Referandum'da Neye, Ne İçin, Ne oy vermeliyiz?

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

:!: :!: :!:

TAVSİYE!

[ Burada yazılanları sonuna kadar okuyunuz ki bir yararı olsun. Merak etmeyin sıkılmayacaksınız. Bakın rengarenk yazdım sırf hepsini okuyun diye... =)]

:!: :!: :!:

Resim

• Başörtülüye rahibe diyen zihniyet,

• KPSS'deki kopyanın üstüne gitmeyen anlayış,

• Darbecileri pohpohlayan Milliyetçilik,

• Peygamberle (sav) dalga geçen Genelkurmay Başkanı Yardımcısı,

• Parti liderini peygamber sanan Belediye Başkanı,

• PKK liderini asmayıp başkasına ip atan genel başkan,

• Videolara yakalanan bir siyaset devi,

• Oy aldıkça kendini milletin üstünde gören bir Başbakan...

Neye EVET? Neye HAYIR?

[tab=30]Arkadaşlar siyasi propagandaları parti liderleri yapar, birilerini övüp, birilerini yermektense referandumda oylayacağımız maddeler hakkında bilgilendirmeler yapalım ki partilere değil vatanımıza çalışmış olalım... Ve maddelere siyasiler gözünden bakmayalım. Objektif olalım. Yukarıdaki yazıyı niye paylaştım? Çünkü günümüzde maalesef adam gibi adam kalmadı. Kötüler içinden iyi seçmeye mahkumuz yıllardır. Onun içindir ki kendimize gelip takım tutar gibi parti, jokey destekler gibi siyasetçi desteklemeyelim. Körü körüne bağlanmayalım hiç bir siyasetçiye. Böylece Referandum'a parti gözüyle bakmayıp, sağlıklı kararlar verebiliriz. Böylece miting alanlarını hınca hınç doldurarak her söylenene koyun gibi EVEEET! veya HAYIIIIR! diye bağırmak zorunda da kalmayız...

NE YAPMALI TÜRK MİLLETİ?

Tek yapmamız gereken biraz olsun araştırmak! Ben araştırdıklarımı sizinle paylaşayım. Bakarsanız kararınızı etkileyebilirim. Açıkca söylemek gerekirse benim kararım araştırmalarım sonunda değişti. Ve tutucu bir zihniyette olmadığım için de vatanımın selameti için kararımı değiştirmem zor olmadı.

Referandumda 26 madde görüşülecek bu maddelere karşılaştırmalı ulaşmak için;

Kod: Tümünü seç

http://docdownload.mynet.com/Anayasa.pdf

[Adresi kopyalayıp, adres çubuğuna yapıştırıp, enterlıyoruz.]

Not: Bu maddelere inanmayan gov.tr uzantılı Resmi Gazete sitesinden tek tek kontrol edebilir. Ben ettim inanıyorum İşte sitesi;

http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2010/05/20100513-1.htm

[Adresi kopyalayıp, adres çubuğuna yapıştırıp, enterlıyoruz.]

Okumak zor mu geldi?

Bana da öyle gelmişti ama üşenmedim okudum. Eğer okuduysanız sorun yok ama okumayanlar için özetleyim;

O maddeleri okuyunca diğer herkesin vardığı ortak görüşe varacaksınız. 26 maddenin 24'ü gerçekten de EVET denilmesi gereken maddeler... AKP, MHP ve CHP diğer 24 maddede karar kıldılar. Ama ya diğer ikisi? İşte kıyametin kopmasına sebep olan maddeler onlar;

Birincisi;
  • Anayasa Mahkemesinin Kurul Seçimi
İkincisi
  • HSYK (Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu) Kuruluşunun Değiştirilmesi

Bu anayasa değişikliğini okuyanlar 24 maddeyi uygun görünce, diğerleri de uygundur diye araştırmaktan kaçınıyorlar. Çünkü çoğu kişi okuduğunda ters giden bir şeyler bulamıyor o iki maddede de...

Şimdi karmakarışık bilgilerler sizi sıkmak istemediğim için nette bulduğum bir videoyu sizlerle paylaşacağım. Dikkatlice izleyin neler olup bittiğini çok iyi anlayacaksınız. Böylece o iki madde aklınızda görsel olarak şekillenecek. Buyrun;

[flash 425,350]LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP![/flash]

Ben kağıt üzerinde değişikliklerde yazan maddelerle bu videoyu tek tek karşılaştırdım. Hakikaten de denilen şekilde değişiklikler yapılıyor. Sizde tek tek inceleyebilirsiniz.

Resim
(NOT: Orada yazılanları anlamanızı beklemiyorum merak etmeyin :D)

Ben siyasi propagandada bulunmamak için EVET veya HAYIR demeliyiz demiyorum. Size araştırdıklarımı sundum ve kararı size bırakıyorum. Ama karar verirken lütfen ve lütfen şuna dikkat edin. Bu bir Genel Seçim değildir. Şayet partinizi desteklemek istiyorsanız yine destekleyin ama GENEL SEÇİMDE!

Bu yazıyı paylaşmak istiyorsanız aşağıdaki linki oraya yapıştırınız;

http://www.aktuelbilgi.net/vatan-millet-meseleleri/referandum-da-neye-ne-icin-ne-oy-vermeliyiz-t23673.html

Saygılarımla...
Volkan SaBaH

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

HSYK dansa Recep Tayyip ERDOĞANI tercih ederim...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

serooo yazdı: HSYK dansa Recep Tayyip ERDOĞANI tercih ederim...

Nasıl yani?

Ya bunu Tayyip'le sınırlı tutma Serhat... Şayet HSYK yeni yapısına kavuşursa Danıştay ve Yargıtay'ın bi fonkisyonu kalmayacak ki bu demek oluyor ki tek başına iktidar olan partiler her türlü kararı at koşturur gibi rahatça alabilecek. Tayyip en fazla 5 sene daha var. Ya sonra? Ya istemediğin bi parti iktidar olursa?

Uzun vadeli düşünmek gerek... ;)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

kardeş ne düşünecem 80 yıldır düşündülerde ne oldu onların tekelinde idi şimdide tayyip in olacak gibi gösterilmeye çalışılıyor hadi olsun sonra tekrar en fazla hsyk ya geçer ... başka bir ihtimal varsa koy ortaya.

Kullanıcı avatarı
b.u.r.c.u
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen b.u.r.c.u »

Volkan öncelıklee yaptığın çok güzel bir çalışma... çok teşekkürler...( sırf bu başlık için üyelık açtım ) sen herşeyi gayet güzel anlatmışsın fikir kişilere kalmuış tek istediğim iyi düşünülsün sadece şu ana göre yorumlamak olmaz üstteki yorumunda çok haklısın " ya istemediğin parti iktidar olursa " işte bu yuzden akp, chp, mhp destekleyıcısı olarak değil T.C. vatandaşı olarak ( bıreysel olarak ) incelenmesını tavsıye ederim ... ellerine sağlık...

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

darbe olmazsa emin olun istemediğim bir parti asla iktidar olamaz... şu paranoyadan kurtulun bence...[/b]

Kullanıcı avatarı
BHR
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen BHR »

Gündemi takip etmeye çalışıyorum ama anayasadaki değişikleri çok fark edemiyorum.Normalde anayasada ki maddelerle ilgili bilgi sahibi olmadığım için birçok şeyi anlamakta güçlük çektim.Burada ki videoyu izleyerek olayları daha iyi kavradığımı düşünüyorum.Halkımıza anayasayı okutmaktan çok durumu örneklendirerek anlatmak daha açıklayıcı...Ben böyle durumu daha iyi kavradım.Bizi aydınlattığın içi sağol Volkan..Şimdi görüşümü daha emin olarak destekliyorum.

Kullanıcı avatarı
b.u.r.c.u
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen b.u.r.c.u »

Bahar çok doğru bı yere değinmişsin ben de senınle aynı düşünceleri paylaşıyorum kaç haftadır ısrarla referandumla ılgılı her türlü programı ızleyıp haberi okuyorum ama hiç biri yeterli olmuyordu ve ben bu duruma çok sinirleniyordum gözü kapalı bır yerlere sürüklenıyormuşuz gibi çok üzücü...birçok programa çıkıp birçok mılletvekılı konuştu ama hiç kayde değer tatmın edıcı bılgı alamadım açıkçası

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Volkan eline koluma sağlık gerçekten. Beni az çok bilirsin. Bu araştırmanın aynısını ben önceden yaptım. İnan aynı kararı verdik :D Yalnız yukarda PKK liderini asmayıp başkasına ip atan genel başkan demişsin ya o olay öyle değil ya. Açık konuşuyorum Sayın Bahçeli'yi pek tasvif etmem ve Alpaslan Türkeş'in fikirlerine inanan bir vatandaşım. Apo'yu asma olayında 121 tane asılsın oyu çıktı TBMM'de. Bunların 120'si MHP milletvekillerinden diğeri ise Mehmet Ağardan geldi. Peki herkesin görmüş olduğu ve Bahçelinin imzasını taşıyan kağıtta ne yazıyordu ? Terör suçları ve diğer 2 suç daha var hatırlayamadım şimdi onların dışındaki suçlarda idam kaldırılsın !!! Tekrar söylüyorum Bahçeli'nin siyasetini pek tasvif etmem. Ama yiğidi öldür hakkını ver =) Ama bozuk saatte günde 2 kere doğruyu gösterir değil mi :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

serooo yazdı:kardeş ne düşünecem 80 yıldır düşündülerde ne oldu onların tekelinde idi şimdide tayyip in olacak gibi gösterilmeye çalışılıyor hadi olsun sonra tekrar en fazla hsyk ya geçer ... başka bir ihtimal varsa koy ortaya.

serooo yazdı:
darbe olmazsa emin olun istemediğim bir parti asla iktidar olamaz... şu paranoyadan kurtulun bence...[/b]

Ya Serhat'ım... Tayyipîn eline geçse ne olur demek ne demek? Adam ileride bir takım değişiklerin daha olacağının sinyalini veriyor bu anayasa yürürlüğe girerse... Orada vatanımız için sağlıklı kararlar alınabileceğine kim garanti verebilir? Ama Anayasa Mahkemesi'nin varlığı her zaman bir sigorta görevi görecektir eğer Hayır kararı çıkarsa. Hem Tayyip kendini fazlasıyla kral gibi görmeye başladı. Ona bu milletin koyun olmadığını yanlış kararında cezasını alacağını göstermek gerek. Biraz toparlasın kendini.

Ayrıca biz şuan 1982 anayasasını kullanıyoruz biliyorsun. Bak 82'de bi anayasa çıkmış ve üzerine yıllar geçmiş hala kullanılıyor. Şimdi yapılması istenen anayasa darbe ile çıkan bi anayasa olmadığı için eğer yürürlüğe girerse daha uzun seneler gündemde olacak demektir. Nasıl yani istemediğin parti geçmez? Valla öyle bir geçer ki... İstemediğin kararları da çatır çatır geçirir bu anayasaya güvenerek sonra dersin ne büyük hata etmişim Allah'ım ben diye...

b.u.r.c.u yazdı:Volkan öncelıklee yaptığın çok güzel bir çalışma... çok teşekkürler...( sırf bu başlık için üyelık açtım ) sen herşeyi gayet güzel anlatmışsın fikir kişilere kalmuış tek istediğim iyi düşünülsün sadece şu ana göre yorumlamak olmaz üstteki yorumunda çok haklısın " ya istemediğin parti iktidar olursa " işte bu yuzden akp, chp, mhp destekleyıcısı olarak değil T.C. vatandaşı olarak ( bıreysel olarak ) incelenmesını tavsıye ederim ... ellerine sağlık...

Burcu görüşlerin ve desteğin için çok teşekkür ederim. Umarım bazı kesimlere faydası olur bu çalışmamın. Ama önyargısız olan bazı kesimlere..
 !

Resim