üniversiteler

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
isates
Aktif Üye
Aktif Üye

üniversiteler

Mesaj gönderen isates »

Üniversitelerde kargaşa ortamı eğitim döneminin bitmesine yakın, giderek şiddetini arttırmıştır. Bu olayların asıl amacı; ülkemizde oluşturulmak istenen kargaşa ortamına öğrencileri de ortak etmektir.

Özellikle üniversitelerde bölücü örgüt yandaşı kadrolaşma hareketi, bu sene içerisinde faaliyetlerini giderek arttırmıştır. Üniversitelerde öğrencilerin sıkça uğradıkları kantin, kütüphane gibi yerlerde bölücü başının resimlerinin asılması, sözde anketlerin yapılması yoluyla öğrencilerin tahrik edilmesi, istenmeyen olayların çıkmasına neden olmuştur.

Üniversiteleri kavga ortamına çekmek isteyen gizli güç odaklarının, tek bir sloganları vardı:“Ülkücüleri sokağa çekmek”. Bu amaçla olayların fitillerini de büyük üniversitelerimizde yakmak istediler. Havaların ısınmasıyla üniversitelerde başlayan bahar şenlikleri de bu odaklar için bulunmaz bir fırsattı.

Bu amaçla üniversitelerde ki bölücü örgüt yandaşları, milliyetçi arkadaşlarımızı tahrik etmiş, hatta milliyetçi arkadaşlarımıza saldırarak olayların büyümesi için çaba göstermişlerdir. Bu üniversitelere örnek vermek gerekirse; başta Çukurova Üniversitesi olmak üzere İ.T.Ü, Osmangazi Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve son olarak Kars Kafkas Üniversitesi'nde yaşanan olaylar, üniversitelerde ki tabloyu en iyi şekilde anlatmaktadır.

Bazı üniversitelerde üst düzey yöneticilerin bu olaylara sessiz kalması veya örtbas etme çabası, üniversitelerde ki arkadaşlarımızı zor duruma düşürmüştür. Maalesef yaşanan bazı olaylarda bir takım akademisyenler, terör örgütü yandaşlarına cesaret veren tavır ve davranış sergilemişlerdir.

Bazı medya kuruluşlarında yer alan yanlış ve yanlı haberler neticesinde, üniversitelerde yaşanan birçok olay, kamuoyunun bilgisine yanlış sunulmuştur. Yaşanan her olayda ülkücüler, olayların sorumluları gibi gösterilmiştir. Ayrıca kampüslerde, üniversite dışından gelen kişilerin provakatif eylemlerde bulunması, maalesef yine bir kısım medya tarafından göz ardı edilmiştir.

Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde 15 yeni üniversite faaliyete girecektir. Fakat kurulacak olan üniversitelerin daha rektörlerinin bile atanmamış olması, bu yeni üniversitelerin ilerleyen günlerde pek çok problemle karşı karşıya kalacağına işarettir. Önemli olan üniversite sayısının arttırılması değil üniversitelerdeki alt yapının güçlendirilip, eğitim kalitesinin arttırılmasıdır. Eğitimde esas olan; nitelik ve bilimselliktir.

Hükümet-YÖK arasındaki gerginlik de bu seneye damgasını vuran önemli olaylardan birisidir. Özellikle İmam- Hatiplilere uygulanan katsayı uygulaması sorunu, Türkiye gündemini meşgul etmiştir. Söz düellosuna dönen toplantıların, önümüzdeki eğitim öğretim yılına da damgasını vuracağı aşikârdır. Hükümetin suni gündemler oluşturmasının zararlı sonuçları, üniversitelere olumsuz şekilde yansımıştır.

Bize göre hükümet, devlet kurumlarıyla pek çok konuda ters düşmekte, bunun sonucunda da taraflar arasında sürekli bir gerginlik yaşanmaktadır. YÖK ile hükümet arasında yaşanılan gerginlik, eğitime zarardan başka bir sonuç getirmemektedir.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılında olası cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşanılacak laik-antilaik çatışması, üniversitelerdeki gerginliği arttıracaktır. Bize göre böylesine hassas bir konuda yetkili mercilerin ve siyasi makamların verecekleri beyanatlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Tüm bunlar rektörlerin yanlış seçiminden kaynaklanıyor.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
medcezir85
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen medcezir85 »

Vatanmı istediniz ulan beşikteki bebekten Bu Hesaptır,Sorulacak!apo denen KÖPEKTEN.

Kullanıcı avatarı
CaTaFaLQuE
Forum iğrenci

Mesaj gönderen CaTaFaLQuE »

eline sağlık isa kardeşim mükemmel bir yazı...

Kullanıcı avatarı
gardiyan
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen gardiyan »

ya bu bolucu denenlerı anlamıyorum ne boluyorlar bız bu gune nasıl gelkı herkez bılır bu gun ben vatanım ıcın olursem tarın kardesım alır bendekı vatan askını bıze ne kabul etırmeyı dusunuyor budıngıler unıversıteler karstırmak turban takmak bunlar hepsı oyun kardesım savunanlarda oyuncak neuymıs turban dının sımgesıymıs sen banka soy turbann tak musluman ol oohh rahat ha

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

paylaşım için teşekkürler bu halk bunun hesabını soracaktır hiç merak etmeyin..saol

Kullanıcı avatarı
kobra_47
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen kobra_47 »

isates seni görmek ne güzel yine döktürmüşün eline sağlık

Kullanıcı avatarı
msdmr40
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen msdmr40 »

wolky bu ülkede rektörler secilmiyor ataniyor rektorluk seciminde hak eden degil istenilen sahis ataniyor