ATATÜRK ün cevap veremediği tek kişi...

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

ATATÜRK ün cevap veremediği tek kişi...

Mesaj gönderen AsilKan »

ATATÜRK mersine yaptığı seyahatlerden birinde şehirde gördüğü büyük binaları işaret ederek sormuş

- bu köşk kimin?

- kirkor un

- ya şu koca bina?

- yorgo nun

- ya şu?

-solomon un...

ATATÜRK biraz da sinirlenerek sormuş:

-onlar bu binaları yaparken siz nerede idiniz?

toplananların arasından bir köylünün sesi duyulur:

-biz neredemiydik? biz yemende, tuna boylarında, balkanlarda, arnavutluk dağlarında, kafkaslarda, çanakkalede, sakaryada savaşıyorduk paşam....

ATATÜRK bu hatırasını naklederken:

-hayatımda cevap veremediğim yegane insan bu ak sakallı ihtiyar olmuştur. demiştir..

kaynak: sedef takvim 25 mart 2007

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

neresinden bahsedeyim bu mesajın?

bir tarafta şehirdeki evlerin bile yabancılara ait olmasına sinirlenen bir lider, diğer yanda bütün birikimlerimizi acımadan satan, sattıran zihniyet. işte burada ceza dan fark var şarkısını dinlemenizi öneririm. çünkü gerçekten FARK VAR....

bir yanda haklı olan bir köylünün karşısında susan bir lider, diğer yanda haklı köylünün anasına kadar laf uzatan bir başbakan.... evet cidden fark varrrrrrrrrr

bu vesileyle aziz şehitlerimizi tekrar analım. onlar ki sırf biz hür olalım diye canlarını tereddütsüz feda ettiler. ama biz o hürriyeti kendi elimizle veriyoruz bazılarına...

Kullanıcı avatarı
müconline
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen müconline »

gerçekten ilginç hiç duymamıştım..tşk.

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

müconline, ben teşekkür ederim. bana ilginç gelmişti. çok beğenip yayınladım...

Kullanıcı avatarı
leonidas
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen leonidas »

harika paylaşım...

Kullanıcı avatarı
mtrz
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen mtrz »

winniethepooh yazdı:neresinden bahsedeyim bu mesajın?

bir tarafta şehirdeki evlerin bile yabancılara ait olmasına sinirlenen bir lider, diğer yanda bütün birikimlerimizi acımadan satan, sattıran zihniyet. işte burada ceza dan fark var şarkısını dinlemenizi öneririm. çünkü gerçekten FARK VAR....

bir yanda haklı olan bir köylünün karşısında susan bir lider, diğer yanda haklı köylünün anasına kadar laf uzatan bir başbakan.... evet cidden fark varrrrrrrrrr

bu vesileyle aziz şehitlerimizi tekrar analım. onlar ki sırf biz hür olalım diye canlarını tereddütsüz feda ettiler. ama biz o hürriyeti kendi elimizle veriyoruz bazılarına...

Arkadasım oyle dion da bazı konuları bilmeden konusuyorsunuz agzı olan konusuyor misali :) basbakana konusan o köylü ilk olarak mersinli ikincisi de adam her hükümette cıkıyor yani bi partinin adamı oldugu cok belli ama bunu görecek goz lazım derim ben ve sanırım sende onu göremedin ve bole bilip bilmedik bos bos konusuyon. yanlıs anlama ama birsey yazarken ilk önce arastır cunku turk insanının huyudur bu kulakdan duyma seylere daha cok inanır o yuzden bu hallerdeyiz arastır aslını ogren sonra yaz...

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

eğer sen biliyorsan sen paylaşsaydın keşke arkadaşım mtrz emeğe saygı :nono: paylaşım için saol winnietthepooh =D> =D> evet ülkemiz o zamandan başlanmış teker teker satın alınmaya!!şuanki durumumuz konuşulması gereken bir başka konu zaten artık farkındamısınız bilmiyorum ulu önderimiz gibi kimse sormuyor burası veya şurası kimin diye çünkü artık verilecek cevabı herkez biliyor daha fazla duyup kahrolmak nereye kadar

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

mtrz yazdı:
winniethepooh yazdı:neresinden bahsedeyim bu mesajın?

Arkadasım oyle dion da bazı konuları bilmeden konusuyorsunuz agzı olan konusuyor misali :) basbakana konusan o köylü ilk olarak mersinli ikincisi de adam her hükümette cıkıyor yani bi partinin adamı oldugu cok belli ama bunu görecek goz lazım derim ben ve sanırım sende onu göremedin ve bole bilip bilmedik bos bos konusuyon. yanlıs anlama ama birsey yazarken ilk önce arastır cunku turk insanının huyudur bu kulakdan duyma seylere daha cok inanır o yuzden bu hallerdeyiz arastır aslını ogren sonra yaz...

birincisi çiftçi mersinliyse ne olacak? ben mersinde yaşıyorum şerefsiz olduğu kadar delikanlı da var.
ikincisi adamın kişiliği beni ilgilendirmez. ben adamın dedikleri doğru veya yanlış demiyorum. adam doğru söylüyor aslında. ancak yalan söylese de durum değişmez.çünkü ben sadece başbakanın edepsiz tavırları ve icraatlarını göz önüne alıyorum.
üçüncüsü boş konuşan sensin. ben senin gibi bir parti yandaşı değilim. yani senin gibi at gözlüğüyle dolaşmıyorum.
dördüncüsü bişey bilmeyen sensin. kusura bakma ama senin gibi adamları umursayamam. benim birini umursamam içn öncelikle onun 1 yılda benim bir hafta da okuduğum kadar yazıyı (asgari) okuması gerekir.
ve beşincisi sen önce konuşmayı sonra okumayı sonra yazmayı ( çünkü berbat kullanıyorsun TÜRKÇEYİ) sonra eleştirmeyi en son olarak da saygı duymayı öğren. tamam mı?

teşekkürler prenses. beğendiğinize sevindim.....

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Gerçekten de güzel bir cevap vermiş...! =D>

winniethepooh, teşekkürler güzel paylaşım...! ;)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

teşekkürler volkan. beğenmene sevindim...