Aurelio ve Nobre'nin TÜRK'lüğü

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
CaTaFaLQuE
Forum iğrenci

Aurelio ve Nobre'nin TÜRK'lüğü

Mesaj gönderen CaTaFaLQuE »

Beğler merak ettimde sizce Türk Olunur mu? Türk Doğulur mu?

Aurelio ve Nobre'nin Türklükleri hakkında ne düşünüyorsunuz. Bildirirseniz sevinirim...

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Onlara Türk diyemezsin, onlar sadece Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığına geçmiş kişiler, takımlar daha fazla yabancı oyuncu oynatmak için böyle yollara başvuruyo, vatandaşlığa geçen oyuncular sadece onlarda değil, şuan aklıma gelen gençlerbirliğinden aymanda bu sezon vatandaşlığa geçti, şuana kadarda birçok kişi bizim vatandaşlığımıza geçti, her yıl onlarca kişi Türkiye vatandaşlığna geçiyor onlar popüler kişiler oldukları için bu kadar göz önünde oldular, ama milli takımda oynama meselesine gelince ona kesinlikle karşıyım

Kullanıcı avatarı
black_sea
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen black_sea »

Yabancıların Türk milli takımında oynamasını çok saçma buluyorum.İİ o zaman şimdi 1 kişi yarın 2 peki digerleeri sırada bekliyo o zaman o takıma nasıl Türk milli takımı denilecek anlayamıyorum.Diger ülkelerde bu olay oluyo.Tamam bizdede olabilir;ama bu 1-2 kişiyle sınırlı tutulmalıdır diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
isates
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen isates »

diğer ülkelerde oluyor diye bizim ülkemizde olacak değil ya... biz türk milleti olarak madem farklı olduğumuzu düşünüyoruz o zaman bu tip olaylara gerek yok... unutmayalım ki türklerde büyük işler başarıyorlar...avrupada oynayan futbolcularımızı unutmayalım... sonuç olarak biz yeteriz kendi kendimize... konuyu açan arkadaşımızın dediği gibi türk olunmaz türk doğulur...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Türk milli takımında oynamasına bende karşıyım ama vatandaşlığına bir kasıt aramamak gerekir. Metinin de dediği gibi bu bir futbol taktiği eğer bir ülkede yabancı kontenjanı sınırlıysa o zaman bu tür yollara başvurulur.. Aslında olmasa daha iyi ama olduysa da bana göre O KADAR da büyütülecek birşey değil.

Yani kısacası Türk takımlarında EVET Milli takımda HAYIR...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

bence türk olmaları kötü değil...türk olmak onurdur...gerçi onlarınki sadece vatandaşlığa geçmek ama olsun...bence hüseyin oynayacağına aurelio oynasın daha iyi...mustafa izzet türk milli takımında oynayınca hiç bişey olmuyo veya elvan abeylegese türk olarak koşuyo bişey olmuyo da futbol olunca mı milli takımda oynamasın...yok işte ne bilim türk vatandaşı olmasın...tabi elvan şampiyon oluyo ya...ses çıkmıyo o zaman...ondan sonra voleybol da natalia hanikoğlu oynuyo...bunlara neden ses çıkarmıyolar da futbol olunca karşı çıkıyolar veya çıkıyosunuz...2-3 tane oyuncu milli takımda oynasın bence çok da güzel olur...mustafa izzet hiç türkçe bilmiyo...aurelio türkçe konuşuyor...en yakın zamanda da marşımızı öğrenecekmiş işte...

Kullanıcı avatarı
CaTaFaLQuE
Forum iğrenci

Mesaj gönderen CaTaFaLQuE »

Ne alakası var Mustafa İzzet'in babası Türk anası Türk kanı Türk.

O zaman ben sana getirim bebe zencileri iki yaşından itibaren Türkçe öğretelim başka dil bilmesinler o zaman bu yamyamlar Türk mü oluyorlar. Türkçe bilmek kıstas sa Apo da Türk olmalı zira Türkçeden başka dil bilmiyor kendisi.

Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ARENA »

gençlik vakit darlığından yazılarınızı okuyamadım ama şunu söylemek istiyorum;

Kendini türk hissediyorsa türktür... 'Ne mutlu TC vatandaşıyım diyene' değil, 'Ne mutlu Türk kökenliyim diyene' değil 'NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE'...

Benim bu konuda tek kızdğım kişi Fatih TERİM, o da ayrı bi mesele...

Şıklarda da eksiklik var...

Ben Türk olmalarına sevindim...

Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

peki catafalque madem öyle o zaman elvanla natalia ya neden bişi diyemiyosun...hiç onların türklüğü tartışılmadı türkiyede...yani aurelio türk oldu da kötü mü oldu...ne güzel işte hüseyine zaten gıcık oluyodummm.ondan kurtulduk...bi de dikkat edersen muzzy haricinde kimseye türkçe konuşmaları hakkında bişey demedim...veya türkçenin kıstas olduğunu...bence çok da güzel oldu iyi ki türk olmuşlar...yani apoyla ne alakası var bunun saçma...