IE8 Geliştirici Aracı (Developer Tool) Kaybolma Problemi

Bilgisayar hakkındaki en son haberlere buradan ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Geçenlerde şöyle bir durum ile karşılaştım. Geliştirmekte olduğum web sitesini IE 8 ‘de Geliştirici Aracı(F12) ile incelemek istediğimde geliştirici aracının(GA) açılmadığını farkettim. Fakat taskbar’da pencerenin açıldığı görünmekteydi. Üzerine geldiğimde görünmez bir pencere olarak açıldığını farkettim. İlk başta bunun GA ‘nın dosyasına erişememe olduğunu düşündüm. Ufak kitlenme, dosya okuyamama olduğunu düşünerek bilgisayarı yeniden başlatınca sorunun çözüleceğini düşündüm. Çok iyimser düşünmüşüm. Bilgisayarı yeniden başlatmama rağmen hala GA’nı görememekteydim. Yani oradaydı ama görünmez bir pencere olarak..

İnternet üzerinde yaptığım bir araştırmada şöyle bir yazı buldum. Benim gibi bu sorunla karşılaşan birinin yazdığı yazıyı şuradan okuyabilirsiniz.

Çözümü eski bir yöntemle anlatmış. Bir web sayfasını görüntülerken F12’ye basın. GA açılacak fakat tabii ki görünmüyor.. Taskbar’dan GA penceresini seçin. ALT + SPACE klavye kombinasyonunu kullanın. Pencerenin sol üst köşesinde pencere özellikleri çıkacaktır. O özelliklerden Maximized(Ekranı Kapla) seçin. Hoooppp GA karşımızda

Ama durun daha bitmedi. Kapatıp tekrar açtığınızda yine görümediğini farkedeceksiniz. Hatta yazdıklarımı tekrar uygulamak için üst satırlara gözünüzü kaydıracaksınız. ) Bu durumu kalıcı bir şekilde çözmek için şöyle yapabilirsiniz. Yukardaki adımları gerçekleştirip GA’yi görünür yaptıktan sonra, ALT + SPACE ile tekrar pencere özelliklerini açın. “Pencere Boyutunu Ayarla” ‘yı seçip GA’nın köşelerinden birinden sürükleyerek pencereyi yeniden boyutlandırın. Sonra GA’yı kapamadan IE8’i kapatın. Zaten otomatik olarak GA’da kapanacaktır. IE8 ‘i tekrar açın ve F12 ile GA’yı açın. Hoooooppppp GA görünür olarak geldi. ) İnşallah sizdede başarılı bir şekilde görüntüleniyordur.

[ALINTIDIR]

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

VSaBaH yazdı:[ALTINDIR]

Şuraya çok güldüm ya :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

HayLaz_EjDer54 yazdı:

:D

Kardeş sen gösterince bende çok güldüm çünkü [ALINTIDIR] yazmak istemiştim :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

VSaBaH yazdı:
HayLaz_EjDer54 yazdı:

:D