısında şok olduk! Türk mutfağına yer vermeyen kitap yazarları, Türk yemek çeşitlerini Küridistan yemekleriymiş gibi gösterdiler. Aslında "Türkiye'ye karşı çok ayıp ettiler!" diyerek resmi yetkililerin böyle bir hatayı nasıl görmemezlikten geldiklerine bir anlam veremediklerini söyleyerek, yerel yönetimlere tepki gösterdiler.

Nieuwe Nederlanlanders, Wereldse gerechten (Yeni Hollandalıların Dünya Yemekleri) adı altındaki yemek kitabını Hollandalı Anita Peereboom ve Xaviera Plas kaleme aldı. Kuzey Hollanda'nın Zaandam kentinde Uyum kurslarını başarıyla bitirip diplomalarını alan göçmen kursiyerlere hediye olarak verilen 128 sayfalık kitabın ilk sayfasında 'Zaandam Belediyesi' olarak, Uyum Diplomasını aldığınız için sizi tebrik ediyoruz mesajı yer alıyor.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Türk'ün Türk'ten başka dostu yokmuş. Alayını at çöpe...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

VSaBaH yazdı:Türk'ün Türk'ten başka dostu yokmuş. Alayını at çöpe...

yanlış yaklaşım ...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

serooo yazdı:

yanlış yaklaşım ...

Doğrusunu sen de o zaman... ;)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Böle konuları görünce okumak bile istemiyorum.
Deli oluyorum.
İstemediğim şeyler söylüyorum.
Sabır Allah'ım..

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Büyük bişeyler yapmadan Türkleri takan mı olur tabi?

İngilizce forum sitesine giriyorum bi baktım türk varmı? diye başlık var girdim ve.. en iyisi kendiniz bakın.. Rezillik. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Kullanıcı avatarı
liselikız
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen liselikız »

VSaBaH yazdı:
serooo yazdı:

yanlış yaklaşım ...

bence haklı arkadaş doğrusu şu:düşmana düşman dosta dost Türk veya başka ırk...Bu millete yardım eden ne yabancılar var. Çanakkaledeki şehitler dahil ve yalova depremi pakistan.Genelleme yapmasan iyi olur aynı ırktan olan herkes bir değil...

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

VSaBaH yazdı:
serooo yazdı:

yanlış yaklaşım ...

bilader o kadar müslümanım demesini biliyorsan cevabını sen benden daha iyi bilirsin zaten ne soruyorsun ayıp sana

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

liselikız yazdı: bence haklı arkadaş doğrusu şu:düşmana düşman dosta dost Türk veya başka ırk...Bu millete yardım eden ne yabancılar var. Çanakkaledeki şehitler dahil ve yalova depremi pakistan.Genelleme yapmasan iyi olur aynı ırktan olan herkes bir değil...

Bu millete yardım eden yabancı falan yok arkadaşım... Zamanında bu ülke için savaşan göçmenlerimiz olmuş ki onlarda Türk'dür zaten. İstisnalar olabilir mi? Bu da mümkün yıllardır Osmanlı'nın yönetiminden ve adaletinden memnun olan yabancı uyruklularda sırf huzurlarını kaybetmemek için bizleri desteklediler evet. Sonuçta aklın yolu birdir öyle olgun yabancılar var ki doğruluktan, dürüstlükten yana oldukları için taraflarını değil, haklı olanı destekliyorlardı. Ama bunlar azınlık sayıda olduğu için ve bu millet Türk'ler dışındaki insanlardan çektiği için ben Türk'ün Türk'den başka dostu olmadığına inanırım.

Bakmayın bizim şimdiki halimize... Şimdi risk yok birbirimizle didiniyoruz. Allah vermesin ama olur da kenetlenmemiz gereken bir şey olur. İşte o zaman Türk'ün asırlardır eskimeyen ve kaybolmayan sırrı o zaman ortaya çıkacaktır ki o inançla dize gelmeyecek millet, ülke yoktur. Siz her ne kadar inanamasanız da bu bizim kanımızda var...

serooo yazdı: bilader o kadar müslümanım demesini biliyorsan cevabını sen benden daha iyi bilirsin zaten ne soruyorsun ayıp sana

Evet Elhamdüllillah Müslüman'ım...
Ve Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur...
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

serooo haklısın!

Volkan abi sen adamları dışlamışsın zaten onlar ne yapsın :D

Kilitli