cumhuriyet nedir desem?

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

cumhuriyet nedir desem?

Mesaj gönderen evren »

Arkadaşlar Cumhuriyetimiz 83. yaşını kutladığımız şu günlerde Cumhuriyetimize olan saldırılar bir hayli arttı.Üstelik bu şahıslar öyle terbiyesizleştiler ki alalen ve çekinmeden ellerinden gelenleri yapıyorlar.Bu kişiler Atatürk'ün vasiyetcisi olan gençleri bir takım oyunlarla oyalıyarak bitiriyorlar.Üstelik bu kişiler gençliğin çoktan bittiğini ve Cumhuriyetin sahipsiz kaldığını iddia ediyorlar.Bende bunu bir kamoyu yoklaması ile görmek istedim.Arkadaşlar bu Cumhuriyet kolay kurulmadı diyerek sözü sizlere bırakıyorum;

SİZCE CUMHURİYET NEDİR?

Lütven sağ duyunuzla yanaşarak cevaplayın arkadaşlar.Şimdiden katılımda bulunan tüm arkadaşlara DUYARLILIKLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER..

Resim
En son evren tarafından 31 Eki 2006 [ 20:05 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ARENA »

gerçek cumhuriyet bir ütopyadır...
en iyi yönetim şekli olmasına rağmen bunca yıl sonra bile hiç kimse iyi yönetildiğimizi söyleyemez...
bu konuda çok şey yazardım ama açılmasına karşı çıktığım bir bölümde yazı yazmak istemiyorum...
saygılar...

Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen evren »

Neden bu bölümün açılmasına karşısın ki reha buna bi açıklık getirirmisin?

Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen gunce »

Bence bu kişiler yanılıyor, iddiaları asılsız... Bilinçli gençlik çok sayıda var her zaman da olacaktır...

Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen evren »

Çok doğru söylüyorsun demek istiyor içim ama arkadaşım birde gerçekler var.Ben bilinçli arkadaş yok demiyorum var ama bu bilinçli arkadaşların %90'ı pasif kalarak birilerinin ekmeğine yağ sürüyorlar.Biz yanlış birşey yapmıyoruz biraz daha cesaretli,sesimiz gür bir şekilde gerçekleri söylemeleyiz.Asıl susması,çekinmesi gerekenler onlar değilmi?

Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen gunce »

evren yazdı:Çok doğru söylüyorsun demek istiyor içim ama arkadaşım birde gerçekler var.Ben bilinçli arkadaş yok demiyorum var ama bu bilinçli arkadaşların %90'ı pasif kalarak birilerinin ekmeğine yağ sürüyorlar.Biz yanlış birşey yapmıyoruz biraz daha cesaretli,sesimiz gür bir şekilde gerçekleri söylemeleyiz.Asıl susması,çekinmesi gerekenler onlar değilmi?

benim yorumun yukarıda yazan yazıya göreydi...
pasiflikte ayrı bi konu...
yıllardır ne yapabildiler belki çok şey yaptılar ama yıkamadılar haklısın çok şey var yapılacak ama ben şuan eminim gökgürültüsü gibi patlayacak gençlik var bizde Türkiye de...
çok uzun derin bi konu tartışması bitmeyecek bi konu benim yorumum sadece "gençliğin bitti " denilmesineydi... BİTMEZ, BİTMEYECEK...

Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen evren »

işte bunu görmek için bi başlık açtım ama ya görünmüyo yada ilgi çekmiyo.Bu mesaja Katılım düşündüğümden de az.

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Cumhuriyet halkın kendi kendini yönetme şekli değil, bir yönetim şeklidir.Halkın kendi kendini yönetmesi demokrasidir ve demokrasi, bir yaşam biçimidir.
Cumhuriyet ise devlet biçimidir. Cumhuriyetlerde yöneticiler seçimle iş başına gelir.

Kullanıcı avatarı
hatice88
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen hatice88 »

cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir!!!1 :!:

Kullanıcı avatarı
faruk
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen faruk »

'Kimsesizlerin Kimsesi' olarak ben başkasını biliyordum...