Kimi'den kusursuz start [Avustralya GP][1.Yarış]

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

F1'de sezonun Melbourne'da koşulan açılış yarışını Ferrari pilotu Kimi Raikkonen kazandı. McLaren'in çaylağı Lewis Hamilton ilk yarışında podyuma çıkmayı başardı.

:arrow: Raikkonen pole position'da başladığı Avustralya Grand Prix'sini baştan sonra üstün götürdü ve kolayca zafere ulaştı.
2005 Suzuka'dan sonra ilk grand prix zaferini elde eden Raikkonen'in ardından McLaren pilotları Fernando Alonso ve Lewis Hamilton podyuma çıkan diğer isimler oldu.

Formula 1 kariyerindeki ilk yarışına dördüncü sırada başlayan Hamilton startta geride bıraktığı son iki yılın şampiyonu Alonso'ya son pit stoplarda geçildi, ancak yine de yarışı üçüncü sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı.

22 yaşındaki İngiliz sürücü, 1996 Avustralya Grand Prix'sinde ikinci olan Jacques Villeneuve'den sonra ilk F1 yarışında podyuma çıkan ilk isim oldu.
Kimi Raikkonen Albert Park pistindeki yarışın ilk bölümünde 15 saniyelik fark yaptı ve bundan sonra neredeyse tek başına mücadele etti. Rakiplerinin aksine yumuşak lastiklerle başlayan Alman pilot bir süre Raikkonen'in ardından ikinci sırada gitti, ilk pit stoplarda iki McLaren'e geçildi.

:idea: Sezona çok kötü başlayan Honda'da Rubens Barrichello 11'inci, Jenson Button ise 15'inci olabildi. Büyük oranda geçtiğimiz sezonun Honda'sı ile yarışan Super Aguri'den Takuma Sato, Barrichello'nun 4.4 saniye gerisinde 12'nci sırayı aldı.

Avustralya GP sonuçları

1. Kimi Raikkonen, Ferrari, bir saat 25 dakika 28.770 saniye
2. Fernando Alonso, McLaren-Mercedes, + 7.2 sn.
3, Lewis Hamilton, McLaren-Mercedes 18.5 sn.
4. Nick Heidfeld, BMW Sauber, 38.7 sn.
5. Giancarlo Fisichella, Renault, 1:06.4 sn.
6. Felipe Massa, Ferrari 1:06.8 sn.
7. Nico Rosberg, Williams-Toyota, +1 tur
8. Ralf Schumacherx Toyota, +1 tur
9. Jarno Trulli, Toyota, +1 tur
10. Heikki Kovalainen, Renault, +1 tur
11. Rubens Barrichello, Honda, +1 tur
12. Takuma Sato, Super Aguri-Honda, +1 tur
13. Mark Webber, Red Bull-Renault, +1 tur
14. Vitantonio Liuzzi, Toro Rosso-Ferrari, +1 tur
15. Jenson Button, Honda, +1 tur
16. Anthony Davidson, Super Aguri-Honda, +2 tur
17. Adrian Sutil, Spyker-Ferrari, +2 tur
B. Alexander Wurz, Williams-Toyota, +10 tur kala
B. David Coulthard, Red Bull-Renault, +10 tur
B. Robert Kubica, BMW Sauber, +22 tur
B. Scott Speed, Toro Rosso-Ferrari, +30 tur
B. Christijan Albers, Spyker-Ferrari, +48 tur

*B: bıraktı
*En hızlı tur: Kimi Raikkonen - 1:25.235 (41'inci tur)

:!: SEZON PUAN DURUMU VE SÜRÜCÜLER SIRALAMASI FORUMUMUZUN FORMULA 1 BÖLÜMÜNDE>>>

YÖNETİCİ YORUMU: Kimi ve Ferrari mükemmel bir ikili oldular.. Hamiltonu da tebrik etmek gerekir..

Ralf ise yine umutsuz vaka :(

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

YARIŞTAN KARELER...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Re: Kimi'den kusursuz start [Avustralya GP][1.Yarış]

Mesaj gönderen MeLo »

VSaBaH yazdı:Ralf ise yine umutsuz vaka :(

Bence Ralf herzaman umutsuz vakaydı...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

MeLo, Ralf'in şampiyonluğu olmayabilir, kazandığı yarış sayısıda az olabilir ama kendi gibi yarıştığında izlemeye doyamayacağın bir pilottur kendisi..
Ben Formula ya ilk girdiği yarıştan beri takip ederim onu.. İlk yarışta 18 başladığı yarışı 4. bitirerek. 1.yi gölgede bırakmıştı..Daha birçok gösterisi var onun.. İki Ferrari ilk iki sıradayken, şikanın birinde müthiş bir manevrayla ikisini birden geçmişti.
Unutamıyorum bu anları. Ama arabası arızalanarak yarış dışı kalmıştı..

Sadece o yarışta değil, Ralf cesurluğuyla ünlü bir pilottur.

BMW Williams'taki günlerini mumla arıyorum.. Toyota yakışmıyor ona :(
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen MeLo »

Ralf herzaman takım arkadaşını kıskanan bir pilot oldu :nono:

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

yau ralfin nesi cesur? kendi ağzıyla söylüyor gerekksiz bir atak yapıp yarış dışı kalmak benim tarzım değil. bu sebeple elimdeki puanlarıda kaybetmek istemem diye...

neyse, ben alonso ve ferrariyi hiç sevmem. raikkonen ve mclaren ise favori takımım ve pilotumdu. şimdi ise kimi ferraride, mclarende ise alonso yarışıyor. bu yüzden ikisinden de soğudum. artık favori takımım BMW SAUBER, favori pilotum da JENSON BUTTON...ANCAK BUNA RAĞMEN İLK YARIŞ GÖSTERDİKİ BENİ ÜZSEDE BU DEĞİŞİKLİKLER HEYECAN KATACAK FORMULAYA....

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

winniethepooh, şu an Ralf'in kazanamamasının sebebi, eskisi gibi cesur olamaması....

Korkuyor birşeylerden ama neden korkuyor bilemem.. Arabasına güvenmiyor olsa gerek..
 !

Resim