1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

F1'de Tarihi Ceza [McLaren'in tüm puanları silindi]

Gönderilme zamanı: 14 Eyl 2007 [ 19:45 ]
gönderen VSaBaH
F1'de Tarihi Ceza [McLaren'in tüm puanları silindi]

Resim


Ferrari-McLaren casusluk skandalı olayında, Dünya Motor Sporları Konseyi'nin Paris'te yaptığı oturumdan, halen Formula 1 2007 sezonu lideri Vodafone McLaren Mercedes takımına rekor ceza çıktı.

Resim

İngiltere kökenli F1 takımı, casusluk olayında suçlu bulundu. McLaren'ın bu sezon kazandığı tüm puanlar silinirken, sürücüler Fernando Alonso ve Lewis Hamilton'ın puanlarını korumalarına karar verildi.

Böylece, McLaren Mercedes takımlar klasmanında puansız kalsa da, sürücülerinden biri 2007 sezonu şampiyonu olabilecek.Bunun yanı sıra, McLaren Mercedes, casusluk suçundan 100 milyon dolar ceza ödemeye mahkum edildi.Oturumun ardından, FIA başkanı Max Mosley adalet yerini buldu dedi.


YÖNETİCİ YORUMU: Bana kalırsa bu cezalar az bile. McLaren'ın yaptığı yenilir yutulur cinsten değil. Bu haberde yazmıyor ama Ferrari'den 800 sayfalık teknolojik bilgi kaçırdıklarını duydum. Bence F1'den süresiz diskalifiye gerekirdi. YAZIK!

Gönderilme zamanı: 15 Eyl 2007 [ 20:40 ]
gönderen Siyah_Beyaz
Alonso ve Hamilton'nun puanlarının silinmemesini anlamıyorum. Bu takım rakiplerinin sırlarını çaldı ve ona göre kendi arabalarını geliştirdi, Alonso ve Hamilton bu takımın pilotları ve bu geliştirilen arabalarla kazandılar bu puanları. Peki burda Massa'nın Raikonen'in durumunu düşünen var mı? Böyle bir olay olmasa belkide onlardan biri şuan şampiyona lideriydi. Onlar ve geri kalan 18 pilotun hakkını yemek değil mi, pilot puanlarının silinmemesi? FIA acaba ne yaptığının farkında mı merak ediyorum.

Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2007 [ 10:33 ]
gönderen VSaBaH
Siyah_Beyaz yazdı:Alonso ve Hamilton'nun puanlarının silinmemesini anlamıyorum. Bu takım rakiplerinin sırlarını çaldı ve ona göre kendi arabalarını geliştirdi, Alonso ve Hamilton bu takımın pilotları ve bu geliştirilen arabalarla kazandılar bu puanları. Peki burda Massa'nın Raikonen'in durumunu düşünen var mı? Böyle bir olay olmasa belkide onlardan biri şuan şampiyona lideriydi. Onlar ve geri kalan 18 pilotun hakkını yemek değil mi, pilot puanlarının silinmemesi? FIA acaba ne yaptığının farkında mı merak ediyorum.

Haklısın Metin, zaten bende onu savunuyorum işte. Yani McLaren takımı bu hatasını tamamen diskalifiye olmakla çekmeliydi. Sadece puanları silindi ama bazı sporyazarları buna bile ağır karar diyor, bence bu karar çok hafif bile kaldı.

Bu sezon güzel bir sezon olacağını düşünüyordum. Rekabet ortamı çok müthişti. Hangi pilotun şampiyon olacağını kestirmek eskisi kadar kolay değildi. Ama bu olay Formula 1 2007'ye ciddi anlamda gölge düşürdü diyebilirim. Bugün bir yarış koşulacak ve sıralama turlarında Ferrari ilk iki cepte. Bana kalırsa Ferrari'den başkası yalan.

Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2007 [ 11:19 ]
gönderen Ak_23
Hayret yaaaa nite silindiki...