Bırakıyorum

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Bırakıyorum

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

İtalya’da ilk sırayı alıp, bitime 3 yarış kala son şampiyon Alonso ile farkı 2 puana indiren Michael Schumacher, sezon sonunda emekli olacağını açıkladı

‘Gurur duyuyorum’
Dünyanın en başarılı Formula 1 pilotu Michael Schumacher, dün koşulan İtalya Grand Prix’sinin ardından pistlere veda ettiğini açıkladı. Haziran ayında kesin kararını verdiğini söyleyen Michael Schumacher, “Yarışmaya 7 yaşımda başladım. Sevindiğim, üzüldüğüm, canımın yandığı ve havalara uçtuğum zamanlar oldu. Arkaya dönüp baktığım zaman gurur duyuyorum” diye konuştu. Kariyerinde 5’i üstüste olmak üzere 7 Dünya Şampiyonluğu bulunan Schumi, “Ferrari’nin gelecek sezon plan yapabilmesi için kararımı bir an önce açıklamam gerekiyordu” dedi.

‘İlk günkü gibiyim’
Düzenlediği basın toplantısında gözleri dolan Schumacher, “Hala pistte ilk günkü gibi heyecanlıyım. Ancak bu spora saygı duymam gerekir. Kariyerimin zirvesindeyken ağırbaşlı bir şekilde ayrılıyorum. Taraftarların ortaya koyduğu saygı gösterisi beni çok duygulandırdı. Gelecek sezon benim yerime geçecek olan Kimi büyük bir yetenek. Arabamı emin ellere teslim ediyorum” dedi. Formula 1 tarihinin en başarılı pilotu olan Schumi, 90 yarış kazandı, 68 pole pozisyon elde etti, bir sezonda 148 puanla rekor kırdı, 153 kez de podyuma çıkmayı başardı.

Schumi şov yaptı
Monza Pisti’nde de Michael Schumacher şov vardı. Gelecek sezon yerine geçecek olan Raikkonen’i gerisinde bırakmayı başaran Alman pilot damalı bayrağı gören ilk isim oldu. Cezası nedeniyle yarışa 10.sırada başlayan Alonso dördüncülüğe kadar yükselmeyi başardıysa da yaşadığı motor arızası nedeniyle yarışdışı kaldı. Pilotlar klasmanında Schumi aradaki farkı 2 puana indirirken, markalarda da Ferrari liderliği Renault’dan devraldı. Şampiyonada son üç yarış Çin, Japonya ve Brezilya’da koşulacak. Sıradaki ilk mücadele 1 Ekim’de Çin’de gerçekleştirilecek.