Edip Akbayram pkk mitinginde!!

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Edip Akbayram pkk mitinginde!!

Mesaj gönderen dahi_yane »

Son dönemde popülaritesi artan Cumhuriyet mitinglerinin favori sanatçısı Edip Akbayram'ın, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan posterlerinin açılarak, örgüt lehine sloganların atıldığı etkinliklere de katıldığı ortaya çıktı.

Edip Akbayram, 14 Nisan'daki Tandoğan mitinginden iki hafta önce Londra'da PKK bayraklı ve Apo posterli kitleleri coşturmuş.

İngiltere'deki Nevruz kutlamaları bu yıl Halkevi, Kürt Toplum Merkezi, Kürt Kültür Merkezi, İngiltere Gençlik Meclisi'nin de aralarında bulunduğu Kürt dernekleri tarafından organize edildi. Kutlamalar 'Güneşimizi karartamazsınız' sloganıyla 2 Mart 2007'de Haringey'deki Kurdish Community Center'da düzenlenen 'Halay Gecesi' ile başladı.

1 Nisan 2007 tarihinde ise Londra'daki Sordicth Park'ta konser düzenlendi. Bu konsere Cumhuriyet mitinglerinin vazgeçilmez ismi Edip Akbayram, 'Koma Agire Jiyan', 'Rojin', 'Aziz Weysi', 'MC Zagros', 'Govenda Zilan' ve 'Kürt Halk Dansları' ile birlikte sahne aldı.

Akbayram'ın bulunduğu sahnenin hemen önünde 'Biji Serok Apo, Biji Öcalan' (Apo çok yaşa) sloganları atıldı. Akbayram, şarkıları ile ellerinde Türk bayrakları olan kalabalığı değil, bölücü örgüt PKK'nın sözde bayrakları olan kitleleri coşturdu. Konserde teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri de elden ele dolaştı.

Edip Akbayram'ı İngiltere'de verdiği konserde sahnenin arkasında sadece Apo'nun değil PKK'nın öncü kadrolarından olan Mazlum Doğan'ın büyük boy posteri de yer alıyor. Sahneye afişi asılan Doğan, 1955 yılında Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde dünyaya geldi. Balıkesir'de eğitim fakültesini bitirdikten sonra 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde Ekonomi Bölümü'ne kaydını yaptırdı.

1976 yılının sonlarına doğru okuldan ayrılarak bölücü örgüt PKK'nın öncü kadroları arasında yer aldı. Mazlum Doğan, 30 Eylül günü 1979'da gözaltına alındıktan hemen sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. 1982 yılında 20 Mart'ı 21'e bağlayan gece kaldığı, Diyarbakır Cezaevi'ndeki baskıları ve koşulları protesto etmek amacıyla kendini ateşe verdi ve yanarak öldü.

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Ben de izlemiştim bir haber programında. Şimdi hatırlamıyorum fakat o günden sonra bir daha dinlemedim şarkılarını. Niyeti belli... :mad:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Cep telefonumda iki şarkısı vardı onu da sildim... Lanet olsun böyle sanatçılara...

Bunları Türk halkı sevip bağrına basıyor, onlar da bizi arkamızdan vuruyorlar... Allah'da onları arkalarından vurdursun ve yalakçılığını yaptıları PKK'ya kurban gitsinler inşallah...

dahi_yane, teşekkürler... Sayende bir pislik daha herkes tarafından öğrenilmiş oldu...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

bize en çok ihanet edenlerin bizim öz evlatlarımız olmaları biraz ironik değilmi?

umarım doğru değildir. inanmak istemiyorum....
En son AsilKan tarafından 21 Haz 2007 [ 16:43 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen feraze_622 »

zaten sevmezdim tevafuk oldu artık hiç sevmiyorum.çok teşekürler dahi_yane

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ya zaten bu adamın 12 eylülde belliydi ne olduğu bu ülkede döne döne en son kendilerine en yakın yerde buldular kendisine en benzeyen....