yardımlarınızı bekliyorum

İlköğretim öğrencileri, lise öğrencileri, dersane öğrencileri işte sizin yeriniz...
Kullanıcı avatarı
Meriç
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

yardımlarınızı bekliyorum

Mesaj gönderen Meriç »

merhaba arkadaşlar ben meslek lisesinde bilişim bölümü ikici sınıfta okumaktayım ve bir iki hafta içinde alan seçimi yapacağım ve çok kararsız kaldım eğer bu alanlar hakkında bilgi sahibiyseniz önerilerinizi bekliyorum lütfen yardımcı olun sizce bu alanlardan hangisi ilerde bana daha faydalı olur
-web programcılığı
-ağ işletmenliği
-veri tabanı proğramcılığı
-bilgisayar teknik servisi

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

matrax42, bence web programcılığı bölümünü ciddi ciddi düşünmelisin... Yani işini özenli yapar ve sürekliliği sağlarsan hem çok para kazanabilir hemde teknik servisten uzak bir programcı görünümde olursun...

Son günlerde yapılan sitelerin 1500-2000 YTL'lere kadar satıldığını düşünürsek kazanç yönünden de karlı bir meslek olarak düşünebilirsin...

Ben fazla profesyonel olmasa da uğrşıyorum bu işlerle. [ LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! ] Öğrenciliğimin arta kalan zamanlarında tasarladığım sitelerle kendime önemli bir kazanç kaynağı elde ettim diyebilirim... Yaptığım siteler, sattığım alan ve alan adlarıyla gayet güzel para kazanıyorum. Üstelik site tasarımı sırasında birçok önde gelen firmaların yöneticileriyle görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak çevremin genişlemesini de sağladı...

Son günlerde revaçta bir meslek... Firmaların internet üzerine yoğunlaştığını düşünürsek Web Tasarımcılığının daha da önem kazanacağını söyleyebiliriz...

Bence düşün derim...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

VSaBaH yazdı:matrax42, bence web programcılığı bölümünü ciddi ciddi düşünmelisin... Yani işini özenli yapar ve sürekliliği sağlarsan hem çok para kazanabilir hemde teknik servisten uzak bir programcı görünümde olursun...

Son günlerde yapılan sitelerin 1500-2000 YTL'lere kadar satıldığını düşünürsek kazanç yönünden de karlı bir meslek olarak düşünebilirsin...

Ben fazla profesyonel olmasa da uğrşıyorum bu işlerle. [ LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! ] Öğrenciliğimin arta kalan zamanlarında tasarladığım sitelerle kendime önemli bir kazanç kaynağı elde ettim diyebilirim... Yaptığım siteler, sattığım alan ve alan adlarıyla gayet güzel para kazanıyorum. Üstelik site tasarımı sırasında birçok önde gelen firmaların yöneticileriyle görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak çevremin genişlemesini de sağladı...

Son günlerde revaçta bir meslek... Firmaların internet üzerine yoğunlaştığını düşünürsek Web Tasarımcılığının daha da önem kazanacağını söyleyebiliriz...

Bence düşün derim...

bence bir çok forumu ve siteyi kuran masterlar öğrendiklerini senn gibi okullarda yadakurslarda değil internet üzerinden öğrenmişlerdir... (misal amsy). bilgisayar işi sürekli birileri tarafından öğreniliyor.. yani bişiyi örenmek için sadece 2 click fln gerekli (bazı konular hariç) bence sen de bu bazı konulara yönelmelisin öğrenilmesi daha zor olduğunu düşündüğüm ve ii de bir iş olduğunu düşündüğüm veri tabanı proğramcılığı yada ağ işletmenliğini sana öneririm..

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

sıfır yazdı: bence bir çok forumu ve siteyi kuran masterlar öğrendiklerini senn gibi okullarda yadakurslarda değil internet üzerinden öğrenmişlerdir... (misal amsy). bilgisayar işi sürekli birileri tarafından öğreniliyor.. yani bişiyi örenmek için sadece 2 click fln gerekli (bazı konular hariç) bence sen de bu bazı konulara yönelmelisin öğrenilmesi daha zor olduğunu düşündüğüm ve ii de bir iş olduğunu düşündüğüm veri tabanı proğramcılığı yada ağ işletmenliğini sana öneririm..

Fehmicim sanki Web Tasarımcılığını biraz hafife aldığını sezdim. Kardeş ben hala kendime tam anlamıyla Web Tasarımcısı diyemiyorum. Çünkü web tasarımcısı demek tüm kodları kendiliğinden kodlamak demektir. En kolay web tasarım dili HTML üzerinde bile kodlama yapabilen tasarımcı sayısı oldukça az iken php ve asp'yi hiç hesaba katmıyorum bile. Bende sadece HTML dilini kodlamakla yetiniyor, php üzerinde şimdilik düzenlemeler yapabiliyorsam bende tam anlamıyla bir tasarımcı sayılmam...

Çoğu web tasarımcısı (!) kullandığı paket programlarla kendine Web Tasarımcısı diyor ama bence Web Tasarımı o kadar yüzeysel bir alan değildir... Türkiye'de gerçek Web Tasarımı yapabilen kişi sayısı oldukça az. Eğer matrax42 isimli arkadaşımız kendini geliştirirse senin o iki tıkla web tasarımı öğrenen kişiler diye kastettiğin kitleyi iki hamlede geçer emin ol. Çünkü kodlama ve grafik (yani tasarım) şuan aranan özellikler... Büyük şirketler paket program kullananları değil gerçek kodlayıcıları tercih ediyor senin de takdir edeceğin gibi...

Veri tabanı programcılığı ve ağ işletmenliği demişsin. Onlarında kendi çapında bir çalışma alanı vardır mutlaka ama web tasarımı kadar geniş bir alanla kıyaslanacağını sanmıyorum... Sonuçta web tasarımında da SQL gibi bazı veritabanı sistemleri kullanılmakta... Yani php sistemler veritabanlarıyla çalışır...

Ağ işletmenliği ise birçok orta düzey bilgisayar kullanıcısının rahatlıkla kurabileceği bilgisayarlar arası ağ sisteminin büyük firmalara uygulayan kişi konumunda...

Ağ İşletmenliği: Bilgisayara bağlı ağları işleterek konsol mesajları ile ağın performansını denetleyen ve bunların gerektirdiği işlemleri yapan, potansiyel sorunları inceleyerek gereken yerde düzeltici önlemler alan ve ağ kesintilerinde yapıyı gerektiği biçimde değiştiren kişi...

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Fehmicim bu işten anlamayanlar bile kendi çapında paralar kazanmayı başarıyorsa, profesyonel bir tasarımcının kazancını sen tahmin et artık...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Meriç
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Meriç »

önerileriniz için teşekkür ederim seçim yaparken bunları göz önünde bulunduracağım

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

matrax42 yazdı:önerileriniz için teşekkür ederim seçim yaparken bunları göz önünde bulunduracağım

Sen hangi bölümleri düşünüyorsun arkadaşım... Bizde senin görüşlerini öğrenmek istiyoruz... :)
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

matrax kardeşim ben işin içinde olduğum için söylüyorum bnde meslek lisesi çıkışlıyım...Öss sınavına hazırlanıyorum..
Meslek lisesinde okurken bizim bi alternatifimiz yoktu tek seçim Bİlgisayar Programcılığı...Programcılık okuduğumn için okdar memnunumki En yakından volkan Abi biliyor biraz hayal gücün warsa çok üretken ve paralı bi bölüm ben öyle yaptım yaptığım projeler türkiyenin en ii üniversitelerinde kabul gördü...
Yükselmek istiyorsan --
web programcılığı
-ağ işletmenliği

-veri tabanı proğramcılığı
-bilgisayar teknik servisi
bu bölümler arasından veri tabanı seçmelisin yok kısa yoldan yoluma bakayım dersen web programcılıı veya ağ işletmeciliği seç derim teknik servis niye demem çünkü herkes yapıyor...
Ağ işletmeciliğinde her yıl 12000 kişi eleman açığı war çıktığın zaman iş bulursun ama başka ne yapabilirsin ki...fibor optik sistem wireless bundan ötesi yok...web programcılığı seçersen biraz çevreyle çok iş yapabilirisn ama hayalini izle...doğru yolu bulursun ...
senin yerinde olsam Veri tabanı seçerdim..Vİsual, pascal, delphi , daha bir kaç dilde daha uzmanlaşırdım...

-web programcılığı
-ağ işletmenliği
-veri tabanı proğramcılığı -
bilgisayar teknik servisi

Kullanıcı avatarı
Meriç
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Meriç »

ben web tasarımı veya veri tabanı proğramcılığı istiyorum veri tabanı seçecektim ama bu sene biraz programlama temellerini işledik zor bi ders gibi geldi hem öss hemde okul derslerini bir arada yürütebilir miyim karar weremedim bu anlamda web tasarımı daha kolay gibi geldi :huh:

Kullanıcı avatarı
Meriç
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Meriç »

veri tabanı proğramcılığı çok avantajlı fakat zor M.TUĞRUL sende meslek lisesinde okumuşsun sence hem öss hemde okulu idare edebilir miyim çok mu zor :(

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

MTUĞRUL, işin içinden bir arkadaşımız olarak bu konu hakkında en sağlıklı yorum yapabilecek durumda olan kişi...

Yalnız Pascal, Visual ve Delphi'nin veritabanı programcılığı dahilinde olduğunu bilmiyordum... Onlar daha çok Bilgisayar Programcılığı diye geçiyor. O yüzden öyle bir yorum yaptım. Yani Programlama mesleğinden bahsediyorsak ben ona da evet derim... Zor ama kazançlı olabilecek türden bir meslek...

Seçim senin matrax42!
 !

Resim