erkek dediğin !...

Bayanlar burada erkekler size karışmıyor çünkü burası sizin bölümünüz...
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

erkek dediğin !...

Mesaj gönderen Uyus »

ERKEK DEDİĞİN !...

Seni elinin tersiyle değil avucunun içiyle kavrayacak. Bileceksin ki emin ellerdeyim, başkası tutamaz elimi böyle. Rahat olacaksın yanında, çok konuşmayacak, beynini didiklemeyecek. İnce olacak; seni senin kadar düşünecek. Sen onu merak ettiğinde kendisine hesap soruluyor havalarına girmeyecek.

Senin inceliğine karşı umursamaz sözler sarf etmeyecek. Adamın
sinirini bozmayacak, cinlerini tepesine çıkarmayacak, sanki sen onun
için varmışsın her ne zaman istese emrine amadeymişsin, o ne yaparsa
yapsın her istediğinde yanında elinin altında olacakmışsın triplerine girmeyecek. Sen ona sevgini hissettirdiğinde, sen ona kayıtsız şartsız aşıkmışsın gibi havalara girmeyecek.
Erkek dediğin ilgi gördüğünde ilgiyle, sevgi gördüğünde sevgiyle
karşılık verecek. Erkek dediğin, sen onun için kendine baktığında, sırf ona
daha güzel görünmek için giyinip kuşandığında hiçbir şey olmamış
gibi davranmayacak. Ruhunu okşamasını bilecek. Romantik olacak kimi gün habersizce kucağında çiçeklerle çıkıp gelecek. Özel günleri unutmayı marifet sanmayacak. Kayıtsız olmayacak senin bütün zerafetine karşı. Gerçekten seven bir kadin sevgi ve ilgi bekler, erkeğine verdiği aşkın karşılığında küçük bir tatlı söz, kısa bir mesaj, bir çağrı bile onu mutlu edebilir. Erkek dediğin bütün bunları cebinden para harcıyormuş gibi cimrilikle yapmayacak. Ben aranmayı, çok aramayı sevmem demeyecek. Her şey kendi istediği gibi olsun istemeyecek. Sadece kendi canının istemesine bağlamayacak her şeyi.
Erkek dediğinin, hissettiğiyle yaptığı şey arasında uçurum olmayacak. Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek. Seviyorum deyip bir sonraki perdede kaçmayacak, özlüyorum diyorsa gelecek, kaybetmek istemiyorum diyorsa kaybetmeyecek. Erkek dediğin aşkına sahip çıkacak. Korkak olmaz erkek dediğin. Erkek dediğin iyi sevişecek. Koyun gibi yatmayacak, bir an önce şu iş bitse demeyecek. Aşksız yatmayacak yatağa ve sen bunu bileceksin. Bir baba şefkatiyle seni alnından öptüğünde bileceksin ki sevgisi geçici ve zayıf değildir. Ve sevgiyle öptüğünde dudaklarından bileceksin ki öpüşün tek sebebi şehvet
değildir.
Erkek dediğin aldatmayacak. Aldatmak basitliktir. Seviyorum diyorsa aldatmaz erkek dediğin. Aldatıyorsa sevmiyor demektir.
Erkek dediğin yakışıklı olacak, çekici olacak ama bundan çok daha öte bir
şey...Zeki olacak.
Kadının küçük yalanlara, bahanelere inanmayacağını, kendisini kendi gibi tanıdığını bilecek. Kadının zekasını küçümsemeyecek kadar zeki olacak. Zeki olacak, seni bir hamur gibi karmasını bilecek, o hamura kendisi katmasını da. Değerlerini bir anlık hevesler uğruna satmayacak. Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seninle yataktayken kullanacak. Yan gözle hatun kesmeyecek, üstüne sevgili edinmeyecek.
Erkek dediğin önce kendini sevecek. Kendini sevmeyen erkekten kimseye hayır
gelmez. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu adamla ne yatağa sığıyorsun, ne toprağa... Koluna girip gezmesini bileceksin gururla, koynuna alıp sevişmesini de. Babalığını da bilecek, ana-babaya hürmet etmeyi, kadir kıymet bilmeyi, vefakarlığı,fedakarlığı... Erkek dediğin seni koruyacak, kuşatacak. O nerede olursa olsun seni koruyacağını bileceksin. Pısırık olmayacak erkek dediğin.
Erkek dediğin erkek olacak güzelim.
Seni sadece sen olduğun için sevecek. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle hareket etmeyecek.
Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem dostun, hem baban, hem çocuğun
olacak, huzurla bağrına basacaksın.

CAN DÜNDAR

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

:D iyi söylemiş...

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

güzelmiş. erkek kalmadı dedikleri böyle birşey işte....

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen feraze_622 »

vaayyyy harika da nerdeymiş böylesi kim kaybetmiş biz bulalım be Uyus, kardeşim ama yinede çok güzel paylaşım için teşekürler...

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Böyle bir erkek yoktur 4/2sine uyacak erkek bile çok nadir ..

sanki sen onun
için varmışsın her ne zaman istese emrine amadeymişsin, o ne yaparsa
yapsın her istediğinde yanında elinin altında olacakmışsın triplerine girmeyecek. Sen ona sevgini hissettirdiğinde, sen ona kayıtsız şartsız aşıkmışsın gibi havalara girmeyecek.

Erkek dediğinin, hissettiğiyle yaptığı şey arasında uçurum olmayacak. Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek. Seviyorum deyip bir sonraki perdede kaçmayacak, özlüyorum diyorsa gelecek, kaybetmek istemiyorum diyorsa kaybetmeyecek

Erkek dediğin aldatmayacak. Aldatmak basitliktir. Seviyorum diyorsa aldatmaz erkek dediğin. Aldatıyorsa sevmiyor demektir.
Erkek dediğin yakışıklı olacak, çekici olacak ama bundan çok daha öte bir
şey...Zeki olacak.
Kadının küçük yalanlara, bahanelere inanmayacağını, kendisini kendi gibi tanıdığını bilecek. Kadının zekasını küçümsemeyecek kadar zeki olacak.

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Yaw kardeşim bu nedir böyle....

Neresini eleştriyim bilemiyorum ama bir yerden başlamak istiyorum...

Bir kere "Erkek dediğin" şöyle olacak böyle olacak diye bir tanım yapıyorsun da bu dünyada 3,5 milyar erkek var... Bunlara uymayan yaklaşık 3.499.000 kişiye ne diyorsun?

Eğer onlara "Erkek" demiyorsan çıkacak kavgada 3.499.000 kişi ile dövüşecek kadar erkek misin?

Ayrıca bir erkeğin bu özelliklere sahip olmasını istiyorsun tamam anladık, bunun karşılığında bir erkeğin eşi olan bayanın nasıl özelliklere sahip olması gerekir?

Yakışıklı olmalıymış.... Tipi için seviyorsan hiç sevme di mi, Allah herkesi farklı yaratmış... Demek ki günün birinde tipi kaysa aldatacaksınız... Ya da yaşlılık yok mu bu işin ucunda...

Yakışıklı doğmayanlar erkek değil mi? Ya da her yakışıklı erkek mi?

Bunları okuyup okuyup trip atan kızlar da aynen şöyledir;
öpersen “beyefendi” değilsindir,
öpmezsen “adam” değilsindir.
iltifat edersin “yalan” der,
etmezseniz “bırakır gider”.
her istediğine evet dersen “karaktersiz” olursun,
karşı çıkarsan “anlayışsız” olursun.
çok yanına gidersen “sıkıldım” der
az gidersen “küser”.
iyi giyinirsin “çapkınsın” der,
dikkat etmezsiniz “zevksizlikle” suçlar.
kıskanırsınız “huyun kötü” der,
kıskanmazsınız “sevmiyorsun” der.
siz 1dk geç kalın “kıyamet kopar”,
kendisi 1saat gecikirse “bunde ne var?”
arkadasınla bulusursun “ihmal” olur,
o bulusur “bizim kızlar” olur.
sen baska kadına bakacak olursan “gözlerin oyulur”,
baska bi adam ona bakarsa “hayranlık” olur.
konustuğunuz anda “dinlemeni” ister,
dinlediğin anda “neden konuşmuyorsun” der…

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Bi kere erkekler; şöyle bayan olsun,böyle bayan olsun,yok evinin kadını olsun bunu olsun şunu olsun vs vs derken 36 milyon 636 binlik(Türkiye 2007 tahmini rakamlarına göre) kadın nüfusunun karşısında bu 37 milyon 241 bin olduğunu biliyor mu?hani şu 36.635 bin kişiyle dövüşmeyi göze alabilecek kadar ''ERKEK'' olan bir erkek var mı?...şuda var 2 katı olacağız ilerde erkek nüfusunun o zaman 'dövüşecek'insan sayısıda 2 katına çıkıyor erkeklere yazık değil mi?Çünkü onlar dövüşecek kadar erkekler dmiii??(Kadınlara dövüşecek kadar erkek misin? sorusunu sorabilen yani kendine ve temsil ettiği cinse sorduğunda evet yanıtını alabilmiş olana kişiye soruyorum) bunun yanısıra erkeğin bunları söylerken 'Dövüşme'durumu söz konusu olamaz dmi?Çünkü onlar olması gerekeni söyler,ister?.. bir bayansa fazlasını söyler,ister?....Yazıda yakışıklılık veya güzellikle ilgili hiçbirşey yok ya da başka bir yazıdan mı söz ediyorsun(uz)?

Son maddeler halinde söylenmiş cümlelere-söyleyenlere açıklama yapmak yaramayacaktır...yinede hani derler ya çok akıllılık ile delilik arasında ince bir çizgi vardır o çizgiye sahip olabilenlere dahi diyoruz işte bu 2 olur-olmaz şeyin arasındaki o ince çizgiye sahip olmayı başarabilenede biz adam (adam gibi olmak) diyoruz yani olması gerektiği gibi davranan ...Eğer o sınıra herkez sahip olabilseydi ADAM GİBİ OL deyişi çıkmazdı öyle değil mi?...

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

REHA BEN dewam edeyim

sevdim dersin inanmaz
sevmiyorum dersin konuşmaz
güven dersin güveniyorum der
en ufak bi hatanda güvenini kaybedersin..
fedakarlık yapmak istersin görmek istemez
yapmazsın standart dışı olursun...
göz yaşı dökersin sallamaz
iğneleyici konuştun mu suçlu olursun..
hikayeler anlatırsın şarkılar söylersin bi anlık mutluluktur damağında hiç tadı kalmaz...
aşıksan karnın ağrır ona bunu söylersin kabız olduğunu söyler..
duygusal olduklarını söylerler aslında pek okadar değillerdir sadece hassaslardır (ikisi ayrı şey) ve erkeklerin sadece profesyonel ilişki yaşadıklarını düşünürler...bu yüzden erkeklerin duygularında samimi olmadıklarını hep ileri sürerler...

gibi gibi bir sürü şeey...

Kullanıcı avatarı
Nazmiye Turkan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen Nazmiye Turkan »

reha37 yazdı: Bunları okuyup okuyup trip atan kızlar da aynen şöyledir;öpersen “beyefendi” değilsindir,
öpmezsen “adam” değilsindir.
iltifat edersin “yalan” der,
etmezseniz “bırakır gider”.
her istediğine evet dersen “karaktersiz” olursun,
karşı çıkarsan “anlayışsız” olursun.
çok yanına gidersen “sıkıldım” der
az gidersen “küser”.
iyi giyinirsin “çapkınsın” der,
dikkat etmezsiniz “zevksizlikle” suçlar.
kıskanırsınız “huyun kötü” der,
kıskanmazsınız “sevmiyorsun” der.
siz 1dk geç kalın “kıyamet kopar”,
kendisi 1saat gecikirse “bunde ne var?”
arkadasınla bulusursun “ihmal” olur,
o bulusur “bizim kızlar” olur.
sen baska kadına bakacak olursan “gözlerin oyulur”,
baska bi adam ona bakarsa “hayranlık” olur.
konustuğunuz anda “dinlemeni” ister,
dinlediğin anda “neden konuşmuyorsun” der…
REHA BEN dewam edeyim

sevdim dersin inanmaz
sevmiyorum dersin konuşmaz
güven dersin güveniyorum der
en ufak bi hatanda güvenini kaybedersin..
fedakarlık yapmak istersin görmek istemez
yapmazsın standart dışı olursun...
göz yaşı dökersin sallamaz
iğneleyici konuştun mu suçlu olursun..
hikayeler anlatırsın şarkılar söylersin bi anlık mutluluktur damağında hiç tadı kalmaz...
aşıksan karnın ağrır ona bunu söylersin kabız olduğunu söyler..
duygusal olduklarını söylerler aslında pek okadar değillerdir sadece hassaslardır (ikisi ayrı şey) ve erkeklerin sadece profesyonel ilişki yaşadıklarını düşünürler...bu yüzden erkeklerin duygularında samimi olmadıklarını hep ileri sürerler

Amma da yaraylıymışsınız arkadaşlar sizde :D :D
haksız da değilsiniz aslında :D yaw bi anda kimliğimimi şaşırdım ne :D dediklerime ben bile inanamıyorum :heh: :heh:

Kullanıcı avatarı
Big Ticket
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen Big Ticket »

reha37, tek kelimeyle MÜKEMMELSİN
bunun üstüne tarafımdan söylenecek hiçbir söz yok.
reha37, eline diline sağlık.
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>