kadınlar "cadı" mıdır?

Bayanlar burada erkekler size karışmıyor çünkü burası sizin bölümünüz...
Kullanıcı avatarı
ayşem23
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

kadınlar "cadı" mıdır?

Mesaj gönderen ayşem23 »

Yapılan bir savaşta ünlü kral Arthur maalesef esir düşer. Karşı tarafin kralıbu büyük şahsı affedebileceğini ancak bir şartı olduğunu söyler. Kendisine birsoru soracaktır. Eğer Arthur soruya doğru cevap verebilirse hayatı kurtulacak aksitakdirde ölecektir. Soruya cevap verebilmesi için 1 sene süresi vardır. Soru aynensöyledir: KADINLAR NE İSTERLER?

Bu soru tabi ki dünyanın en zor sorusu. Ancak kralın fazla bir tercih şansıyoktur. Ülkesine geri döner. Türlü alimlere, bilir kişilere danışır ama soruya tambir doğru yanıt bulamaz. Bu sorunun cevabını sadece yaşlı bir cadı bilmektedir.Artık en son gün gelmiştir ve Arthur mecburen cadıya gider. Cadı soruya cevapverecektir ancak bir şartı vardır. Cadı cevap karşılığında Arthur'un yakınarkadaşı ve en iyi ve yakışıklı şövalyesi ile evlenmek istemektedir. Arthur yıkılırve bunu kabul edemeyeceğini söyler ve cadının yanından ayrılır. Sövalye olanlarıduyar ve krala koşup hiçbir seyin Arthur'un hayatından daha önemli olamayacağını söyler.
Ve cadıdan cevabı alırlar. HER ZAMAN KENDİ ÖZGÜR İRADELERİYLE KARAR ALMAKİSTERLER.

Evet kesinlikle doğru olan bu cevap sayesine kralın hayatı kurtulur, ancak şövalyeninhayatı sönmüştür. Cadı dünyanın en çirkin görünüşlü mahlukatıdır. Yemekyerken kuşar, tükürür ve her olumsuz davranışı gösterir. Şövalye ile evlenmegününde bile iğrenç davranışlar göstermiştir. Nihayet şövalye için en kötü anyani gerdek gecesi gelir. Ancaaaakk odaya girdiğinde karşısında cadı yerine dünyanınen güzel kadınını görür. Acayip şaşırır ve sorar. "Sen kimsin?".Kadın cevap verir. "Ben evlendiğin cadıyım. Ancak gündüzleri son derece çirkinve geceleri son derece güzel olurum. Ya da gündüzleri son derece güzel veya gecelerison derece çirkin olurum. Nasıl gözükeceğime sen karar vereceksin".
Şövalye çok kısa bir süre düşünür. Geceleri mükemmel bir sevgili mi yoksagündüzleri eşiyle beraber kazanacağı saygınlık mı? Ve şöyle cevap verir."Nasıl olmak istediğine sen karar ver lütfen. Ben senin her haline karşısaygiliyim." Cadi bu karar karsisinda çok sevinir. "Sen bana seçmeözgürlügünü verdin ve beni kisitlamadin sövalyem. Bu yüzden ömür boyu yanında güzelve saygılı biri olarak gözükeceğim".

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

Cadı da çok uyanık bi cadıymış, Sonuçta oda bir kadın ve her zaman güzel gözükmek istiyor.: )

:ok: Aslında tek kadınlar değil bütün insanlar kendi özgür iradeleri ile karar almayı ister ve öylede olmalı.

Kullanıcı avatarı
ayşem23
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen ayşem23 »

evet haklısın $EI-IZAI)E kendi kararlarını kendileri alan insanların özgüvenleri de çok gelişmiş oluyo buda başarılı olmalarını sağlıyo en önemlisi kendileriyle barışık yaşıyolar bu bana göre çok çok önemli bişey...