Türkan Saylan'dan inciler(!)

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Türkan Saylan'dan inciler(!)

Mesaj gönderen dahi_yane »

kendini Atatürkçülüğün ve laikliğin yılmaz savaşçısı ilan eden ÇYDD başkanı Türkan SAYLAN'ın ilginç açıklaması

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan, Türkleri barbarlıkla suçladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi'nde 'Türkiye'mizin çağdaşlaşma sürecinde laiklik' konulu toplantıda konuşan Saylan, Türk milletinin tarih boyunca hep yakıp yıktığını öne sürdü.

Türkan Saylan, çocukların namaz kılmasını değil, bale yapmasını istediklerini söyledi.
Bunun bir alışkanlık haline geldiğini iddia eden Saylan şöyle konuştu: "Biz Türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız. Şimdi kendi yaptıklarımızı yıkıyoruz. Nedir bu alışkanlık. Biz yakıp yıkmak için var değiliz. Biz yaratmak, geliştirmek ve çağın üstüne geçmek için varız."

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin 14 Nisan'da düzenleyeceği mitinge destek talebinde bulunan Saylan, "ÇYDD olarak 14 Nisan'da Ankara Tandoğan'dayız. Yozlaştırmaya çalışanlar olacaktır. Aramızdan da çıkacaktır. Çağdaş, laik ve demokratik bir Türkiye'nin devamı için yapılması gerekenleri yapalım. Sesimizi duyuralım. Bir kişi bin kişiye, bin kişi binlerce kişiye ulaşabilir." şeklinde konuştu. Çocukların namaz kılmasını değil, bale yapmasını istediklerini dile getiren Saylan, şunları söyledi: "Türkiye'nin bölünmesine, ırkçılığa yönelmesine, binlerce yıl öncesinin Arap ve İran âdetlerinin gelmesine karşıyız. Çocuklarımızın sıra üstünde namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz. İnancın insanların iç dünyasında saklı olmasını istiyoruz."

Konuşmasında Gençlik Korosu'nu yöneten müzisyenin isminin Muhammed olmasından yakınan Saylan, "Gençlik Orkestrası'nı yaratan ve yöneten arkadaşımızın ismi Muhammed. Düşünebiliyor musunuz buradaki ironiyi?" yorumunu yaptı.
arkadaşlar bu insanların amaçları çok belli..ülkemizi kamplara bölmek ..Atatürk sizce Muhammed adını duymaktan rahatsız olurmuydu??

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Zeka özürlü...

Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

maalesef ama aydın(!) olarak nitelendiriliyor ülkemizde :huh:

Kullanıcı avatarı
siskatil2
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen siskatil2 »

dahi_yane katılıyorum bide aydın mış bunun gibi aydınlara ihtiyacımız yok!!!! :!: :!: :!: :!:

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

ATATÜRK, MUHAMMED adından rahatsız olmazdı. çünkü kendi ismi MUSTAFA idi. ama bu mandalara anlatamazsın. ayrıca çok güldüm. namaza arap ve iran geleneği diye karşı çıkan bu şahsiyet ( ki namaz kılmak milletlere yakıştırılamaz, zira adet değil ibadettir. ALLAH ın emridir. islamiyetin şartlarındandır.) avrupaya ait bale sanatını görmek istiyormuş. bu kadar samimiyetsizlik olmaz. bu kadar yüzsüzlük olmaz. ATATÜRKÇÜLÜK adına yemedik nane bırakmayan ucubeler midemi bulandırıyor. ayrıca madem TÜRKİYE nin bölünmemesi bu kadar önemli bu yaratık için o zaman ne diye nüfusun çoğunluğunun ( ezici çoğunluk ) inançlarına saldırıyor, hem de bu kadar utanmadan ve bunu ATATÜĞRKÇÜLÜK VE CUMHURİYET adına yaptığını söyleyebiliyor? ben bu saçma anlayış karşısında çaresizim....

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

ve şunu da ekleyeyim. ben MÜSLÜMANIM ve ATATÜRKÇÜYÜM. İSLAMİYETİ ve ATATÜRKÇÜLÜĞÜ kendi çürük ve sapkın istek ve inançlarına alet edenleri kınıyorum.... sizi ne ALLAH nede bu MİLLET affetmeyecek...