YGS Soruları Zor muydu Kolay mıydı? - 2011 YGS Yorumları

İlköğretim öğrencileri, lise öğrencileri, dersane öğrencileri işte sizin yeriniz...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

2011 YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) 27 Mart 2011 Pazar günü (bugün) yapıldı. Bazı 4 yıllık lisans programlarına giriş için ilk aşama sayılan YGS sınavı sonrası, sınava girenlerin yorumları bu sayfada. 2011 YGS Soruları zormuydu , kolaymıydı?

2011 YGS Sona Erdi. Sınavdan çıkan adaylar genellikle Matematik sorularının zorluğundan söz etti. Adayların bir kısmı ise Türkçe dersinde paragraf sorularının uzunluğundan söz ederek, Türkçe sorularında zorlandıklarını aktardılar.

YÖNETİCİ YORUMU:
LGS'ye giren arkadaşlara bi tavsiye... Bu sınavda kazanan kimler olacak biliyor musunuz? Bu rehaveti üzerinden atıp, ikinci sınava yüklenenlerde... Çünkü ikinci sınav beklenenden daha kolay olacak ve işini bilen yapıp üniversite yolunu tutacak... Adamlar baktı soruları zorlaştırmakla olmuyor ikiye böldüler sınavı ilkinde psikolojik olarak pes edenleri eliyorlar, ikincisinde bilgisi olmayanı eleyecekler... Onun içindir ki ilk sınavın adı yükseköğretime geçiş sınavı... İlk zorlukta pes eden bir zihniyeti yüksek öğretime uygun görmüyorlar bi bakıma. İkinci sınavın adı ise lisans yerleştirme sınavı... "Sen ilk sınavı pes etmeden geçtin, şimdi gideceğin üniversiteyi seç sınavı" yani... Sınava giren arkadaşlar moralinizi bozmayın.

Neden mi?
Yorumları okuyun da görün millet ne halde. Sizce hangi adayda umut kaldı? %60'ı devre dışı kaldı bile adayların... %20'yi de ikinci sınavda elediklerinde kalan %20'lik kısım yeter onlara zaten...

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Siz olsanız 2.5 milyon adayı nasıl elerdiniz?

Ben böyle elerdim...

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Matematikteki problemler gerçekten çok zordu.
Hele Türkçe. Normalde insan 2 şık arasında kalır ama burda 3-4 şık arasında kaldık hep.
Artık ne yapmaya çalışıyolar bilmiyorum ama şükrediyorum meslek çıkışlıyım!

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

ShiftlesS yazdı:Matematikteki problemler gerçekten çok zordu.
Hele Türkçe. Normalde insan 2 şık arasında kalır ama burda 3-4 şık arasında kaldık hep.

Ne yapmaya çalıştıkları gayet basit Aslı... Elemeye çalışıyorlar. Elerken de her türlü tekniği kullanıyorlar. :hayiir:
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
kesanlı_aslan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen kesanlı_aslan »

ShiftlesS yazdı:Matematikteki problemler gerçekten çok zordu.

Ben 11.sınıf fen öğrencisiyim. matematik soruları hakkından size katılmıyorum. Yani çok zor denilecek kadar bir zorluk yoktu. Türkçe konusunda pek iyi olduğumu düşünmüyorum ama sözel arkadaşlarım zor dediler. onların demesine göre zormuş. ama Volkan abinin dediği gibi %60 ikinci sınava moral bozukluğu ve ilk sınavdaki puanını durumu dikkate alıcaktır öğrenciler. Sınava gelince dersler arasında biraz alçalıp yükselmeler olmuş. zorluk derecesini dengelemeye çalışmış olabilirler diye düşünüyorum. Herkese Başarılar. Saygılar...

Kullanıcı avatarı
liselikız
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen liselikız »

bende 12.sınıf fen öğrencisiyim mat ve biyoloji soruları heyecan ve kısıtlı zaman olmadığı sürece yapılırdı fakat hayatımızın dönüm noktası heyecanlanmamak mümkün mü(bütün arkadaşlarım aynı durumda)

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

kesanlı_aslan yazdı:
Ben 11.sınıf fen öğrencisiyim. matematik soruları hakkından size katılmıyorum. Yani çok zor denilecek kadar bir zorluk yoktu. Türkçe konusunda pek iyi olduğumu düşünmüyorum ama sözel arkadaşlarım zor dediler. onların demesine göre zormuş. ama Volkan abinin dediği gibi %60 ikinci sınava moral bozukluğu ve ilk sınavdaki puanını durumu dikkate alıcaktır öğrenciler. Sınava gelince dersler arasında biraz alçalıp yükselmeler olmuş. zorluk derecesini dengelemeye çalışmış olabilirler diye düşünüyorum. Herkese Başarılar. Saygılar...

Seneye sende sınava girince anlarsın derdimizi arkadaşım.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

kesanlı_aslan yazdı: Ben 11.sınıf fen öğrencisiyim. matematik soruları hakkından size katılmıyorum. Yani çok zor denilecek kadar bir zorluk yoktu. Türkçe konusunda pek iyi olduğumu düşünmüyorum ama sözel arkadaşlarım zor dediler. onların demesine göre zormuş. ama Volkan abinin dediği gibi %60 ikinci sınava moral bozukluğu ve ilk sınavdaki puanını durumu dikkate alıcaktır öğrenciler. Sınava gelince dersler arasında biraz alçalıp yükselmeler olmuş. zorluk derecesini dengelemeye çalışmış olabilirler diye düşünüyorum. Herkese Başarılar. Saygılar...

Aman kardeş ne ettin sen...? Zaten sinirleri tepelerinde tüm adayların. Bi de sen kolaydı falan deme valla seni ben bile kurtaramam :D
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
kesanlı_aslan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen kesanlı_aslan »

olan oldu bu sınavdan sonra sinirlenilse ne olacak hadi sorular zordu şifre muhabbeti çıktı adam zaten sorular kolayda olsa zorda olsa kendi adamını yerleştirdi. sinirlenenllele kaldı.