barzaniyi besleyen kim?

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

barzaniyi besleyen kim?

Mesaj gönderen AsilKan »

Barzani ve adamları Türkiye’ye yine kafa tuttular, ‘Türk tankları gelirse karşısında bizi-peşmergeyi bulur-Türk askerini Kuzey Irak’a sokmayız’ dediler. Barzani’nin bu cesareti sadece SAM AMCA’sından aldığını zannediyorsanız yanılıyorsunuz. AKP içinde 50 civarı milletvekilimizin (!) Barzani’ye derin sevgisi olduğu iddiaları ortada öyle durur iken, Barzani ve ailesinin Türkiye’de 180 civarı şirket kurup, sizin-benim paralarımla servetine servet kattığı gerçeği gözümüzün önünde iken... Barzani elbette küstahlıkla konuşur-konuşmaya devam eder.

Barzani ve aşiretinin Türkiye’deki serveti-şirketleri hakkında internette kısa bir arama yaptım, terör örgütünü-PKK’yı besleyen Barzani’nin cebine biz Türkiye olarak neden hâlâ para koymaya devam ediyoruz, Türkiye’de BARZANİCİ bir BURJUVA yaratılmasına neden geçit veriyoruz? Sizce bu nasıl bir oyun efendim? Evet, cevap vermenizi kolaylaştırmak için ‘Barzani ve ailesinin Türkiye’deki şirketleri hakkında arşivlerde bulduğum haberleri’ sizlere sunacağım şimdi;

‘Kısa adı AIE olan American Institution Enterprise’ın ünlü danışmanlarından Michael Rubin, Daily Star gazetesindeki bir yazısında; Barzani’nin şahsi servetinin iki milyar dolara ulaştığını.’

‘Bir zamanlar İstanbul çocuklarının “hayal dünyası” olarak işletilen İstanbul’daki Tatilya’yı Barzani aşiretinden Malaşin Barzani 1.1 milyon dolara satın aldı. Türkiye’nin ilk “Mini Disneyland’i” Barzani ailesinin oldu. Tatilya ilk kez Bayındır Holding tarafından kurulmuştu...’

‘Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bilgilere göre, Kuzey Irak’taki ithal içki ve sigara pazarının Kürt Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve ailesine ait şirketlerin elinde. Barzaniler Mersin Limanı’ndaki şirketlerinden Habur’a mal taşıyor. Barzani’nin en büyük gelir kalemlerinden biri de Türkiye’den geçen kamyonlardan aldığı harçlar ve vergiler. TIR başına 400 dolar olduğunu söylüyorlar....’

‘Barzani’nin hakim olduğu Kuzey Irak’a açılan Habur Kapısı yerine, Türkmen Bölgesi’nden geçen yeni bir gümrük kapısının açılması halinde, Barzani yönetiminin geçiş yapan TIR ve kamyonlardan elde ettiği yıllık yaklaşık 300 milyon dolarlık gelirden mahrum kalacağı, bu gelirlerin Türkmenler tarafından elde edileceği bildiriliyor...’

‘Barzani’nin Mersin Serbest Bölgesi’nde ise, şirketleri var. Van’da, Diyarbakır’da GAP Bölgesi’nde yatırımları var. Barzani’nin bir de taşımacılık şirketi var! Dış ticaret şirketleri var! Barzani ve ailesinin Türkiye’de yaklaşık 180 şirketi olduğu belirtiliyor...’

’Kendisini “gerçek bir Kürt prenses” olarak isimlendiren Diyarbakırlı Ferda Cemiloğlu’nun kız kardeşi Mesud Barzani’nin kardeşi ile evli. Tigris İnşaat isimli bir firma kuran Barzani’nin akrabası Ferda Cemiloğlu; Kuzey Irak’ta ve Türkiye’de önemli yatırımlara sahip...’

‘Antalya Ticaret Mahkemesi’nde görülen 10 milyon dolarlık dolandırıcılık davasına katılan alacaklı firmanın avukatı Mehmet Ali Öztürk, IKDP Lideri Mesut Barzani’yi suçladı. Öztürk, Kuzey Irak’ta 5 yıldızlı otel yapmak için avukatlığını yaptığı firmadan mal alanların aslında Barzani’nin adamları olduğunu ileri sürdü. Barzani’nin adamlarına Türkiye’de kurdurduğu iddia edilen Penta Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye ait çeklerin karşılıksız çıktığını söyleyen Avukat Öztürk, ‘Türk esnafı ve taciri 10 milyon dolar civarında dolandırılmış’ dedi. ...’

‘ Barzani’nin şirketleri, Türkiye sayesinde ihya edilen diğer kardeşleri ve yeğenlerinkinin yanında solda sıfır kalır. Örneğin, Neçirvan Barzani’nin şirketleri Irak’taki içki sigara, çay, şeker ve pirinç ihtiyacının neredeyse tümünü tek başına karşılıyor. Sigaralar Kıbrıs Rum kesimi ya da Mersin’deki serbest bölgeden alınıyor. Türkiye’nin kasasına bir kuruş bile girmeden özel koruma eşliğinde doğrudan Irak’a gidiyor. TIR’lar

8-10 gün beklemenin yapıldığı Habur’da AKP’den özel izinlerle bir gün bile bekleme yapmıyor. Türkiye para kazanmadığı gibi bu mallar dağlardan Türkiye’ye kaçakçılar aracılığı ile sokularak duble kâr sağlanıyor. Bugün Güneydoğu’daki illerimizde satılan çay ve sigaraların tamamı Irak’tan kaçak olarak gelmektedir. Türkiye’nin en önde gelen markalarının genel dağıtıcılığı da Barzani ailesinin elinde....’

’Türk Hava Yolları’nın Irak Genel Satış Acenteliği’ni Barzani’nin yeğenine vereceği iddiasını http://www.airporthaber.com’da okumuştum. THY ile Barzani ailesi görüşmesinin Ankara’dan yani siyasilerce de yakından takip edildiği öne sürülüyordu. Biliyorsunuz, THY kendi ofislerinin bulunmadığı yerlerde Genel Satış Acenteliği veriyor ve bu acenteler THY adına çalışıyor. THY Basın Müşaviri Ali Genç, ‘Türk Hava Yolları’nın Irak Temsilciliği’ni almak için birçok firmadan teklif gelmiştir. Ancak bu firmalardan herhangi biri ile görüşme yapılmamıştır’ dedi. Peki THY ile flört eden ‘Barzani’nin yeğeni’ denilen kişi kim? Serdar Barzani...’

Evet, fotoğrafın geneli adına bu kadar haber-alıntı yeter... Bir yanda savaş halleri diğer yanda... Sizce bu nasıl bir oyun efendim?

yazı akşam gazetesi yazarlarından GÜLER KÖMÜRCÜ den alıntıdır...

şikayet ediyoruz bide. diyoruz ki ABD besliyor, destekliyor. biz böyle yaparsak ABD ye hiç laf söylemeye hakkımız yok. resmen rezalet. bize meydan okuyan, düne kadar kucağımızda etmedik yalakalık bırakmamasına aldırmadan bugün bize sataşan bu serseriyi bu kadar "desteklediğimize" inanamıyorum....başkla hiçbir ülkede yopktur böylesi heralde...

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

bu ne ya adamlar tezgahı kurmuşlar...

benimde böyle tezgahım olsa ben herkese kafa tutarım...

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

valla bişey söyleym geçen günkü haberde abd bizim hiç bir ilgimiz yok diyordu hatta bu konu ile ilgili haber bile yayınladım..ama bunları yapan kesinlikle abd şerefsizler... :huh:

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

tayfun54, zaten ABD nin çıkıp " evet ben besledim" demesini beklemiyoruz. ama hiç değilse biraz onurlu davransınlar da saman altından yapsınlar bari böyle ulu orta değil....

geçenlerde biki terörist teslim olup açıkladılar. abd zırhlıları pkk kampına silah getirdi diye. hala müttefik diyoruz o arkadaşlara...Y4HY4, aynen öyle kardeşim...zaten o da öyle yapıyor. sümüklü barzani bize meydan okuyor ve ülkeyi yönettiğini zannedenler sus pus...

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

allah yardımcımız olsun ülke içinde terörist besliyoss sonumuz iyi deil

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

yazıyı okuamdan rahatça söyleyebilirm 1 kaç tane şerefszi...