SIRP Soykırımcılarına Komik Yargılama..!

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
Bozkurt
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

SIRP Soykırımcılarına Komik Yargılama..!

Mesaj gönderen Bozkurt »

BELGRAD - 1995’te Bosna Savaşı sırasında yaşanan Srebrenitsa katliamı ile ilgili olarak ilk kez 5 Sırp sanığın yargılanmasına başlandı.

Belgrad’da Savaş Suçları Mahkemesi’ne çıkarılan sanıklar, 17 Temmuz 1995’te Srebrenitsa yakınlarındaki Tırnova’da 6 Müslüman genci öldürmekle suçlanıyor.

“Akrepler” adlı milis grubunun üyeleri olduğu iddia edilen sanıkların yakalanması, eski Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloseviç’in davasında yayınlanan bir video kaydı ile mümkün oldu.

Görüntülerde Sırp milislerin, elleri bağlı 6 Müslüman genci ormanlık bir alana götürüp önce 4’nü öldürdüğü görülüyor.

Hayatta kalan diğer 2 genç ise arkadaşlarının cesedini bir çiftliğe taşıdıktan sonra öldürülüyor.

KURBANLARIN YAKINLARI

İDAM İSTİYOR..

Bu görüntülerin yayınlanmasıyla kimlikleri belirlenen ve tutuklanan Sırp sanıkların ilk duruşmasına kurbanların aileleri ve sivil toplum örgütleri de katıldı.

Çocuklarının akıbetini bu görüntüleri izledikten sonra öğrenen aileler öfkeliydi.

Sanıklar suçlu bulunmaları halinde 40 yıl hapis cezasına çarptırılacak

. Kurban yakınlarıysa sanıkların idam edilmesini istiyor; ancak Sırbıstan idam cezasını kaldırmış durumda.1995’te BM denetimindeki Srebrenitsa’da Sırp güçler yaklaşık 8 bin Müslüman’ı öldürmüştü.

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

ben çok küçüktüm bu olaylar olurken ama ne yazıkki unutacak kadar küçük değildim...

televizyonda birkaç saniyeliğine gördüğüm yayın yüzünden haftalarca uyuyamamıştım..

hala unutamıyorum...