Chez Ali ile Çömlek Zanaati [Ürgüp][Kendi Çekimlerim]

Kendi çektiğiniz veya paylaşmak istediğiniz bütün resimler buraya...
Kullanıcı avatarı
bekiri
Aktif Üye
Aktif Üye

Chez Ali ile Çömlek Zanaati [Ürgüp][Kendi Çekimlerim]

Mesaj gönderen bekiri »

Chez Ali ile Çömlek Zanaati

Resim

Chez Ali, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Mezunu, şimdilerde yok olmaya yüz tutmuş çömlek zanaatını devam ettirmekte...

Resim

Chez Ali dededen kalma çarkı öyle ahenkli döndürüyor ki kendimizi bir zaman tünelinde huşu içinde geziniyoruz. Eser bitince kendimizi ihya olmuşcasına hoşnut hissediyoruz. Yapılan eserlere bakıyoruz ve meftun oluyoruz bu müstesna zanaata..

Resim

Resim

Resim

Soruyoruz neden bu dededen kalma tezgahta çalışmak istediğini Chez Ali'ye ve cevaplıyor:
"Ben bunu bir vecibe ve bir hobi olarak görüyorum. Bu tezgaha oturunca herşeyi unutuyorum, ortamda kendimi balçık parçasıyla yalnız hissediyorum" diyor.

Chez Ali'nin yerinde, kendini denemek isteyenler içinde yer var. Oturuyoruz tezgahın başına ve alıyoruz elimize çamuru. Döndür bakalım diyor Chez Ali tezgahı ve döndürüyoruz.Aslında daha yapmak istediğimiz şeyi bile bilmiyoruz. Elimiz çamur üzerinde bir oraya bir buraya gidiyor ama oluşan şekli bir türlü birşeye benzetemiyoruz. :D

Resim

Resim

Yapım aşaması bitiyor.En azından birşeye benzetebilme adına anlamsızca yaptığımıza bakıyoruz. 40 kişilik gezi kafilesinde günün neşe kaynağı oluyoruz. Chez Ali de durumumuzu görüp diyor ki:

Sen en iyisi yapabikldiğine uğraş... :D

Bizde reklam amaçlı alıyoruz elimize çamuru ve dükkan duvarına yazıyoruz
OMÜ ve KÖSTEBEK FORUM diye.. (Resimlerde maalesef yok)

Resim

Resim

Resim

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR...
En son bekiri tarafından 05 May 2007 [ 13:18 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ellerine sağlık bekiri saolasın güzel paylaşımlar dewamını dilerim buarada zannedersem ürgüp değğilde AVANOS yazacaktın genellikle çömlekçiler avanos ta olur baba memleketi malum az gitmedik

Kullanıcı avatarı
berkan
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen berkan »

hepsi cok güzel olmuş ellerine sağlık

Kullanıcı avatarı
berkan
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen berkan »

cok güzel olmuş resimler falan

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Ellerine sağlık Bekir gerçekten güzel resimler yakalamışsın.. Ben o sırada Samsun'da değildim yoksa bende görebilecektim..

Neyse başka zamana nasipmiş demek ki.. Ellerine sağlık...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
berkan
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen berkan »

evet abi cok güzel resimler

Kullanıcı avatarı
DMücahit
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen DMücahit »

paylaşımın için teşekkürler bekiri,

bu işler çok zevkli oluyor ben yakında da gordüm çok emek isteyen çok zevkli bir iş..