Harici harddiskteki bazı klasörler açılmıyor ?

Bilgisayar hakkındaki en son haberlere buradan ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Harici harddiskteki bulunan benim için çok önemli olan bazı klasörler 32kb boyutlu bilinmeyen dosya biçimine dönüşmüş, nasıl açabilirim? Lütfen yardım edin arkadaşlar. :(

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Fatma Anne yazdı:Harici harddiskteki bulunan benim için çok önemli olan bazı klasörler 32kb boyutlu bilinmeyen dosya biçimine dönüşmüş, nasıl açabilirim? Lütfen yardım edin arkadaşlar. :(

Efendim nasıl olmuş anlayamadım doğrusu... Daha açıklayıcı olur musunuz lütfen?

(Bu arada sizi görmek ne güzel ;) )
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Resim

Teşekkürler Volkan burada olmak gerçekten güzel :D

Sorunuma gelince yukarıdaki resimde açıklamaya çalıştım umarım yeterince açıktır. Bu benim için çok önemli, çocukların yaş günü resimleri ve buna benzer pek çok klasör bu durumda...

Not : Virüs programım Kaspersky ben virüs olduğunu düşünmüyorum ama neden olduğuna dair en ufak bir fikrim yok. :huh: :(
İnşallah bu sorunuma bi çözüm yolu bulursunuz.

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

2 İhtimal var,
Birincisi harddiske yazmamış :)
İkincisi virüs programı virüs buldu ve temizle dediniz. :dayak:

İlk ihtimal daha kuvvetli :tuh:

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Şimdi, şunu söylemeliyim ki harici harddiske yazdı. Pek çok kez açıp görünmeyen dosyalardaki resimlere bakıp, programları kurduk. Harici harddiske yazmamış olsa idi, bunu yapamazdık. Söylemek istediğim şey ise garip ama harici harddiske attığımız dosyalar, birbirine yakın tarihli idi. Bu birbirine yakın tarihli olan dosyalar silinmiş.
Virüs olsa, virüs programımız kesinlikle yakalardı virüsü.
Başka bir şey olduğunu düşünüyorum ama ne olduğunu bulamıyorum.
:( :huh:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Efendim kusura bakmayın biraz gecikti cevabım...

Şimdi öncelikle merak ettiğim şunlar. Bazı virüsler vardır ki klasörleri gizler ve klasörlerin adı altında exe dosyaları oluşturur.

Şimdi eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! dediğinizde o klasör silik olarak da olsa görükmesi gerekir.

(Not: O dosyaları çözüm bulunana kadar silmemenizi öneririm. Çünkü o dosyalar asıl dosyalara ulaşmak için sistem dosyaları olabilir. )
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Volkan, gizli dosya değilmiş. Dediklerini aynen yaptım hiç bir değişiklik olmadı.
Dosyaları silmeyi düşünmüyorum. Bende seninle aynı fikirdeyim. Bi şekilde açılacak ama nasıl? Resim

Yukarıdaki resimde dosyayı birlikte aç yapıp not defteri ile açtığımda dosyanın içinin boş olmadığı görülüyor . Dosya isimleri falan belli...

Kullanıcı avatarı
Amras_Elanesse
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen Amras_Elanesse »

Fatma anne benimde düşüncem şu : O dosyaları çalıştırmaya yarayan program ( slayt görüntüleyici , adobe , photoshop vb. ) eğer bilgisayardan kaldırılmışsa-silinmiş-hata veriyorsa veya harici hard disc o dosyayı çalıştırmak için gerekli programı görmüyorsa, dosyanın üzerine sağ tıklayıp daha önce hangi programda çalıştırıyorsanız birlikte aç ile o programı seçip denemenizi öneririm..

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Not defterinde içinde olanlar yazıyor tuhaf ilk defa karşılaştım..

"İkincisi virüs programı virüs buldu ve temizle dediniz." ben virüsü temizleme di demedim virüsü temizlerken dosyaya zarar vermiş olabilir dedim :]

Ve pcnet, chip , donanımhaber gibi bir sürü bu site (forum) daha profesyonel yardım yapabilir ben şahsen genelde donanımhabere yazıyorum :]

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Peki, Gökhan, diyelim ki gerçekten virüs programı ile virüs buldum ve sil dedim, peki bu klasörleri geri dönderecek, açabilecek bir program yok mu?