Rupert Grint

Burada yerli ve yabancı oyuncuları daha yakından tanıyabilir, onlar hakkında bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Rupert Grint

Mesaj gönderen meyra »

24 Ağustos 1988 doğumlu Rupert Grint Michelle Grint Hertfortshire denilen Londra' nın küçük bir kasabasında doğmuş. Beş kardeşin en büyüğü. Bir erkek kardeşi (James) ve üç tane de kız kardeşi(Georgina, Samantha ve Charlotte) var. Babası yarış arabalarıyla ilgili bir mesleği var annesi ise ev hanımı. Rupert yüzmeden, futboldan ve resim yapmaktan hoşlanıyor. 14 yaşından beri de tek tekerlekli bisiklet kullanmasını öğreniyor (çünkü televizyonda çok güzel gözükmüş gözüne). Ve geçen yaz da Rupert golf oynamaya başladı. En çok sevdiği hobilerinden biri uyumak. Bir diğeri ise video oyunları oynamak. Rupert'ın en sevdiği karakter JIM CARREY. Her türlü müzikten hoşlanıyor ama rap en çok sevdiği. Ayrıca gitar çalıyor. Rupert kendi yaşadığı kasabada erkeklerin gittiği bir okula gidiyor. En sevdigi dersler sanat, fen, biyoloji, fizik ve kimya.

FİLMOGRAFİ

"Harry Potter and the Prisoner of Azkaban" 2004
"Harry Potter and the Chamber of Secrets" 2002
"Thunderpants" 2002
"Harry Potter Witchcraft Repackaged" 2001 (V)
"Harry Potter & Behind the Magic" (2001) (TV)
"Harry Potter & and the Sorcerer's Stone" (2001) (US)
"Harry Potter and the Philosopher's Stone" (2001) (UK)

Rupert Grint Röpotrajı

Uzun zamandır saçların uzun. Görüntünü değiştirmenin sebebi neydi?

Hiçbirşey; bu benim klasik tembelliğim! (gülüyor) Azkaban Tutsağı çekimlerinden sonra berbere gitmeye üşendim. Yapımcılar yeni saç şeklimi görünce Ateş Kadehi için böyle devam etmemi istediler. Ron' un kişiliğine yakın buldular bu saç şeklini. Bu karar bana uydu çünkü saçlarımı kestirmeyi hiç sevmemişimdir.

Daniel Radcliffe kendisini sinema ekranında görmekten nefret ediyor. Sen de öyle mi?

Hayır hiç öyle değil. Ben eski filmlerimi de izliyorum. Örneğin kısa bir süre önce Felsefe Taşı' nı seyrettim ve çok eğlenceli buldum! Küçük halimi görmek beni rahatsız etmiyor. Garip olduğunu düşündüğüm tek şey sesimin değişmiş olması. Dayanılmlaz bir ses ! (Gülüyor)

Eğer başka bir Potter karakteri oynayabilseydin kimi seçerdin?

Malfoy ! Filmlerde kötü karakterleri seviyorum ve benim için Malfoy' u oynamak güzel olurdu. Hem milyonlarca fanın sizden nefret ediyor olması ilham verici olurdu. (gülüyor)

Genellikli filmlerde ne tür rolleri oynamayı istersin?

Ron' un tam zıttı olacak rolleri oynamayı çok isterim. Mesela katil gibi çılgın karakterler. (gülüyor) Ama sanırım bu roller için henüz gencim.

Yeni kitapta Ron için neler olmasını istersin?

Umarım sonunda Quidditch' i oynar ! Dan bana her zaman Quidditch sahnelerinin çok zor olduğunu söylüyor ama umrumda değil! Quidditch beyaz perdede çok iyi görünüyor. Duyduğuma göre Ron Zümrüdüanka Yoldaşlığı' nda Quidditch oynuyor. Eğer ben filmde yer alacaksam sonunda bu spordaki becerimi ispatlayabileceğim!

"Duyduğuma göre" dedin. Öyleyse Zümrüdüanka Yoldaşlığı' nı okumadın mı?

Yani.... Denedim ama bitirmedim. Şu an sadece 3.bölümdeyim. Çok tembelim, zaten anladınız. (Gülüyor)

Ron' un aşk hayatında sence neler olacak?

Herkes Ron ve Hermione' nin çıkacağını düşünüyor ama ben bu sonun başarılı olacağını düşünmüyorum. Bu fikrin beni memnun etmediğini söylemeliyim: Şu an romantik sahneleri oynama isteğim yok. Zaten Azkaban' daki belli sahnelerde Emma' nın elini tutmak zorunda kaldım ve utandım.

Gelecek Harry Potter filminde hangi aktörü görmek istersin?

Mike Myers! Austin Powers fanıyım ve onunla bazı sahneleri oynamayı çok isterim. Bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek çünkü filmde sadece İngiliz oyuncuların oynama izni var.

Senin yetenek denemesinde rolü alabilmek için kadın kılığına girdiğin doğru mu?

Tamamen değil. Denemelerden önce oyun direktörlerine kaset yollamamız gerekiyordu. Denemek için kadın kılığına girmeyi seçtim. Etek giydim, makyaj yaptım ve kamera önünde doğaçlama bir rap gösterisi yaptım. (gülüyor) Bu benim 2. denemeye girmemi sağladı.

Okulda çok azimli bir öğrenci olmadığın görünüyor.

Evet bu açıklamada gerçeklik payı var.(gülüyor) Okulu sevmiyorum. Öğretmenlerim bu durumdan çok memnun değil. Harry Potter filmlerinde rol alıyor olmam okulda bana bir ayrıcalık tanımıyor. Örneğin, Azkaban Tutsağı çekimlerinden sonra okula döndüğümde ödevlerimi yapmamış olduğum için gözaltındaydım.

Her zaman aktör olmak istedin mi?

Hayır. Daha küçükken dondurmacı olmayı hayal ettim. Ama söylemeliyim ki o meslek çok fazla seçenek sunmuyor. (gülüyor) Eğer aktör olmasaydım tasarımcı olmak isterdim. Çizim yapmak benim en sevdiğim uğraş. Animasyonlu filmleri ve tv şovlarını seviyorum.

Resim