bir hackerin manifaturası

Bilgisayar hakkındaki en son haberlere buradan ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
YAĞMUR BULUTU
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

bir hackerin manifaturası

Mesaj gönderen YAĞMUR BULUTU »

Bu gün bir kişi daha yakalandı, tüm gazeteler yazıyor “bilgisayar suçu skandalını yaratan genç yakalandı”
“bankanın sistemine giren hacker tutuklandı”
Lanet olası çocuklar.hepsi birbirine benziyor
Fakat siz hiç,üç parça psikolojinizle ve 1950lerin
Teknolojik beyniyle,bir hacker‘ın gözlerinin içine baktınız mı?onu neyin zayıflattığını hiç merak ettiniz mi?hangi güçlerin onu keskinleştirdiğini,onu neyin kalıplaştırmış olabileceğini?
Ben bir hacker’im,dünyama girin…
Benimki okulla başlayan bir dünya…diğer çocukların çoğundan daha zekiyim,öğrettikleri saçmalık beni sıkıyor…
Lanet olası tembeller,hepsi birbirine benziyor.
Bir ortaokul veya lisedeyim.öğretmenlerin bir kesrin nasıl sadeleştirileceğini anlatmasını on beşinci defa dinledim.anlıyorum.”hayır,bayan smith,ödevimi göstermedim,aklımdan yaptım.”
Lanet olası çocuk.muhtemelen başkasından kopya çekti.hepsi birbirine benziyor.
Bugün bir şey keşfettim.bir bilgisayar buldum.bir saniye,bu muhteşem ben ne yapmasını istersem onu yapıyor.eğer yanlış bir şey yaparsa,benim hatamdan dolayıdır.beni sevmediğinden değil…
Veya benden korktuğunu hissettiğinden değil…
Veya benim kendini beğenmiş bir inek olduğumu düşündüğünden değil…
Veya öğretmek istemediğinden ve burada olmaması gerektiğinden değil…
Lanet olası çocuk.bütün yaptığı oyun oynamak.hepsi birbirine benziyor.
Ve sonunda olan oldu…bir kapı açıldı bir dünyaya…bir bağımlılığın damarlarından geçen,eroin gibi ,telefon tellerinden geçen,elektronik bir kalp atışı gönderildi,günden güne bir barınak arandı beceriksizce..
Bir pano bulundu…
“işte bu…ait olduğum yer burası…”
Buradaki herkesi tanıyorum…onlara hiç bulaşmamış olsamda,onlarla hiç konuşmamış olsamda,onları birdaha hiç duyamayacak olsamda..hepinizi tanıyorum…
Allah’ın belası çocuk yine telefon hatlarını kilitlemiş
Hepsi birbirine benziyor…
Hepimizin birbirine benzediğine kıçınıza iddaaya girersiniz…biz okulda bifteği arzularken bebek mamasıyla beslendik…boğazımızdan geçirdiğiniz et parçaları çiğnenmiş ve tatsız oldu hep.biz sadistler tarafından hükmedildik,yada ilgisizler tarafından görmezden gelindik.öğretecek bir şeyleri olan çok az kişi bizi istekli öğrencileri olarak buldu karşısında ,ama bu kişiler bir çölde su damlaları gibiydi.
Artık bu bizim dünyamız…elektron ve anahtarın dünyası,baud’un güzelliği.biz var olan-belki biz olmasak ucuz ve kalitesiz olacak-bir servisi para ödemeden kullanıyoruz ve siz bize suçlu diyorsunuz .
Biz araştırıyoruz…ve siz bize suçlu diyorsunuz.biz bilginin peşinden koşuyoruz…ve siz bize suçlu diyorsunuz.biz deri rengi,milliyet ve dini önyargılar olmadan yaşıyoruz…ve siz bize suçlu diyorsunuz.siz atom bombaları yaptınız,savaşları başlattınız,öldürdünüz,hile yaptınız,bize yalan söylediniz ve bize bunların kendi iyiliğimiz için olduğuna inandırmaya çalıştınız…
Ve hala suçlu biziz.
Evet,ben bir suçluyum.benim suçum merak etmek.
Benim suçu insanları söyledikleriyle ve düşündükleriyle yargılamak,görüşleriyle değil. Benim suçum sizden daha zekice davranmak.bu beni asla affetmeyeceğiniz bir suç…
Ben bir hacker’ım,ve bu benim bildirim.beni durdurabilirsiniz,fakat hepimizi asla durduramayacaksınız…sonuçta,hepimiz birbirimize benziyoruz.

(the mentor rumuzlu loyd blankenship tarafından tutuklanmasından kısa süre sonra kaleme alınmuştır 8 ocak 1986 da yazılmış ve ilk defa ünlü hacker dergisi phrack’te yayınlanmıştır)