Murat Arkın

Burada yerli ve yabancı oyuncuları daha yakından tanıyabilir, onlar hakkında bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Theİmam
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Murat Arkın

Mesaj gönderen Theİmam »

Resim

4 Mayıs 1975 yılında İstanbul’da doğmuşum. Doğduğum dönemde babam Kara Murat filmlerinden birini çektiği için adımı Murat koymuşlar. Babam, ben ve benden bir yıl sonra doğan kardeşim Kaan, tam anlamı ile arkadaş gibi birlikte büyüdük.

Benim sinema ile tanışmam ailece yer aldığımız 1979 yapımı Vatandaş Rıza filmi ile oldu. Oyunculuk hayatımın bitişi ise yine ailece yer aldığımız 1981 yapımı Önce Hayaller Ölür filminde babamdan rol icabı yediğim tokat ile oldu.

O sahne için “Ne güzel ağlamışsın” diyenlere bugün dahi aynı cevabı veririm. “Gel de sen ağlama”.

Ne şanslıyım ki hayatım boyunca babamdan yediğim tek tokat rol icabı olmuştur.

Pinokyo Anaokulu, Dost Özel Lisesi, Koç Özel Lisesi derken kendimi Marmara Üniversitesi’nde Almanca Enformatik okurken buldum.

Eskiden beri futbol ve bilgisayara olan merakım benim bir yandan amatör ligde top koşturmaya, bir yandan bilgisayar programları yazmaya yönlendirdi.

24 yaşımda nasıl olduğunu hala çözemediğim bir şekilde tüm sevdiklerimi geride bırakıp yurt dışında yüksek lisans yapmaya karar verdim.

Nesne Yönelimli Programlama üzerine 2 yıl okumaya geldiğim Londra’da 12 yıldır çalışıyor buldum kendimi. Kurduğumuz Arkın Design isimli şirket ile yurt içinde ve yurt dışında halen yazılım geliştirmekteyim. Tek başıma geldiğim yerde artık bana her konuda destek veren eşim Deniz, ve dünyalar güzeli 2 oglum, Polat ve Arkın, ve kızım Tara hep yanımdalar.

2011 yazında Tümay Özokur ajansına kabul edildikten sonra Pis Yedili dizisinde yer bulma şansı yakaladım. Teklifi eşimle paylaştığımda gözlerinin ikici defa bana bu kadar çocukça merakla baktığına şahit oldum. İlki evlendiğimiz gün nikah memuru o ünlü soruyu sorup benim tüm davetliler önünde “Nevet” diye haykırdığım zamandı.

En büyük şansım bu ilk projemde ağırlıklı olarak Özge Özberk gibi profesyonel ve yetenekli bir sanatçı ile karşılıklı oynamamdır.

Oyunculuk ve yazılım uzmanlığını birlikte yürütmeye çalışırken bana destek olan herkese ama asıl bu işin gerçek kahramanları olan kamera arkasındaki tüm dostlarıma teşekkür ederim.