Dpü - Hisarcık Meslek Yüksek Okulu

Üniversiteliler kendi üniversitenizi ve bölümlerinizi burada tanıtabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim
Hisarcık Meslek Yüksekokulu, Dumlupınar Üniversitesi’ne bağlı olarak, Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 14.02.1994 tarih ve 94.5.332 sayılı kararı ile açılmıştır. Meslek Yüksekokulumuzda 2006-2007 Öğretim Yılı itibariyle;

Pazarlama (N.Ö.) Pazarlama (İ.Ö), İşletme (N.Ö.) İşletme (İ.Ö), Muhasebe (N.Ö.) Muhasebe (İ.Ö), olmak üzere okulumuzda 6 ayrı bölüm. 3 ayrı alan bulunmaktadır.

Programlarında toplam 574 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetleri yürütülmüştür. 2006-200 Öğretim yılında İşletmecilik 2.sınıf İ.Ö. Programının da açılmasıyla birlikte toplam öğrenci sayımız 750 dolayında olacaktır.

Meslek Yüksekokulumuzda eğitim, modern donanımlı laboratuarlarda, dinamik, çağdaş ve yenilikçi kadrolar tarafından yürütülmektedir.

Meslek Yüksekokulumuzdan 2005-2006 Öğretim Yılı itibariyle, İşletmecilik Programı’ndan 89, Muhasebe Programı’ndan 227ve Pazarlama Programı’ndan 95 olmak üzere toplam 411 öğrenci mezun olmuştur.

Kampus alanı 7.560 m2 olan okulumuzda Eğitim-Öğretim faaliyetleri 1.560 m2 (80’er kişi kapasiteli 7 adet sınıf, 250 kişi kapasiteli 1 adet anfi, 60 kişi kapasiteli 1 adet bilgisayar laboratuarı (30 Bilgisayar), 1 adet kütüphane, 6 adet idari ofis, 1 adet kantin, açık basketbol ve voleybol sahası) kapalı alanda sürdürülmektedir.

Kütüphane:

Kütüphanemizde mevcut programlarımızda verilen derslere yönelik yardımcı kaynakların yanısıra, çeşitli bilimsel ve kültürel kitaplar ile çok sayıda süreli yayın bulunmakta olup, öğrencilerimizin talep ettikleri diğer kitap ve süreli yayınlar okulumuz tarafından temin edilmektedir. Öte yandan kütüphanemizde internet hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

Laboratuar:

Meslek Yüksekokulumuzda teorik dersler sınıflarda, uygulamalar ise 60 öğrenci kapasiteli bilgisayar (30 Adet Pentium IV) laboratuarında yürütülmektedir. Ayrıca muhasebe için kullanılan programlar yanında, Microsoft Office programları ve diğer güncel programlar öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Bilgisayar laboratuarındaki bilgisayarların tamamı aynı anda ve sürekli olarak internet bağlantılı olup, öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Kantin

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde, öğrencilerimizin ders saatleri arasında dinlenebilecekleri ve sohbet edebilecekleri, iki bölümden oluşan (sigara içilen ve içilmeyen) bir kantin hizmet vermektedir.
Resim