Artık cenneti de sensin,cehennemi de sensin içimdeki kıyısız

Üniversiteliler kendi üniversitenizi ve bölümlerinizi burada tanıtabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Erhanbay
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Artık cenneti de sensin,cehennemi de sensin içimdeki kıyısız

Mesaj gönderen Erhanbay »

Vakıf üniversitelerinin ücretleri

Vakıf üniversitelerinin 2008-2009 yılı eğitim ücretleri geçen yıla göre yüzde 3-14 arasında arttı.

Vakıf üniversitelerinin 2008-2009 akademik yılı ücretleri 2008-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer aldı.
Bilkent ve Maltepe üniversiteleri ücretlerini artırmazken Atılım Üniversitesi ücretini 8 bin 500 dolardan 12 bin dolara yükseltti. Vakıf
üniversiteleri ücretlerine yüzde 3 4 7 8 10 ve 14 oranlarında zam yaptı.

Meslek yüksekokullarının ücretleri genellikle daha düşük fakültelerin ücretleri daha yüksek belirlendi. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin yıllık ücreti KDV hariç 30 YTL'yi buluyor. Eğitimden yüzde 8 oranında KDV alınıyor.

Vakıf üniversitelerinin lisans programlarının ücretleri 12-18 bin YTL aralığında seyrediyor. Diş Hekimliği ve tıp fakülteleri ise en yüksek ücretli programlar olarak öne çıkıyor.

ATILIM ÜNİVERSİTESİ:

2008-2009 ders yılında lisans programlarına yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için eğitim ücreti KDV dahil 12 bin dolar. 2 yıllık meslek
yüksekokulu (uzaktan eğitim) programlarına yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin eğitim ücreti KDV hariç 3 bin YTL.

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ:

İngilizce hazırlık ve lisans programlarının ücretleri yıllık taksitli toplam 19 bin 400 YTL peşin indirimli 17 bin 460 YTL. Ön lisans
programları yıllık taksitli toplam 10 bin 700 YTL peşin indirimli toplam 9 bin 630 YTL.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ:

Tıp ve Diş Hekimliği fakülteleri KDV dahil 18 bin YTL mühendislik fakültesi KDV dahil 16 bin 500 YTL diğer lisans programları ve İngilizce hazırlık KDV dahil 14 bin 500 YTL. Ön lisans programları için KDV dahil 12 bin YTL.

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ:Bütün bölüm ve programların ücreti KDV dahil 15 bin 400 YTL.

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ: Tüm lisans bölümleri ve hazırlık sınıfı KDV hariç 12 bin 751 YTL. Ön lisans programları KDV hariç 6 bin 379

İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ:Tıp fakültesi KDV hariç 25 bin YTL Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü KDV hariç 12 bin YTL Florence Nightingale Hastanesi Hemşirelik Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulu bölümleri KDV hariç 6 bin 300 YTL. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu programları KDV hariç 5 bin 300 YTL.

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ:Mühendislik Mimarlık Fakültesi KDV dahil 17 bin 900 YTL Hukuk Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi KDV dahil 17 bin 500 YTL İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fen Edebiyat Fakültesi KDV dahil 16 bin 800 YTL İngilizce hazırlık KDV dahil 16 bin 416 YTL meslek yüksekokulları KDV dahil 9 bin 580 YTL.

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ: Tüm bölümler meslek yüksekokulu ve hazırlık sınıfları KDV hariç 13 bin 500 YTL.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ:İngilizce lisans programları KDV dahil 17 bin 940 YTL. Türkçe lisans programları KDV dahil 16 bin 800 YTL. Lisans programlarının İngilizce hazırlık sınıfı KDV dahil 17 bin 940 YTL. Meslek yüksekokulunun İngilizce programları ve İngilizce hazırlık sınıfı KDV dahil 6 bin 480 YTL.Türkçe gündüz programlarında KDV dahil 5 bin 820 YTL Türkçe ikinci öğretim programlarında ise KDV dahil 6 bin 720 YTL.

İZMİR ÜNİVERSİTESİ: Mühendislik Fakültesi KDV dahil 13 bin 500 YTL İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Fen-Edebiyat Fakültesi KDV dahil 12 bin YTL lisans programları hazırlık sınıfı KDV dahil 10 bin YTL. Meslek Yüksekokulu KDV dahil 8 bin YTL.

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ: İngilizce hazırlık dahil tüm öğretim programları KDV dahil 24 bin YTL.
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ: Tüm fakülteler meslek yüksekokuluna bağlı tüm programlar ve İngilizce hazırlık programı KDV dahil 18 bin 400 YTL.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ: Fen-Edebiyat Mühendislik İktisadi ve İdari Bilimler ve İletişim fakülteleri KDV hariç 16 bin YTL. Hukuk Fakültesi KDV hariç 17 bin YTL. Ön lisans programları KDV hariç 7 bin YTL. Hazırlık sınıfı KDV hariç 15 bin YTL.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ: Bilgisayar ve öğretim Teknolojileri Öğretmenliği İngiliz Dili ve Edebiyatı Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İşletme (İngilizce) Uluslararası Ticaret Bilgisayar Mühendisliği Mimarlık Yazılım Mühendisliği Gıda Mühendisliği Makina Mühendisliği Tekstil Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği KDV hariç 13 bin 500 YTL.

Öğretim dili Türkçe olan İşletme Ekonomi ve Finans Muhasebe ve Finans Yönetimi Radyo Sinema ve Televizyon Halkla İlişkiler ve Tanıtım Gazetecilik Türk Dili ve Edebiyatı İstatistik Matematik-Bilgisayar ve Psikoloji KDV hariç 12 bin 500 YTL.

Tüm lisans programları İngilizce hazırlık KDV hariç 11 bin YTL. Ön lisans programları İngilizce hazırlık KDV hariç 5 bin 500 YTL.
Öğretim dili İngilizce olan Dış Ticaret ve Avrupa Birliği İşletme Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik Uygulamalı İspanyolca-Türkçe Çevirmenlik ile Uygulamalı Rusça-Türkçe Çevirmenlik programlarında gündüz öğretim ücreti KDV hariç 6 bin YTL ikinci öğretim ücretleri ise KDV hariç 6 bin 500 YTL.Öğretim dili Türkçe olan programlarda gündüz öğretim ücreti KDV hariç 5 bin 500 YTL ikinci öğretim ücreti ise KDV hariç 6 bin YTL.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ:

Diş Hekimliği Fakültesi KDV hariç 30 bin YTL Tıp Fakültesi KDV hariç 25 bin YTL Eczacılık Fakültesi KDV hariç 22 bin 500 YTL
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi KDV hariç 18 bin YTL Fen-Edebiyat Fakültesi İletişim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi İktisadi ve
İdari Bilimler Fakültesi Hukuk Fakültesi Ticari Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve yabancı dil hazırlık programları KDV hariç 15 bin YTL. Eğitim Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi KDV hariç 10 bin YTL.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ:

Tüm lisans programları ve İngilizce hazırlık programı KDV hariç 12 bin 704 YTL. Ön lisans programları KDV hariç 5 bin 222 YTL. Uzaktan eğitim sistemiyle eğitim veren ön lisans programları KDV hariç 2 bin 500 YTL.

TOBB ETÜ:

Bütün bölümler ve programlar KDV dahil 16 bin 750 YTL.

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ:

Hemşirelik Yüksekokulu KDV dahil 7 bin 500 YTL İngilizce hazırlık KDV dahil 10 bin YTL. Fen-Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Uygulamalı Matematik KDV dahil 11 bin YTL Psikoloji Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümleri KDV dahil 13 bin YTL Mütercim-Tercümanlık KDV dahil 12 bin YTL Mimarlık Endüstri Mühendisliği İşletme (İngilizce) Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümleri KDV dahil 14 bin YTL. Bilgisayar Mühendisliği ile Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği KDV dahil 15 bin YTL. Halkla İlişkiler ve Tanıtım İşletme (Türkçe) İşletme Enformatiği ve Turizm İşletmeciliği KDV dahil 13 bin YTL.Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Beslenme ve Diyetetik bölümleri KDV dahil 11 bin YTL Ebelik KDV dahil 7 bin 500 YTL.

IŞIK ÜNİVERSİTESİ:

Hazırlık ve lisans programları KDV hariç 15 bin 900 YTL.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ: Bütün programlar KDV dahil 25 bin YTL. Hemşirelik Yüksekokulu KDV dahil 6 bin 500 YTL.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ:Tıp Fakültesi KDV dahil 22 bin 500 YTL. Hukuk Fen-Edebiyat Mühendislik Mimarlık İletişim İktisadi ve İdari Bilimler fakülteleri KDV dahil 16 bin 950 YTL. Eğitim Fakültesi KDV dahil 13 bin 850 YTL. Meslek Yüksekokulu KDV dahil 9 bin 250 YTL. Hemşirelik Yüksekokulu KDV dahil 6 bin 500 YTL.Bölümlerin hazırlık sınıfları KDV dahil 16 bin 950 YTL.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ:

Tüm programlar için KDV dahil 25 bin YTL.

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ:

Bütün lisans programları için KDV dahil 7 bin 650 ABD Doları karşılığı YTL.

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ:

Fen Edebiyat İktisadi ve İdari Bilimler Mühendislik-Mimarlık ve İletişim fakülteleri İngilizce hazırlık KDV hariç 14 bin YTL. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun bölümleri ve İngilizce hazırlık programı KDV hariç 13 bin YTL. Meslek yüksekokuluna bağlı tüm ön lisans programlarının gündüz öğretimi İngilizce hazırlık sınıfı ve program öğretim ücreti KDV hariç 6 bin YTL. İkinci öğretim ücreti KDV hariç 6 bin 750 YTL.

FATİH ÜNİVERSİTESİ: Tıp Fakültesi (Ankara) KDV dahil 16 bin YTL. Mühendislik ve İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinin İngilizce programları KDV dahil 15 bin YTL. Türkçe programları ise KDV dahil 13 bin 500 YTL. Fen-Edebiyat Fakültesinin İngilizce ve dil programları KDV dahil 11 bin 500 YTL Türkçe programları KDV dahil 10 bin 500 YTL. Hemşirelik Yüksekokulu (Ankara) KDV dahil 10 bin 500 YTL. Meslek yüksekokulları ve ikinci öğretim programları KDV dahil 7 bin YTL. Bütün ön lisans ve lisans programlarının hazırlık sınıfları KDV dahil 12 bin 500 YTL.

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ: Lisans programları KDV hariç 10 bin 800 YTL. Meslek Yüksekokulu KDV hariç 6 bin 480 YTL. İngilizce lisans hazırlık KDV hariç 10 bin 800 YTL İngilizce ön lisans hazırlık KDV hariç 6 bin 480 YTL.

UFUK ÜNİVERSİTESİ: Tıp Fakültesi KDV dahil 12 bin ABD Doları karşılığı YTL. Diğer fakülte ve İngilizce hazırlık programı KDV dahil 9 bin 500 ABD Doları karşılığı YTL.Hemşirelik Yüksekokulu KDV dahil 5 bin ABD doları karşılığı YTL. Ön lisans programları KDV dahil 3 bin 500 ABD Doları karşılığı YTL.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ: Tüm fakülteler ve İngilizce hazırlık sınıfı KDV dahil 12 bin YTL. Meslek yüksekokulu programları KDV dahil 7 bin 500 YTL:

OKAN ÜNİVERSİTESİ: Hazırlık sınıfı ve tüm lisans lisans programları KDV hariç 15 bin 300 YTL. Ön lisans programları KDV hariç 7 bin 350 YTL. Ön lisansta ikinci öğretim programları KDV hariç 7 bin 900 YTL.