Özlem Conker

Burada yerli ve yabancı oyuncuları daha yakından tanıyabilir, onlar hakkında bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Özlem Conker

Mesaj gönderen summer »

oynadigi filmler/diziler

1.sensiz olmuyor (2005)-gönül
(tv-dizisi)

2.kinali kar (2002)-nazar
(tv-dizisi)

3.vasiyet (2001)
(tv-dizisi)

4.kursun kalem (2000)
(tv-dizisi)

5.mert ali (2000)-pervin
(tv-filmi)

6.aynali tahir (1998)-leyla
(tv-dizisi)

7.bizim ev (1995)-neslihan
(tv-dizisi)

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

‘KINALI KAR’DA GÜZELLER GÜZELİ NAZAR ROLÜNDE İZLEDİĞİMİZ ÖZLEM CONKER, ‘SENSİZ OLMUYOR’DA, ÇİRKİN GÖNÜL KARAKTERİNDE KARŞIMIZA ÇIKIYOR...
İşte ‘Gönül, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş değerleri izleyicilere hatırlatıyor’ diyen Conker’in güzellik, aşk ve oyunculuk üzerine açıklamaları:
- ‘Kınalı Kar’daki güzelliğinden eser yok. Çok çirkin olmuşsun Özlem...
Bu iltifatın için çok teşekkür ederim (Gülerek). Ne yapayım Gönül karakteri böyle birisi. Şimdi çok çirkinim ama asıl siz ilerleyen bölümlerde görün Gönül’ü.
- Aslında Gönül, kendine güvensiz birçok kadına umut kaynağı olacak.
Tabii ki... Azmin ve aklın elinden bir şey kurtulamaz. Dizide, bir kadının nasıl bakımlı olabileceğine dair bütün incelikler yer alacak. Türk ve dünya sinemasında bu konu çok işlendi zaten. Ve her zaman da ilgi görmüştür bu konu. Gönül’ün hikáyesi çok doğal ve sıcak. Üstelik Gönül kalbi iyi ve akıllı bir insan. Gönül günümüzde unutulmaya yüz tutmuş değerleri tekrar hatırlatıyor izleyiciye.
- Güzellik kadınlar için gerçekten çok önemli mi?
Sadece kadınlar için değil erkekler için de önemli. İnsanlık tarihinde güzellik ve çirkinlik kavramı hep önemli olmuştur. Baksanıza herkes deliler gibi estetik cerrahlara ve kozmetikçilere gidiyor. Son dönemde erkekler de kadınlar gibi bu tür yerlere gidip güzellik bakımı yaptırıyor.İnsanlar güzelliğin peşinden koşuyor’
- Güzelliğine dikkat ediyor musun Özlem?
Ben de her kadın gibi güzelliğime dikkat ediyorum. Ve kendimi güzel görmekten çok mutluyum.
Kendini güzel buluyorsun yani...
Açıkçası ben kendimi seviyorum ve beğeniyorum. Ama çirkin birisi olsam da hayata küsmezdim. Birikimlerim ve yaşam kalitemle çirkinliğin de üstesinden gelirdim.
Dizideki gibi bir kadının değişimi aşkla mümkün mü?
Gönül, Arda’ya (Emre Altuğ) aşık ancak çirkinliği yüzünden duygularını ortaya çıkartamıyor. Ancak büyük değişimini aşk sayesinde yaşayacak. Dizide Gönül hem aklı hem de Arda’ya duyduğu aşkla değişime uğrayacak. Bu değişim gerçek hayatta zaman zaman mümkün de olmayabiliyor. Çünkü kadının bu değişimi yaşayabilmesi için akıllı olması lazım. Hayata dair iyi tespitlerle her şeyi yapabilirsiniz. Yeter ki kim olduğunuzu ve ne istediğinizi iyi analiz edin. Ama her şeye rağmen güzellik gerçekten prim yapıyor. İnsanlar güzelliğin peşinden koşuyor ve koşturuyorlar. Ama çoğu zaman o güzelliğin içi kof da çıkabiliyor. Etrafta bunun çok örneği var. Dışı çok güzel içi kof çıkan insanları görünce ‘Dışı seni içi beni yakar’ diyorsunuz. Güzelliğin peşinden koşarken gerçekten neyin peşinden koştuğunuzu iyi bilmek lazım.
Kendi hayatında da güzel olma adına değişim yaşama ihtiyacı duydun mu?
Çok şükür güzellik adına özel bir çaba harcamadım. Güzellik konusunda benim bir değişime ihtiyacım olmadı.
Peki güzellik sırların var mıdır? Mesela Ebru Akel gözaltı torbaları için Hemoroit kremi sürüyormuş. Bunun gibi formüllerin var mı?
Gülüyor) O da ayrı bir olay değil mi! Benim öyle güzellik sırlarım, formüllerim yoktur. Benim için önemli olan uykumu alabilmek. Uykumu alamazsam çok etkilenirim bu durumdan ve gözaltı torbacıklarım oluşur. Mutlaka ve mutlaka saat kaç olursa olsun yüzümü temizlemeden, kremimi sürmeden yatmam. Ben genelde doğallığı severim ve hilelerden de anlamam. Saç reklamında oynamama rağmen saçlarıma çok özen gösterdiğimi söyleyemem. Yani özel bir bakım yaptırmam
Her yeni dizi başlarken aşk dedikodularının gündeme gelmesi hakkında ne düşünüyorsun?
Her yeni dizide bu hep gündeme gelir zaten. Örnekler de vardır, yakından tanık olduğum arkadaşlarım da olmuştur. Ama ben böyle bir şey yaşamadım. Benim hakkımda da Kınalı Kar zamanında çıkan bu tip haberler oldu ve ben bu duruma çok üzülmüştüm. Alışkın değilim böyle şeylere. Özel hayatıma çok dikkat ederim. Ne yazık ki, önüne geçilemiyor bu tür haberlerin.
Emrah’la Kınalı Kar’da oynadın. Ama şimdi Emre Altuğ ve Okan Yalabık gibi konservatuvar mezunu oyuncularla bir aradasın. Oyunculuk eğitimi alanla almayan arasındaki farklar neler?
Evet, Emre de Okan da oyunculuk eğitimi almış isimler. Fakat Emrah da alaylı diyebileceğimiz, yıllardır bu işin içinde başarılı olan bir arkadaşımız. Mesleğin teorisi kadar benim için pratiği de önemli ve hatta daha önemli. O yıllarca işin içinde pişmiş. Bence Emrah, Okan ve Emre kadar başarılı bir oyuncu.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Nazar' değdi, kaçıyor
Kanal D'de reyting rekorları kıran Kınalı Kar dizisinin Nazar'ı Özlem Conker, hayatından memnun olmasına rağmen yurtdışına gidip kendisine yeni bir hayat kurmak istiyor
Çağnur HATİPOĞLU
Kınalı Kar dizisinde Emrah'la başrolü paylaşan Özlem Conker, başlarda biraz korkmuş. Emrah'ın kaprisli ya da şımarık olduğunu düşünen Conker, dizi başladıktan sonra partnerine iyice alışmış. Haklarında çıkan aşk dedikodularını yalanlayan Conker, "Emrah'ın eski sevgilisi Asuman Krause'yle birlikte aynı sofrada yemek yedik içtik. Böyle birşey söz konusu bile olamaz" diyor.
Gaye Sökmen Ajansına kayıtlı olmana rağmen mankenliği sevmediğini söylüyorsun. Mankenliği bir basamak olarak mı kullandın?
Açıkçası ajansa kayıt olsam da hiç mankenlik yapmadım. Mankenlik yapmamamın en önemli sebebi podyumda yürüyemem ve kıyafetleri düzgün taşıyamamamdı. Ayrıca boyum ve kilom manken formunda değil. Fakat ajansım sayesinde birçok reklam filminde ve dizilerde oynadım.
Kınalı Kar projesinde yer almandan biraz bahseder misin?
Ajansa kayıt olduktan sonra fiziğimden çok yüzüm beğenilmişti. Ekran önündeki rahatlığım yönetmenlerin ilgisini çekmişti. Ajansa ilk girdiğim sene 8 tane reklam filmi çekmişim. Sekiz sene içinde ise toplam 100 reklam filminde başrol oynadım. Fakat son olarak oynadığım dizinin yapımcısı Osman Yağmurdereli beni tanımıyormuş. Reklamlarda ve dizilerde daha önce oynamama rağmen sadece yüzümü beğenerek teklif getirdi.
Kınalı Kar'da reyting rekorları kırıyorsunuz. Bu açıdan bakarsak seni keşfeden Osman Yağmurdereli diyebilir miyiz?
Evet. Bir de keşfetmekten daha çok Osman Yağmurdereli'nin yaptığı işler beğenilen ve kaliteli yapımlar olduğu için kariyerimde güçlü bir etkisi oldu.
Kınalı Kar'da Emrah'la başrol oynama teklifi gelince neler hissettin?
İlk başta biraz korktum; çünkü Emrah daha önce dizi ve sinema filminde oynasa da bir sanatçıydı. Sanatçı olması sebebiyle kaprisli ve şımarık olabilirdi fakat onu tanıdıktan sonra duygularım değişti.
Asuman Krause'nin Emrah'la olan yakınlığını kıskanıp seti bastığı doğru mu?
Emrah Asuman'la birlikteyken bu sözler benim kulağıma da geldi ama böyle birşey yok. Asuman o zamanlar sık sık Bursa'ya geliyordu. Hep beraber oturup yemek yiyiyor ve sohbet ediyorduk.
Diziye Sinemis Candemir yani Doktor Ece'nin gelmesiyle Emrah'ı kıskanıyor musun?
Hayır; kıskanmıyorum çünkü halk benim dizideki konumumu benimsedi. Benden sonra gelenler benim rolümü pek etkilemez.
Kariyerinin zirvesindeyken burayı terkedip yurtdışında yaşayacağını duyduk...
Evet, doğru! Çünkü yurtdışında yaşamayı başka dünyalar tanımayı çok istiyorum. Ailenin en küçüğüyüm, benden büyük iki tane ablam var. İkisi de yurt dışında yaşıyor. Ben de en kısa zamanda gitmek istiyorum. Fakat senelerce orada yaşamak değil de gidip görmek insan tanımak benim istediğim.
Gerçek hayatta aileni mi yoksa aşkını mı tercih edersin?
Benim için ailem çok önemli. Ailem bana iyi bir eğitim ve terbiye verdi, onlara çok şey borçluyum fakat aşk çok kuvvetli bir duygu. Belki böyle bir aşk yaşasam aşkı tercih ederim.
Şu ana kadar film teklifi geldi mi? Geldiyse neden kabul etmedin?
Evet, iki tane sinema filmi için teklif geldi; fakat kısmet olmadı. Bunlardan bir tanesi Cüneyt Arkın'ın oynadığı "Gülüm" filmi diğeri ise henüz çekilmedi. Teklifleri kabul etmememin sebebi henüz kendimi çok tecrübeli hissetmemem. Biraz oyunculukta pişmem gerekiyor. Öyle basamakları ikişer üçer tırmanmak bana göre değil.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Özlem Conker: Hep akıllı rolleri seçtim

"Çapkın" adlı dizinin güzel oyuncusu Özlem Conker, yetenek olmadan eğitimin hiçbir işe yaramayacağını söylüyor. Conker, çok yakında şan dersleri de alacak

Pek çok dizi ve 100'ün üstünde reklam filminde rol alan Özlem Conker, 'Kınalı Kar'daki "Nazar" rolüyle yıllardır beklediği çıkışı yaptı. Şimdi de Show TV'de yayınlanan "Çapkın"da üç kardeşten en büyüğünü canlandırıyor. Conker ile oyunculuk kariyeri, hayalleri ve sinema üzerine sohbet ettik...

* Kınalı Kâr sizin en çok ön plana çıktığınız dizi mi oldu?
9 senedir televizyon piyasasının içindeyim. Pek çok reklam filmi, dizi, 90 dakikalık televizyon filmlerim var. Fakat Kınalı Kar'daki "Nazar" rolü en çok akılda kalan oldu. Ondan önce TRT için yapılan projelerde defalarca başrol oynamıştım. 'Kınalı Kar' çok popüler bir işti. İçinde Emrah'ın olması, her birimize ayrı bir popülarite kattı.

* Sonra 'Sensiz Olmuyor' geldi...
Orada çok çirkin bir kızı oynadım. 'Çirkin Bethy'den uyarlamaydı. 13 bölüm devam etti ve sonra ayrıldım.

* Neden ayrıldınız?
Bence hikayeye geçebilmek için kızın çok erken güzelleşmesi gerekiyordu. Bence inandırıcılığını kaybetti. Aynı şekilde davranır ve aynı şekilde oynar oldum. İşin açıkçası çok sıkıldım. O yüzden de ayrıldım.

* Şimdi de 'Çapkın'la ekranlardasınız. Bu projede olmaktan dolayı mutlu musunuz?
Çok eğlenceli bir dizi. 'Kınalı Kar'da çok yorulmuştum. Çünkü çekimler Bursa'daydı. 2,5 sene otellerde yaşadık. Şimdi daha rahat. Bu dizide rol almaktan çok mutluyum anlayacağınız...

* Çapkın'da kendi sesinizle bir de şarkı söylediniz...
Evet ilk kez bu dizide şarkı söyledim. Oyunculuğumu geliştirmesi için şan dersleri almayı düşünüyorum.

'Jön sıkıntımız yok'
* Nasıl bir rolde oynamak isterdiniz?
İnanın hiç düşünmedim. Sadece bana gelen rollerin içinden hep iyisini ve en akıllı olanı seçmeye çalıştım. Çünkü her oyuncu her rolü oynayamaz. Duruş olarak bana yakın şeyleri seçmek istiyorum. Herhalde bunu da başardım.

* Geceleri pek görünmüyorsunuz. Gezmeyi, eğlenmeyi sevmiyor musunuz?
Aksine çok seviyorum. Kendi arkadaşlarımla eğlenmek için dışarıya çıkıyorum, görünmek için değil. O yüzden de magazin basınında çok görünmüyorum.

* Nelerden mutlu olursunuz?
Sakin bir tipim. Çok fazla beklentilerim ve hırslarım yoktur. Hırslar az olunca insanlar daha çabuk mutlu oluyor.

* Önümüzdeki günlerle ilgili ne gibi planlarınız var?
Uzun vadeli planlar yapmayı sevmiyorum. Çünkü hayatın ne zaman ne getireceği belli olmuyor. En iyisi hayatın doğal akışına bırakmak.

* Sinema filmi projesi var mı?
Bugüne kadar pek çok teklif geldi. Doğrusu ben de bir filmde oynamak istiyorum. Senaryo çok önemli tabii. Büyük veya küçük rol hiç fark etmez. Yeter ki işin içinden alnımın akıyla çıkayım.

* Beraber oynamak istediğiniz bir isim var mı?
Hiç öyle bir düşüncem olmadı. Çünkü çok iyi oyuncular var. Ama düzgün bir isim olmasına dikkat ederim. Herkesle oynamak istemem.

* Bir ara Hülya Avşar jön sıkıntısından bahsetti...
Bence Türk sinemasında öyle bir sıkıntı yok. Her rolün doğru adamını bulmak kesinlikle mümkün.

'Manken değilim podyuma çıkmadım'
* Siz manken ya da fotomodel değilsiniz ama öyle bir izlenim var. Neden?
Çünkü bu işe Başak Gürsoy Ajans'ta başladım. Ama sadece reklam filmi çekiyordum. Podyuma çıkmadım, yürümeyi bile bilmem. Şartlar öyle bir geliştiki kendimi podyumlar yerine setlerde buldum.

* Şimdi podyum için teklif gelirse kabul eder misiniz?
Kabul etmem. Çünkü benim işim değil. Defile izlerken mankenleri hayranlıkla seyrediyorum. Nasıl yürüyeceklerini kıyafeti nasıl taşıyacaklarını çok iyi biliyorlar. Bilmediğim bir işe asla girmem.

* Mankenlikten oyunculuğa transfer olanlar için ne düşünüyorsunuz?
Okullu değil alaylıyım. Oyunculuğun sadece eğitimini almak yeterli değil. Yeteneğiniz yoksa bu işi olmaz.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Özlem Conker, Emrah ile oynadığı 'Kınalı Kar' dizisi ile izleyicilerin dikkatini çekti.

Ardından Sensiz Olmuyor ve Çapkın dizilerinde başrol oynadı. Ayaklan yere basan, aklı başında Sinem'i canlandıracağı Rüyalarda Buluşuruz ile bir kez daha izleyicinin nazarında oy toplamaya çalışacak.

Sizi hep 'iyi aile kızı' rollerinde izliyoruz...

Evet, bu özellikleri kendime mal etmek istemem, ama duruşum böyle olduğu için bana hep böyle roller teklif ediliyor. Ama ben her zaman doğru düşünen, doğru davranan biri değilim. Benim de her insan gibi hatalarım, yaptığım aykırılıklar var...

Hep aynı rolleri oynamaktan rahatsızlık duymuyor musunuz?

Şöyle bir şey var; herkes her rolü oynayamaz. Bence tipinizin, fiziksel özelliklerinizin oynayacağınız karakteri taşıması gerekir. Şimdi bana vamp bir kadını oynatsalar, ne kadar vamp olabilirim ki, olamam. Ya da çok kötü bir kadını oynamam gerekse onu da çıkaramam. Çünkü yüzümde öyle bir ifade yok. Taşıdığım ifadenin şu an oynadığım rollere daha uygun olduğunu düşünüyorum. Kısacası 'her rolü oynamanı diyorsunuz'...
Çok zor roller vardır. Bu rolleri engin tecrübeleri olan isimlerin oynaması gerekir. Eğer bana altından kalkamayacağım bir rol teklif edilirse, kesinlikle o yükün altına girmem. Rezil olmak pahasına böyle bir işe girişmem. Ben alaylı bir oyuncuyum ve henüz daha tam anlamıyla profesyonel olduğumu düşünmüyorum. Bu işe yıllarca emek vermiş çok iyi tiyatrocularımız, oyuncularımız var. Onlar varken benim böyle bir işe kalkışmamın doğru olacağını düşünmüyorum.

Anladığım kadarıyla risk almayı sevmiyorsunuz...

Bizi çok insan izliyor. Ben risk almaktan hoşlanan biri değilim. Hayatımla ilgili çok risk alırım, ama sadece beni ilgilendiren mevzularda. Ama bu öyle bir şey değil. Burada milyonlarca insanın karşısına bir şeyler koyuyorsunuz.

Oyunculukla ilgili kendinize koyduğunuz hedefler neler?

Aslında hedeflerimi çoğunlukla gerçekleştirmiş bir insanım. 9 senedir televizyondayım. Eğer halen daha ikinci, üçüncü kadın rolleri oynayan bir insan olsaydım kendimi başarısız sayardım. Benim asıl hedefim adımın istediğim şekilde anılması. Tıpkı bugün olduğu gibi.

Sizce Rüyalarda Buluşuruz ses getirecek bir dizi olacak mı?

Açıkçası hiç bilemiyorum. İnsanların ne tepki vereceğini kestiremiyorum. Bizim işimiz artık kumar oynamaya benziyor. O kadar çok dizi var ki ekranda her birimiz neredeyse kumar oynar duruma düştük. Sadece şunu söyleyebilirim, yönetmenimiz Mustafa Şevki Doğan'a çok güveniyorum. Ayrıca senaryo yazanınız Nuran Devres'e de. Zaten bu iki ismin bir araya gelmesi bile benim için çok önemli. Bu iş tutsa da tutmasa da en azından ben bu işi neden yaptım gibi bir soru işareti kafamda hiçbir zaman olmayacak. Çünkü çalıştığım isimlerle bildiklerimin üzerine yeni şeyler koyabiliyorum. Ama ben dizinin şansının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Şimdiye kadar hep kendi yaş grubunuzdan insanlarla başrolleri paylaştınız.
Fakat burada Selda Alkor, Can Gürzap gibi isimlerle çalışıyorsunuz. Sizin için farklı bir deneyim olsa gerek...

Selda Alkor'u tanımadan önce bir izleyici olarak hakkında fikir sahibiydim. Ama yakından tanıyınca çok sevdim. Hazmetmiş, bulunduğu yerin farkında olan biri. Kendisinden çok şey öğreniyorum ve örnek alınacak biri olduğunu düşünüyorum. Can Gürzap da çok değerli bir isim. Kendilerinden çok şey öğreneceğime eminim.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim
Kınalı Kar’ın ‘Nazar’ı Özlem Conker, diziye giren mankenlerin güzelliğini gölgelemesinden korkmak bir yana, bunu ‘reyting’ açısından olumlu bile buluyor
Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi ‘Kınalı Kar’ın kadrosu gittikçe zenginleşiyor. Şimdiye kadar dizinin en güzel yıldızı Özlem Conker’di. Yapımcı Osman Yağmurdereli, podyumdan iki transfer yapınca, ‘Kınalı Kar’ın ‘Nazar’ı Conker’le, diziyi ve yeni katılan Yeliz Çalışkan ve Sinemis Candemir’i konuştuk...

‘Kınalı Kar’la neler değişti hayatınızda?
‘Nazar’ rolüyle şimdi herkes tanıyor. Sokakta, saçım at kuyruk, makyajlı halde bile tanıyorlar ama ismimi bilmiyorlar, ‘Nazar Hanım’ diyorlar.

‘Ali Öğretmen’ yerine ‘Cabbar Ağa’ ile evlendiğinize kızanlar oluyor mu?
Enteresan şekilde dizideki olayları gerçek sanıp tavır alıyorlar. Geçenlerde bir hanım, ‘Anneniz çok sert bir karakter. Siz de ona benziyorsunuz ama niye bu kadar çatışıyorsunuz?’ dedi.

‘Nazar’ aşkı değil, aile ve töre baskısına boyun eğip ‘Cabbar Ağa’yı seçti. Özlem Conker böyle bir durumda ne yapardı?
Aşkı tercih ederdim. 8 yıldır oyuncuyum ve belli bir çizgide götürüyorum bu işi. Parayı tercih etseydim, başka projelerde yer alırdım.

‘Güzellik seyredilir’
Dizide dublajınızı kim yapıyor?
Ayça Bingöl. Sesime çok yakın bir ton kullanıyor. Seyredenler ‘Kesinlikle ayırt edemiyoruz’ diyor.

Eskiden dizinin en güzel kızı Özlem Conker’di. Yeliz Yeşilmen’in ardından Sinemis Candemir de katıldı diziye. Üstelik Sinemis Candemir, ‘Nazar’ın sevdalısı ‘Ali Öğretmen’e âşık olacak.
Diziye güzel kızların katılmasını en başta ben istiyordum. Güzel kızların, güzel yüzlerin kadroda yer alması güzel birşey. Çünkü, reytingle ölçülen bir iş yapıyoruz. Rekabet değil, işimizin iyiliği için güzel yüzler lazımdı.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim
Resim
Resim
Resim