Acil!

İlköğretim öğrencileri, lise öğrencileri, dersane öğrencileri işte sizin yeriniz...
Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Acil!

Mesaj gönderen anamenia »

Arkadaşlar, benim bir soruya doğru düzgün bir cevap bulmam lazım nereye baktıysam aynı bir cevap yazıyor.Lütfen daha önceden lise 1'E gitmiş olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

Soru kimyadan. Kimya ile simya arasındaki farklar.
Bir tane değil 3-4 tane lazım yani :D Ben bulamadım lütfen bir bakın da yardımcı olun bana. Dediğim gibi önceden lise 1 i okumuş olanlar eğer hala duruyorsa notlarından yazabilir. Şimdiden teşekkürler :sagolun:

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Acil!

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Biri S ile biri K ile başlar gibi bişey söylemek geldi içimden :D
Neyse ben susym kafamı kuma gömerek uzaklaşıyım :oops:
Bilen arkadaşlara bırakıyım ortamı :D

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Acil!

Mesaj gönderen göKhan. »

Simya çoğunlukla deneysel deneye dayalıdır. Kimya ise deneysel ve bilimsel ortalamalıdır. :ajan:

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Acil!

Sağol Aslı yaa çok yardımcı oldun :heh: =D>

Sağol Gökhan Abi bu işime yarayabilir gerçi zaten diğer sitelerde de aynısı yazıyordu ama demek ki başka cevabı yok :D

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Acil!

Ben cevabı buldum belki daha sonra arkadaşların ihtiyacı olabilir diye koyuyorum. Hatta aklıma bir fikir geldi bu sayfaya herkes acil olan ve bulamadığı sorularını yazsın herhangi bir dersten(tabii 9. sınıf soruları) ben de eğer o konuyu gördüysem ya da cevabını biliyorsam paylaşırım ve yardımcı olmuş olurum. Böylece daha çok kişiyi de çekebiliriz foruma daha çok kayıt olunur ve Volkan Abi'nin yakındığı gibi forum da sinek avlamamış olur :D :heh:

Kimya ile Simya Arasındaki Farklar

1.Simya ile uğraşanlar maddeleri incelerken her maddenin diğer maddelerle iletişimini ayrı ele almışlardır.
Kimya ile uğraşanlar ise maddelerin yapısı ve özellikleri arasında ilişki kurup, bu ilişkiler çerçevesinde araştırmalar yapmışlarıdır.
2.Simyacılar çalışmalarını deneme-yanılma metodu ile yapmışlardır.
Kimya ile uğraşanlar ise belirli yöntemler kullanarak deneysel çalışmalar yapmışlarıdır.
3.Simyacılar zenginlik ya da ölümsüzlük gibi hayali konular üzerinde çalışmalar yapmışlardır.
Kimyacılar ise ekonomik maddeler sentezleme ve bu maddeleri farklı alanlar üzerinde kullanmaya yardımcı olmuşlarıdır.