Fisichella: "2006'yı kazanmak istiyorum"

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Cevapla
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 1424
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:52 ]

Fisichella: "2006'yı kazanmak istiyorum"

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Formula 1 Renault Takımı pilotu Giancarlo Fisichella, hedefinin 2006 yılında şampiyonluk olduğunu söyledi. Petrol Ofisi ile GP2'deki takımı Fisichella Motorsport International'ın (FMS) Swissotel'deki sponsorluk törenine katılan İtalyan pilot, sezon sonunda sözleşmesinin biteceğinin hatırlatılması ve başka bir takımdan teklif alıp almadığının sorulması üzerine, "Şu anda hedefim 2006'da şampiyonluk kazanmak ve buna yoğunlaşıyorum. F1'de devam etmek istiyorum. Hala gencim ve güçlüyüm. Renault gibi büyük bir ekiple devam etmek iyi olur diye düşünüyorum. Bu sporu çok seviyorum ve uzun yılar bu sporu yapmak istiyorum" diye konuştu.

İtalyan pilot, Renault ile geçen sezona çok iyi başladığını, sonra mekanik ve teknik sorunlar yaşadığını belirterek, "Elimden geleni yaptım. İyi ekibimiz var. Yüksek bir potansiyelimiz var. Bu sezon öncesi testlerde çok başarılıyız. Gerçekten ilginç bir sezon olacak. Yeni kurallar belki hepimiz için daha da zor olacaktır, ama hazırlıklıyız" şeklinde konuştu.

Renault'un geçen seneki çıkışını neye bağladığının sorulması üzerine Fisichella, "Renault'un mühendisleri çok iyi iş yaptılar. Hızlı ve esnek bir araba yaptılar. Renault zirvedeki ekiplerden biri. 2001-02'de sorunlar yaşandı. 2003'de güzel sonuçlar oldu. Hedef 2005-06'da şampiyonluktu. Bu yıl yeniden kazanmak istiyoruz" diye yanıt verdi.Cevapla