Mekik

Üniversiteliler kendi üniversitenizi ve bölümlerinizi burada tanıtabilirsiniz...
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mekik

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

arkadaşlar geçenlerde samsuna gittim ve de mekiğin yazında çalıştğını gördüm artık kimi taşıyosa
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
ve ayrıca bazılarından duyduğum 2 tane mekik var rivayetlerini doğrulayan bir fotoğraf işte, öğrencilik hayatınızda bir daha zor görebileceğiniz bir sahne
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Kullanıcı avatarı
crazyboy
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen crazyboy »

aslında iki mekik yok.bu teori çürütüldü.ikinci mekik sandığımız şey beynimizdeki görüntüsü.....

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

ne oluyor beyler ben anlamadım da

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

Mekik nedir??

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

mekik 19 mayıs üniversitesinde öğrencileri bedava taşıyan tek servistir. onun hakkında o kadar çok rivayet döner ki ortalıkta sayısını kimse bilemez.

Kullanıcı avatarı
medcezir85
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen medcezir85 »

Arkadaşlar Mekik dokuma sırasında atkı ipliğinin çözgü ipliğinin arasına girmesini sağlayan 20 - 40 cm arası bir alettir .Mekik dokuma makinesinde vuruş sistemiyle kareket eder . yeni üretilen tekstil makinelerinde bunlar kullanılmamaktadır . ( ne alaaka bende bilmiyorum ) Bu sizin otobüzde okul ile çarşı arasını dokuduğundan dır heralde zuhaHAHAHAHAHAHAAAA

Kullanıcı avatarı
gamze05_bote
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen gamze05_bote »

İlk okuduğumda ben de mekik ne yaaaw dedim ama bazı arkadaşlarımız açıklama yapmış saolsunlar hangisine inanayım bilemedim ama ... :-) Haa bu arada bu mekik pek de ünlü değil galiba samsunlu olup da bilmeyenler var yaniii...

Kullanıcı avatarı
CaTaFaLQuE
Forum iğrenci

Mesaj gönderen CaTaFaLQuE »

Maalesef medcezir bizim mekikler okul çarşı arası değil nizamiye (Havuz) Yurt arası çalışıyor :))))

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Mekik öyle bir araçtır ki bir türlü istediğim saatte gelmez.. Genelde buçuklarda gelir bu araç. Ben dersten çıkarım saat 29 geçe durağa varırım geçmiştir... Ama ben Mekiği beklerken o hep geç gelir.. Bazen 40 geçe bazen ise 45 geçe anca binerim..

Aslında o kadar geç geleceğini bilsem belki binmem ama kim bilir mekik ne zaman gelir... :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

walla komik bölümüne koysanız da olurdu abi warya çok güzel bi EFSANe hoş MEKİK...GÜZEL YA ÜNİVERSİTE ORTAMI.. :lol: