Çağkan Çulha

Burada yerli ve yabancı oyuncuları daha yakından tanıyabilir, onlar hakkında bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Çağkan Çulha

Mesaj gönderen summer »

Resim
Çağkan Çulha
Bir donemin unlu isimlerinden Mine Mutlu'nun oğlu Çağkan Çulha, D Production yapimi “Acemi Cadı” dizisinin genc kadrosunda yer aliyor. Kimseden destek gormeden, tek basina oyunculuk sektorune girmeye calisan Çulha, figurasyon oyunculugundan basrole gecis hikayesini Kelebek okurlariyla paylasti.

Zor sahnelerde annem yardim ediyor

Bir donemin unlu isimlerinden Mine Mutlu’nun oğlu Çağkan Çulha, D Production yapimi "Acemi Cadı" dizisinin genc kadrosunda yer aliyor. Kimseden destek gormeden, tek basina oyunculuk sektorune girmeye calisan Çulha, figurasyon oyunculugundan basrole gecis hikáyesini anlatti.

Oyunculuk seruveni nasil basladi?

- En buyuk hayalimdi oyuncu olmak... Devlet Tiyatrosu’nda oynayan bir arkadasim var. O, bir reklam filminde rol almisti. O zaman daha da sekillenmeye basladi kafamda bir takim seyler. Annem oyuncuydu zaten; rahmetli Mine Mutlu. Bir ajansa kayit yaptirdim. Şansima her sey iyi gitti.

n Peki size destek olacak, yonlendirecek birileri yok muydu? Sonucta annenizden kaynaklanan bir cevreniz vardi, degil mi?

- Babam ozellikle bu konuda yardimci olmak istedi ama ben istemedim. Çunku torpile karsiyim. Kendi basima bir seyler yapmak istedim.

n Basarabildiginizi dusunuyor musunuz?

- İlk bes-alti ay boyunca gorusmelere gittim ama hicbir is cikmadi. Sinir oldum. Sonra yavas yavas figurasyon isleri cikti. Ardindan reklam oyunculugu ve "Acemi Cadı" geldi.

n Figurasyonda yer aldiginiz dizi filmler hangileri?

- İlk olarak "Belalı Baldız"da rol aldim. Sonra "Hayat Bilgisi"...

n Çabaladiginiza degdi mi sizce?

- Tabii ki degdi... En onemlisi yavas yavas kendime inanmaya basladim. Tabii cok temiz ve durust bir sektor degil ama calisiyoruz iste. Amacim basarili olmak, bir yerlere geldikten sonra degismemek ve bazi cirkinlikleri duzeltmek...

n Nedir o cirkinlikler?

- Şöhret budalasi olmak bence en buyuk cirkinlik.

n Bu hayatin icine girince ister istemez sohretin buyusune kapilmaz mi insan?

- Kizlar evimin onune gelmeye basladi; cok utaniyorum mesela. Gecen gun biri bana Kıraç’in albumunu hediye etti. Çok temiz ve masum bir duygu bu. Ama ben soyle dusunuyorum: Ben de insanim, onlar da insan. Hicbir farkimiz yok. O yuzden tum bu hayranliklar bana sacma geliyor. Şöhret budalasi olan insanlarin kendi karakterlerine saygisizlik yaptigini dusunuyorum. Çunku sohret bittiginde neye ugradiklarini sasiriyorlar ve buyuk bir psikolojik bunalima giriyorlar. Zaten cok nankor bir sektor. İs cikmadigi zaman yuzun unutulur ve ruya biter.

n Her zaman icinizden geldigi gibi davranabilecek misiniz, yoksa cok kizgin bir aninizda hayranlariniz durumu anlamasin diye maske mi takacaksiniz?

- Bu konuda herhangi bir problemim yok. Zaten cok nadir sinirlenen biriyim. Her zaman sabirli ve guleryuzluyumdur. Şöhretle ilgili hosuma giden tek sey su: İnsanlarin bana gulumsemesi ve iyi davranmasi... Yolda yururken genellikle herkes asik suratlidir, gulmez. Ama beni gorenler, tanidiklari icin sahte bile olsa bir gulumsemeyle bakiyorlar. Sahtelik bile olsa, insanlari guler yuzlu gormek hosuma gidiyor. Ama sacma sapan avantajlari da var.

n Ne gibi?

- Bir yerde sira var diyelim. Ben de siranin sonuna gecmis bekliyorum. Hemen beni siranin basina gecirmeye calisiyorlar, oncelik veriyorlar. Boyle seylerden hoslanmiyorum. Ya da bir yerde yemek yiyorum. Herkes "Afiyet olsun" diyor. Onlara cevap vermekten yemek yiyemiyorum.

n Hayallerinizden birinin oyunculuk oldugunu soylediniz. Hayallerinizi susleyen baska seyler var mi?

- Çok klise bir sey ama bir Hollywood filminde rol almak isterdim. Hatta bir sahnesinde bile gorunmek yeterli olurdu.

n Okul yillarinda nasil bir ogrenciydiniz?

- Ortaokulda derslerime calisiyordum, iyiydim. Lisede calismiyordum, yine iyiydim. Çunku dersi derste dinlerdim. Üniversitede vasattim ama.

n Hangi bolumde okudunuz?

- İstanbul Üniversitesi İsletme Bolumu, ama henuz bitiremedim.

n Annenizle ilgili konusmak ya da filmlerini izlemek sizi uzuyor mu?

- Hayir, uzmuyor. Çunku onu kaybettigimde cok kucuktum. Hatirlayamiyorum onu. Hafizamda canlandiramiyorum. TV’de filmleri yayinlandiginda annem olarak izliyorum ama ortak anilarimiz yok ne yazik ki. Ama "Hayat Bilgisi" dizisiyle baslayan bir aliskanlik edindim: Çok zorlanacagim sahnelerde bana yardim etmesi icin anneme dua ediyorum.

Kaynak : HÜRRİYET

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

ResimResim
Resim
Resim