Burak Özcivit

Burada yerli ve yabancı oyuncuları daha yakından tanıyabilir, onlar hakkında bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
büşra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Burak Özcivit

Mesaj gönderen büşra »

Gerçek Adı : Burak Özçivit
Doğum Tarihi : 23 Aralık 1984
Doğum Yeri : İstanbul

Oyuncu Olduğu Diziler (1)

Dizi Adı Karakter Adı Yapım Yılı Oynadigi Kanal

Eksi 18 Murat 2006 Kanal 7

Burak Özçivit | 2005 BEST MODEL OF WORLD 2.si

Boy : 1.87

Beden : 40-50

Göğüs : 102

Bel : 80

Basen : 94

İç Dış Bacak : 88-113

Jean : 32-34

Ayak : 44

Göz : Kahvereng

Kullanıcı avatarı
büşra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen büşra »

En son büşra tarafından 21 Tem 2008 [ 11:56 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
büşra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen büşra »

Röportajı:
Birbirimizin favorisiydik

TÜRKİYE’NİN EN İYİ MODELLERİNİN TAHMİNİ DOĞRU ÇIKTI
Geçen hafta Kıbrıs’ta yapılan ‘Best Model Of Turkey’ yarışmasının kral ve kraliçesi, kamp döneminde birbirlerini favori olarak gösterdi. Final gecesi ikilinin tahminleri doğru çıktı ve jüri kraliçelik tacını Tuğçe Güder’e, kral tacını ise Burak Özçivit’e layık gördü. İşte Türkiye’nin en iyi modelleri seçilen Güder ve Özçivit hakkında bilinmeyenler...

iSTiKLAL CADDESi’NDE TEKLiF ALDIM

Kıbrıs’da bu yıl 18. kez düzenlenen ‘Best Model Of Turkey Yarışması’nda kraliçe seçilerek güzelliğini taçlandıran siyahi manken Tuğçe Güder, ‘Best Model Of World’ için kampa girdi. Sudan asıllı 22 yaşındaki güzel manken, gelecek planlarını starbox.magazin’e anlattı.

Nerelisiniz ve kaç yıldır mankenlik yapıyorsunuz?

29 Mayıs 1984 İstanbul doğumluyum. 19 yaşımdan itibaren yani liseden mezun olduktan sonra başladım mankenliğe... No Name Mankenlik ve İletişim Ajansı’na kayıtlıyım ve 22 yaşındayım.

Model olmaya nasıl karar verdiniz?

Aslında o ana kadar hiç düşünmemiştim. Üniversite sınavına girmeden bir gün önce rahatlamak amacıyla İstiklal Caddesi’nde yürürken bir gıda firması için siyahi insanlar aranıyormuş. Orada bir kadın İngilizce konuşarak yanıma yanaştı. Ben Türkçe bildiğimi söyleyince çok şaşırdı tabii ki. Sözünü ettiğim kadın çekilecek olan reklam filmini anlattı. Teklifi geri çevirmedim ve modellik maceram böylece başlamış oldu.

Bu yarışmada derece alacağınıza inanıyor muydunuz?

Evet, ilk 3’e gireceğime inanıyordum. Hayallerim gerçek oldu ve birinci seçildim. Hem de 82 yıllık cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atarak siyahi bir Türk kızı olarak kazandım yarışmayı...

Burak favorileriniz arasında mıydı?

Burak gerçekten çok yakışıklı ve atletik bir vücuda sahip. Birincilik kendisinin hakkıydı diye düşündüm hep ve bu taç ona verildi. Sonuçlar açıklanmadan 10 dakika önce Burak’ın yanına gidip ‘Sen birinci olacaksın’ diye söylemiştim. İçime doğmuş demek ki.

Best Model Of The World’da kendinizi şanslı görüyor musunuz?

9 Aralık gecesi İstanbul Maslak Princess Otel’de yaklaşık 80 ülkenin modellerinin katılacağı Best Model Of The World Yarışması’nda kraliçe seçilmek için ter dökeceğiz. Yarışmada şansımı oldukça yüksek görüyorum. Burak’a da aynı şekilde şans tanıyorum. Kazanırsam bir ilkin bir ilkini daha gerçekleştirmiş olacağım. Birincisi Türkiye’yi siyahi bir kızın temsil etmesi, ikincisi ise Best Model Of The World olmak... Böylece dünya podyumlarında kendimi kanıtlama fırsatı bulacağım. Kazanamazsam da üzülürüm ama podyumun en iyisi olmak için engel değil diye düşünüyorum.

Beğendiğiniz yerli ve yabancı modeller kimler?

Hem özel yaşantısıyla hem podyumlardaki başarılarıyla örnek olarak gösterilen Sema Şimşek benim favorim. Ayrıca Hande Subaşı ve Nihan Akkuş’u da çok beğeniyorum. Yabancı mankenlerden ise Tayra Banks en beğendiğim model...

Podyumun haricinde hayaliniz var mı?

Hayır, şu anda yok. Ama modelliği bıraktıktan sonra ajansımla bağlarımı koparmadan başka bir alanda örneğin Halkla İlişkiler dalında çalışabilirim.

ASLA ŞARKICI OLMAM

Best Model Of Turkey 2005 Yarışması’nda erkekler kategorisinde 1. seçilerek tüm dikkatleri üzerine çeken manken Burak Özçivit, tacıyla gelen şöhretin tadını çıkarıyor. Genç modelin tek sıkıntısı, işlerinin yoğunluğundan ötürü okulunun aksaması...

Henüz öğrencisiniz...

24 Aralık 1984 İstanbul doğumluyum ve Oğlak burcuyum. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Yarışmada 1. seçildikten sonra okulum aksamaya başladı ama yeterince vakit ayırıp mezun olmak istiyorum.

Mankenlik yapmanıza ailenizin tepkisi oldu mu?

Bu konuda beni ilk destekleyen babam oldu. Kız olsun erkek olsun bu tip işlere hevesi olan gençlerin mutlaka aile desteğine ihtiyacı var.

Best Model Of The World Yarışması’nda kendinize şans veriyor musunuz?

Yaklaşık 2.5 yıldır podyumlardayım. Yine Best Model yarışmasında ‘Gelecek Vaadeden Manken’ seçilmiştim. Zaten mankenlikle tanışmam o yarışmadan sonra olmuştu. Elimden gelen bütün gayreti gösterip Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım. Tabii ki dereceye girmeyi çok istiyorum.

Tuğçe Güder favoriniz miydi?

Kesinlikle favorimdi. Tuğçe, yarışmaya katılan kızlar arasında hem duruşu hem kendine olan güveniyle kendisini belli ediyordu. Bence hakeden kazandı.

Kendinizi yakışıklı buluyormusunuz?

Yakışıklı olduğumu söylüyorlar ama güzellik izafi bir kavram. Açık söylemek gerekirse ben kendimi yakışıklı buluyorum. Ama benden daha yakışıklılar da vardır tabii ki.

Birlikte olduğunuz kız arkadaşınız var mı?

Evet bir kız arkadaşım var. Ama adını burada söylemek istemiyorum. Çünkü duyulursa nazar değmesinden korkuyorum. Kendisi de benim gibi mankenlik yapıyor. Yaklaşık 7 aydır birlikteyiz ve çok mutluyuz.

Podyum dünyasından kimleri örnek alıyorsunuz?

Dünya Erkek Güzeli seçilen Tolgahan Sayışman’ın benim bugünlere gelmemde çok büyük emekleri var. Bu camiada bana en yakın insan odur. Dolayısıyla örnek aldığım insan Tolgahan’dır.

Bayanlardan beğendikleriniz...

Tuğçe Güder, Hande Subaşı ve Sema Şimşek. Bence bu isimler Türk podyumlarının yüz akı.

Oyunculuk ya da sahne gibi hayalleriniz var mı?

Şarkıcılık asla yapamam. Ama oyunculuk konusuna sıcak bakıyorum. Önce ders alıp kendimi yetiştirmek istiyorum.

Tutkularınız nelerdir?

Birinci sırada otomobil, ikinci sırada Fenerbahçe tutkum var. Bir tane 1994 model Honda marka otomobilim var ve onunla gezmekten müthiş keyif alıyorum. Amerikan otomobilleri çok hoşuma gidiyor fakat fazla benzin harcadığı için ne yazık henüz sahip olamadım.

Gelecek planlarınız neler?

Bir stüdyo açarak moda fotoğrafçılığı yapmak istiyorum.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

çok gıcık bitipi war ben bu adamı oldum olası sewemedim emeklerin için tşk ederim....

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

büşra paylaşım için tşkler çok yakışıklı eksi 18 ide izlemiştim burak için zoraki kocayı da seyrediyorum =D>

Kullanıcı avatarı
Ak_23
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Ak_23 »

büşra paylaşımın için teşkkkk.....

Kullanıcı avatarı
iSaR
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen iSaR »

Ben hiç sevmedim tipini.... :nono: :!: