cumhuriyet nedir desem?

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

cumhuriyet bana göre monarşiden çok da farklı değil günümüzde. özellikle bizim ülkemizde. adamları biz seçiyoruz sözde, ama kraldan farksızlar.herkes kendi cebinin derdinde.benim için farketmiyor ha kral çalmış milletin hakkını, ha siyasetçi. işin kötüsü kral bir tanedir ama siyasetçiler maaşallah her yerdeler...

cumhuriyet bugün itibari ile kabusa dönüşmüştür.

bir tarafta ATATÜRKÇÜ takılan soytarılar diğer yanda İSLAM ı sömürenler yabancıların yardakçılarından başka birileri değil ve bu adamlar devletimizin hemen hemen her yerini işgal etmiş durumdalar.

yıllardır kendimce düşünüyor bir çözüm yolu arıyorum ama bir türlü bulamıyorum.bulabilen varsa söylesin.
TÜRKLÜK TÜRKÇE TÜRKİYE bugün resmen bir saldırı altındadır. devletin başındakiler de(bazıları hariç) bana göre işbirlikçidir.

ATAMIZIN gençliğe hitabesinde bizi uyardığı kötü günler bunlarmış...

son sözüm evren 'e

bu ülkenin gençliğini hafife almakla hata ediyorsun dostum...
kaygılarını paylaşıyor sebeplerini de biliyorum. evet gençliğin bir kısmı bana göre insan bile değil. ama çok SAĞLAM arkadaşlarımız da var.

gelelim pasiflik meselesine... ne yapsınlar. ne yapabilirler? bu ülkede "doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulur." diye bir söz var. ve inan bana çok doğru. ben lise yıllarında ülkenin kötü gidişatından şikayet ettiğim zamanlarda hep şunu duydum: "sen öğrencisin, işine bak..."

ama yılmadım yılmayacam.
eğer hepimiz kararlı olursak bu ülkeyi kendimizden çok sevip sevdirebilirsek inan bana mümkün dostum. inan bana mümkün...