Ferrari'den Gövde Gösterisi [Fransa GP][8. Yarış]

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Dünyanın en önemli otomobil sporu organizasyonu olan Formula 1'de, sezonun 8’inci ayağı Fransa'nın Magny Cours Pisti'nde koşuldu. Fransa Grand Prix'sinde zafere, Ferrari'nin Fin pilotu Kimi Raikkonen, 1 saat 30 dakika 54.200 saniyelik derecesiyle ulaşırken, pilotlar klasmanında da kendisi için çok önemli 10 puanı hanesine yazdırdı.

4.41 kilometre uzunluğundaki Magny Cours Pisti'nde 70 tur üzerinden yapılan yarışa 3’üncü sırada başlayan Raikkonen, önce McLaren'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton'u, ardından da takım arkadaşı Felipe Massa'yı geçerek bu sezonun 2’nci zaferine ulaştı.

Resim

Kimi Raikkonen, sezonun açılış yarışı olan Avustralya Grand Prix'sini kazanmasının ardından bir daha yarış kazanamamıştı.

Fransa Grand Prix'sine "Pole pozisyonu"nda başlayan Ferrari'nin Brezilyalı sürücüsü Felipe Massa ise Raikkonen'in ardından podyumun 2 numaralı basamağına çıkarak, İtalyan takıma çifte zafer sevinci yaşattı.

Mayıs ayında İspanya Grand Prix'sinden bu yana yarış kazanamayan Ferrari, McLaren'in galibiyet serisine son verirken, geçen yıl Almanya Grand Prix'sinde Michael Schumacher ve Felipe Massa ikilisiyle elde ettiği podyumun ilk iki sırasını, Fransa'da tekrarlamış oldu.

Fransa Grand Prix sonuçları

1'inci Kimi Raikkonen (Finlandiya) Ferrari 1 saat 30.54.200
2'nci Felipe Massa (Brezilya) Ferrari 2.414
3'üncü Lewis Hamilton (İngiltere) McLaren 32.153
4'üncü Robert Kubica (Polonya) BMW Sauber 41.727
5'inci Nick Heidfeld (Almanya) BMW Sauber 46.801
6'ncı Giancarlo Fisichella (İtalya)Renault 52.210
7'nci Fernando Alonso (İspanya) McLaren 56.516
8'inci Jenson Button (İngiltere) Honda 58.885
9'uncu Nico Rosberg (Almanya) Williams-Toyota 1:08.505
10'uncu Ralf Schumacher (Almanya) Toyota 1 tur

YÖNETİCİ YORUMU: Uzun süre sonra ilk kez Formula1 izleme şansı buldum. Onda da Ferrari kazandı :D Aslında Hamilton'dan bir ürpriz daha bekliyordum ama bu yarışı Raikkonen fazlasıyla haketti. Daha yarış başlar başlamaz 2. sıradaki Hamilton'u geçince ben Raikkonen'in birşeyler yapacağının farkına varmıştım. Yanılmıyorsam 1. yarışı da Raikkonen kazanmıştı. 7 yarıştır kazanamıyordu bu kez başardı.

Her zaman söylüyorum, bu sezon her zamankinden farklı ve zevkli bir sezon. Hamilton'un iyice puan farkını açması dışında :D

SÜRÜCÜLER VE MARKALAR PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYIN!!!]

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

abi 2 3 senedir takip ederim ve fin pilot raikonenin gerçekten ii işler yapmasını isterim ice man lakabıyla tam uyum sağlıyor ve pervasızca araç kullanıyor..