sakarya üniversitesi

Üniversiteliler kendi üniversitenizi ve bölümlerinizi burada tanıtabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
aylika
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

sakarya üniversitesi

Mesaj gönderen aylika »

merhaba arkadaşlar ..

üniversiteler bölümünü gezerken ben de kendi üniversitemden kısaca bir bahsedeyim dedim..ben sakarya üniversitesi sosyal hizmet bölümü öğrencisiyim.aslında üniversiteden ziyade bölümümü biraz tanıtmak istiyorum..

''kızım ne okuyorsun?'' diye sorduklarında verdiğim cevaba ne olduğunu anlamış gibi yapıp aslında ne olduğunu anlamayan kişilere ve bölümü merak edenlere sözüm ...

bölüm mezunları sosyal hizmet uzmanı veya sosyal çalışmacı ünvanıyla insanoğlunun ayak bastığı hemen hemen her kurum ve kuruluşta istihdam olanağına sahip fakat ağırlıklı olarak sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumunda çalışırlar.mezunlar sosyal hizmet kurumlarında yönetici, uygulayıcı ve planlayıcı olarak, tıbbi ve psikiyatrik ortamlarda, özel eğitim kurumlarında, aile planlaması-ana çocuk sağlığı ve halk sağlığı alanlarında, kırsal ve kentsel toplum kalkınması projelerinde, yerel yönetimlerde, işçi refahı ve endüstriyel ilişkiler alanlarında, devlet planlama teşkilatı, kredi ve yurtlar kurumu, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı, milli eğitim bakanlığı gibi kuruluşlarda uygulayıcı, planlayıcı olarak istihdam edilmektedir.

öss ye eşit ağırlıktan hazırlanan arkadaşlara tavsiye edebileceğim güzel bölümlerden biridir.istihdamı oldukça geniş bir alana sahip bu bölüm sakarya üniversitesi'nde fen edebiyat fakültesinde tek meslek edindiren bir bölümdür..

üniversitemi ve bölümümü çok seviyorum.sakarya güzel bir şehir.üniversitemizin oldukça güzel bir kampüsü var..kampüste en çok dikkatimi çeken sapanca gölü zaten onun dışında pek fotoğraf çekmedim.. ;)

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

detaylı bilgi için LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

umarım beğenirsiniz

Kullanıcı avatarı
mai ve siyah
Acemi Üye
Acemi Üye

Re: sakarya üniversitesi

Mesaj gönderen mai ve siyah »

merhaba aylia bende tercih yapacağım bu sene sosyal hizmet düşünüyorum ama kafam çok karışık sınıf öğretmenliği ve sosyal hizmet arasında kararsızım ne dersin bide sakarya nasıl bi yer ben kayseriliyim biraz uzak ama yinede eğer güzel bir bölümse gelmek istiyorum bana hemen cevap verirsen çok sevinirim çünkü çok az kaldı tercih yapmaya hoşçakal

Kullanıcı avatarı
CANER
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen CANER »

AYLİKA ARKADAŞIM CVP VERMEMİŞ AMA BEN GEÇ OLSA DA CEVAP VERMEK İSTERİM ÇÜNKÜ AYLİKA NIN SINIF ARKADAŞIYIM. SINIF ÖĞRETMENLİĞİ NE GÖRE FARKIMIZ KESİNLİKLE ÇOK KOLAY İSTİHDAM DAHA YÜKSEK MAAŞ AMA DAHA SIKINTILI BİR YAŞAM DİYEBİLİRİM.

Kullanıcı avatarı
aylika
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen aylika »

uzun zaman tatil nedeniyle nete giremedim ama caner arkadaşım yardımcı olmuş sanırım ...evet,sosyal hizmet oldukça stresli bi alan bunu üni okurken değil,staj yaparken anladım.ama insanlara yardım etmek güzel.stresli bi yaşama katlanabileceksen neden olmasın,sınıf öğretmenliğinden daha çok istihdamı olan bi meslek.