Mersin deplasmanda güldü:72-74

Türkiye Basketbol Ligi
Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mersin deplasmanda güldü:72-74

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

BEKO Basketbol Ligi'nin 9. haftasında, Mersin Büyükşehir Belediyesi, deplasmanda TOFAŞ'ı 74-72 yenerek ligdeki 3. galibiyetini aldı.

Ligin 9. hafasında Bursa’da TOFAŞ’a konuk olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, zorlu geçen karşılaşmadan sonra rakibini 74-72 mağlup etmeyi başardı.

Mersin temsilcisinde, Reha 23 sayı ile sahanın en skorer ismi olurken, Ümit 15, Umut 14, Nedim 12 sayıyla galibiyete katkıda bulundular.

Üst üste 3. mağlubiyetini alan TOFAŞ’ta, Hakan ve Brokenborough 14’er sayı ile oynadılar.

TOFAŞ: 72 - MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: 74

Salon: Atatürk

Hakemler: Recep Ankaralı xx, Yener Yılmaz xx, Ziya Özorhon xx

TOFAŞ: Hakan Erol xx 8, Booker x 4, Adem xx 7, Hakan Köseoğlu xxx 14, Brokenborough xxx 14, Melih x 2, Bora xx 9, Uluğ x 2, Ömer x 4, Hadi xx 6, Wingate x 2

Mersin Büyükşehir Belediyesi: Johnson xx 5, Reha xxx 23, Umut xx 14, Ümit xxx 15, Nedim xxx 12, Özgür x 2, Murat x, Engin x, Homan x 3

1. Periyot: 19-26

Devre: 40-33 (Mersin Büyükşehir Belediyesi lehine)

3. Periyot: 50-56

Beş Faulle Çıkan: Adem 39.36 (TOFAŞ)

PERİYOTLAR:

Maça Mersin Büyükşehir Belediyesi hızlı başladı. İlk basketini Nedim ile bulan konuk ekip, 2. dakikayı 6-2, 5. dakikayı da 18-8 önde geçti. Evsahibi ekibin Hakan Erol ve Adem ile bulduğu sayılara Reha ve Ümit ile karşılık veren Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilk periyodu 26-19 önde tamamladı.

2. periyotta da konuk ekibin üstünlüğü vardı. Hızlı hücumlarda etkili olan Mersin ekibi, Umut'un 3 sayılık basketleriyle 12. dakika skoru 31-21 yaparak farkı 10 sayıya çıkardı. Mavi-beyazlı Bursa temsilcisi, 17. dakikada Bora'nın 3 sayılık basketiyle farkı 4 sayıya indirse de (31-35) devre, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 40-33'lük üstünlüğüyle sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına, evsahibi TOFAŞ hızlı başlayan taraf oldu. İlk 5 dakikada evsahibi ekip Brokenborough, Adem ve Booker'in basketleriyle 10 sayı üretirken, turuncu-mavililer 4 sayı üretti. 25. dakika 44-43 konuk ekip üstünlüğüyle geçildi. 27. dakikada TOFAŞ, Brokenborough'un 3 sayılık basketiyle eşitliği sağladı 48-48. Bu dakikadan sonra yeniden toparlanan konuk ekip, Nedim ve Barış'ın basketleriyle periyodu 56-50 önde tamamladı.

Son periyotta karşılıklı basketler vardı. TOFAŞ, Brokenborough ile üstüste bulduğu basketlerle 32. dakikada yine eşitliği sağladı 56-56. 35. dakika 59-58 deplasman takımının üstünlüğüyle geçildi. Karşılaşmanın sonlarına doğru TOFAŞ, pota altında basketler bulurken, Mersin Büyükşehir Belediyesi faul atışlarıyla sayılar üretti. Maçın bitimine 10 saniye kala TOFAŞ'tan Hadi, Nedim'den çaldığı topu baskete çevirerek farkı 1 sayıya indirse de (71-70), savunmasında dikkatli olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, karşılaşmadan 74-72 galip ayrılmasını bildi.