Tom Welling

Burada yerli ve yabancı oyuncuları daha yakından tanıyabilir, onlar hakkında bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Tom Welling

Mesaj gönderen summer »

Tom Welling
Resim
Gerçek Adı: Thomas John Patrick Welling
Doğum Yeri: Putnam Valley, W. Point, New York, A.B.D
Doğum Tarihi: 26.04.1977
Boy : 1.91 m
Resim
Onu Ünlü Yapan Ne? Smallville adlı Tv Dizisindeki Clark Kent/Kal-El rolü
Birliktelikleri: Eşi: Jamie White (2002'den evlendiler).
Ailesi:
Babası: General Motors'dan emekli yönetici
Annesi: Ev hanımı
Kardeşi: Mark Welling, Aktör
İki de ablası var.
Eğitim: - Okemos Lisesi, Okemos, Michigan. 1995'te mezun oldu.
Meraklısına...
Mezun olduktan sonra, modelliğe başlayana kadar, bir inşaatta çalışmıştı.
Oyunculuktan önce modellik yapıyordu.
Ashton Kutcher ile birlikte modellik yapmıştı, aynı zamanda yakın arkadaşlar.
Christopher Reeve gibi Clark Kent'i canlandırana kadar Superman hayranı degildi ve Superman çizgi romanlarını da okumuyordu, (İşin aslı hala okumuyor).
En sevdiği oyucular; Bob Saget, Marlon Brando, Al Pacino, Christopher Walken, Robert De Niro, Steve Martin ve Jerry Seinfeld.
En sevdiği film; Mutiny on the Bounty
2001 yılında People Dergisi'nin 'Yeni Çıkış Yapan Oyuncular' Listesine girdi.
Resim
Gerçek hayatında da Süper: Sokakta gördüğü bir gasp olayında çantası çalınan kadına yardım etmiş ve gaspçılarla dövüşmüştü. Çantasını kurtaran kadın O'na bakıp; "Sen gerçekten Superman'sin" deyince, kadına sadece gülmüştü.
Gollum (Lord of the Rings) un sesini taklit edebiliyor ve Keanu Reeves'e olan benzerliği dikkat çekiyor.
Genç Clark Kent rolü teklifini iki kez reddettikten sonra kabul etmişti.
Eşiyle birlikte Vancouver'da yaşıyorlar(Smallville dizisi setinin yakınında bir yerde).
Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

The Fog - Sis (2005)
Türü-Gerilim
Ülke-Kanada / ABD
Süresi ve Yapım Yılı-100 dakika - 2005
Yönetmeni-Rupert Wainwright
Oyuncular-Tom Welling,Maggie Grace,Selma Blair,DeRay Davis
Senaryo-Cooper Layne
Müzik-Graeme Revell

Geçmişin suçlarıyla yüzleşme zamanı!
1871'de denizin üzerinde tüyler ürpertici bir sis yükseldiği sırada, dört adam korkunç bir suç işlerler. Bir yatın tüm mürettebatı ve yolcuları denize gömülürken, bu insanların hayatları, isimleri, bitmemiş, anlatılmamış hikayeleri de, nesiller boyu karanlıkta kalacak katilleri gibi, bir sis perdesinin ardına gömülür. Şimdi, huzura kavuşmamış bu ruhlar su yüzüne çıkarak, maruz kaldıkları vahşeti gün ışığına çıkarmaya kararlıdırlar.
Sea Grass gezinti teknesinin kaptanı Nick Castle ve yardımcısı Brett Spooner, okyanusun dibinde kayaların arasına sıkışmış eski bir deniz çantasına demir atıp içindekileri çıkartınca, küçük adaları Antonio Bay'de ölümcül sonuçlar doğuracak bir dizi olayı tetiklerler. Geçmişten kalma eşyalar kıyıya vurmaya başlar. Bunlar arasında eski, altın bir saç fırçası, antika bir cep saati ve altın bir müzik kutusu vardır ve bir de bunların Antonio Bay'de serbest kalan sahiplerinin intikam arzusuyla dolu ruhları...
Resim