George Clooney

Burada yerli ve yabancı oyuncuları daha yakından tanıyabilir, onlar hakkında bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

George Clooney

Mesaj gönderen summer »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Gerçek Adı: George Timothy Clooney
Doğum Yeri: Lexington, Kentucky, ABD
Doğum Tarihi: 06.05.1961

Boy : 1.80 m

]Ailesi:
Babası: Nick Clooney, TV haber spikeri
Annesi: Nina Bruce Clooney
Halası: Rosemary Clooney, şarkıcı
Kardeşi: Ada

Eğitim:
- Northern Kentucky Üniversitesi, Highland Heights, Kentucky
- Milton Katselas'dan aktörlük eğitimi aldı.

Ödüllerinden Bazıları:
1995: Screen Actors Guild - Drama dizi filmlerinde başarılı performans, ER, Ödül paylaşıldı
1996: Screen Actors Guild - Drama dizi filmlerinde başarılı performans, ER, Ödül paylaşıldı
1996: MTV Film Ödülü - En iyi çıkış performansı, From Dusk Till Dawn
1997: Screen Actors Guild - Drama dizi filmlerinde başarılı performans, ER, Ödül paylaşıldı
1998: Screen Actors Guild - Drama dizi filmlerinde başarılı performans, ER, Ödül paylaşıldı
2000: Golden Globe - En iyi aktör (Müzikal veya komedi), O Brother, Where Art Thou?

Meraklısına...

People Dergisinde yaşayan en seksi adam seçildi (1997)
En iyi giyinen televizyon yıldızı seçildi (1997)
People Dergisinde Dünyanın en güzel 50 insanından biri seçildi (1996)
"Roman Saç kesimi"ni kazara ünlü yapmıştı. "From Dusk Till Dawn" filmi çekilirken Seth Gecko karakterinin daha çılgın görünmesi için saçını bu şekilde kestirmişti. Fakat saç kesimi daha sonra popüler olmuş ve olağan bir saç kesimi haline gelmişti.
Bazı röportajlarında miğde ülserinden uzun zamandır acı çektiğini söylemişti
Premiere'in 2002 Power 100 Listesinde 27. sıradaydı.
Filmlerinde sık sık soyguncu rollerinde görülür (örneğin; Out of Sight, Dusk Till Dawn, Three Kings, O Brother Where Art Thou?, Ocean's Eleven ve Welcome to Collinwood filmleri)
Premiere'in 2003 Power 100 Listesinde 29. sıradaydı.
Batman'i oynayan 6. aktör
People Dergisinin "En seksi 10 adam" listesinde 3. sıradaydı (2003)
Bir ropörtajda "Özel hayatımı başkalarıyla paylaşmayı sevmiyorum, eğer paylaşmış olsaydım özel olmazdı" dedi.

En şık oyuncu George Clooney

Ünlü aktör George Clooney, Hollywood’un en şık oyuncusu seçildi.

İnternetteki entertainment tonight sitesinde yer alan habere göre,Vanity Fair dergisinin henüz yayınlanmamış yeni sayısında yer verilen “En Şık Oyuncular” listesinin zirvesini George Clooney ele geçirdi.
Son olarak “Oceans Twelve” filmiyle seyirci karşısına çıkan ünlüaktörün en şık oyuncu seçilmesiyle ilgili olarak dergiden bir sözcü, “O hem erkeksi, hem de zarif bir giyim zevkine sahip” açıklamasında bulundu. Ünlü aktör George Clooney, günlük yaşamında bile klasik giyim tarzını benimsemesiyle tanınıyor.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı