Yağmur adam geri döndü! [Çin GP]

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Schumacher, yağmur altında gerçekleşen Çin Grand Prix’sinde şov yaptı. 6. başladığı yarışı ilk sırada tamamlayan Alman yarışçı, pilotlar klasmanında Alonso’yu gerisinde bıraktı

Şangay Pisti´nde, 56 tur üzerinden yapılan ve toplam 305.066 kilometre uzunluğundaki mücadeleyi, saatte ortalama 187.644 kilometrelik hızla yarışan Ferrari´nin Alman pilotu Michael Schumacher, 1:37.32.747´lik zamanlamasıyla ilk sırada tamamladı.

Yarışmaya 6. sırada başladı
Yarışmaya 6. sırada başlayan Ferrari´nin efsane pilotu Schumacher, önce 30. turda yavaşlayan ve ikinci sıraya gerileyen Renault pilotu Fernando Alonso´yu, ardından da 41. turda mücadeleyi lider götüren diğer Renault pilotu İtalyan Giancarlo Fisichella´yı geride bırakarak liderliğe yükseldi.

7 kez Dünya Şampiyonluğu yaşayan Alman pilot, kalan turlarda rahat bir yarış çıkararak Çin Grand Prix´sinde podyumun zirvesinde yer aldı. Şangay´da 10 puan kazanan Schumacher, 2 puan geride başladığı mücadele sonrasında, en büyük rakibi Fernando Alonso´nun 2. olmasıyla aradaki puan farkını kapadı.

Şampiyon pilot, bu sezon 7. Grand Prix birinciliğini elde etti. Schumacher´in takım arkadaşı Brezilyalı Felipe Massa ise 45. turda aracını pist kenarına çekerek Grand Prix´yi 11 tur kala bırakmak zorunda kaldı.

SÜRÜCÜLER VE MARKALAR PUAN DURUMU FORUMUMUZUN FORMULA 1 BÖLÜMÜNDE>>>

ADMİNİN YORUMU: Bana kalırsa Schumacher bu sezonda diğer sezonlar olduğpu gibi şampiyonluğu fazlasıyla haketiyor.. Adına yakışır mükemmel bir yarış çıkardı. İnşallah da Şampiyonluğu da kazanacak. Ben kardeşini tutuyorum normalde ama onun kaç yarış öncesinden şampiyon olamayacağı kesinleşti zaten... :D

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
tarantula500
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen tarantula500 »

Ben M.Schumacher hastasıyım.

F1 i de zirvede tamamlayacağına inanıyorum.

Kullanıcı avatarı
yipman
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen yipman »

schumi bu sene sampiyon olur bencede...
valla bana bu sporu sevdiren adam 6-7 senedir izliyorum..
bu sene bırakıcak olması çok kötü..