asa

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

yani cumhuriyet kurulduğunda türkiye de gerçek şeriat vardı öyle mi?

ben allaha şükür dinimi de tarihimi de iyi bilirim. milletimi de tanırım. arkadaş amacınız ne olursa olsun ikilik çıkartmayın. bu ülkenin çok büyük sorunları var ve rejim polemiği bunlar arasında yok. siz gerçekten müslümansanız allahın bizden düşmanı kovmamızı en öncelikli şey olarak istediğini de bilirsiniz. değil mi? ülkenin her tarafı düşmanla, içi hainle mahvedilmiş uğraştığınız şeye bak. utanmasanız atatürkü dinsiz ilan edeceksiniz. ölürken ( muhtemelen azrailin ) selamını alan biri hakkında konuşuyorsunuz hatırlatırım.....

eğer atatürke şahsi düşmanlığı olan varsa bunu dini kullanarak ve onu yıpratarak yapmasın lütfen...

Kullanıcı avatarı
bulenttttttt
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen bulenttttttt »

Bak güzel kardeşim eğer bu tarz olayları kişiselleştirirsen işin içinden çıkma olasılığın yok olur. Konuya geniş çerçeveden bakarsak en ideal sonuca ulaşılır...

Şimdi sen türkiye değilde çin'de yaşıyorsun.. Çin devletinin lideri kim ? MAO

Sırada Rusya var.. Büyük komünist rusyanın kurulmasını temin eden lider kim? LENIN

Sırada Küba.. Onların lideri kim? Che Guevara ve Castro

Faşist Almanya'nın lideri kim? HİTLER

veya Eski Roma'dasın oranın kralı kim? SEZAR

Şimdi de eski Mısırdasın? FİRAVUN

Bunların hepsi ulusları ve ilkeleri olan liderler.. (Aynen bizde olan gibi) .. Bunda bir kötülük yok fakat iş Teşri (kanun koyma) işine geldiğinde komünizmde de, laiklikde de, demokraside de, faşizmde de, krallıklarda da bu hak insanların elindedir. Bu ise İSLAM anlayışından tamamen uzaktır... İslamda da parlamenter sisteme yer vardır ..; ancak anayasa belirleme işi Kuran'dan temin edilen bilgiler üzerine yapılır. Bunun nedeni ise Allah'ımızın ve Peygamberimizin bizim için belirlediği ilkelerdir. İslama inanalarsa bu ilkerin dışında başka hiçbir lideri, bu liderlerin ilkelerini , kanunlarını, hükümlerini benimsemez. Çünkü Tek İLKE, KANUN, HÜKÜM Belirleyici Allah'tır. Ayrıntılı bilgi ...Cennetyolu...

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

bulenttttttt, sen de bana şunun cevabını ver...

dışarı çık, 5 dkka işlek bi caddede insanları izle. sence bu insanlar teokratik bir devlet isterlermi? kaldı ki öyle bi anlatıyosun ki sanki türkiye dinsiz. cumhuriyet yanlısı olmak dinsizlik. ve sanki atatürk şeytan. bunlar hoş olmuyor. din insanın inancıyla ilgili bir meseledir. olayı genişletirsen bin türlü sorun çıkar. din sömürücüleri ( bugün bile var ) devleti saptırır insanları yoldan çıkartır....

son olarak şunu söylemek istiyorum

nasıl hakederseniz öyle yönetilirsiniz..... cumhuriyete karşı olanlar bu perspektiften baksınlar.....

cumhuriyet hatalarla dolu olsa bile bu dönemde savunulacak tek yoldur...ALLAH ın emirleriden bir müslüman olarak şüphe etmiyorum. ama o emirleri uygulayacak insanlara sıra gelince içim ürperiyor. işte o yüzden YAŞASIN CUMHURİYET....

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

...

Kullanıcı avatarı
bulenttttttt
Acemi Üye
Acemi Üye

Asilkan arkadaşım öncelikle şunu belirteyimki teokrasi İslamın bir parçası olmamakla beraber İslamdan çok uzak bir kavramdır. Teokrasi; Allah adına konuştuğunu iddia eden veya ilahlık iddasıyla kanun koyan yönetim şeklidir. Örnek; Firavun veya zamanın papaları... Tabiki kimse böyle bir yönetim istemez. Bu sorunu halleddik umarım!

Diğer korkun ise islamı çarpıtan münafıklar sanırım. Herkesin aynı şekilde bu zalimlerden tüylerinin ürperdiğine benimde itirazım yok. Ancak bir takım sapkın görüşlüler yüzünden şimdi biz islamı yaşama düşüncesinden ayrılıp boynumuza geçirilen tasmayla ordan oraya akledemeyen hayvanlar gibi savrulalım mı? Demek istediğim zulümden kurtulmak için y.l.n sarılırsan kazanamaz aksine kaybedersin.

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

bulenttttttt, ben de diyorum ki münafıklar samimi müslümanlardan çok daha baskın ve din sömürüsü engellenemez. ayrıca ben ortada sarılınacak bir yılan görmüyorum. o yılan değil can simididir bana göre. teokrasiden kastım ne şekilde olursa olsun dini içerikli yönetimlerdir. ALLAH ın kanunları elbette doğrudur. ancak bu insanlar var oldukça, din sömürüsü sürdükçe cumhuriyet bence tek yoldur. münafıklara çare bulmadan dini yönetim istemenizi anlayamıyorum doğrusu.

açıklamaların ve nazik tavrın için teşekkürler. keşke herkes fikirlerini böyle savunabilse....

Kullanıcı avatarı
bulenttttttt
Acemi Üye
Acemi Üye

İnşallah kardeşim İslam dünyası bu sahte müslümanlara da çare bulucak ve zamanı geldiğinde her zamanki gibi gerçek ilim sahibi müslümanlar kazanacaktır. Ancak bu işi yapmakta ilmi, bilimi ve kültürü yaymakla olucaktır. Umarımki, vatanımız ve milletimiz bir bütün içinde, yaratanın bize bahşettiği bu en mükemmel sistemi yaşayacak sulh ve barış ortamını bulacaktır.

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

ben pek sanmıyorum. işte o yüzden de cumhuriyete sarılalım, yanlışlarını düzeltelim. tabi bu benim amacım.. ama ne lursa olsun inş. din sömürücüleri halletmeliyiz. sadece dini değil, herşeyi sömüren samimiyetsiz içi dışı başka adamlar var. kurtulmak lazım