XP'de Administrator Hesabını Tamamen Kaldırma

Bilgisayar hakkındaki en son haberlere buradan ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

• Administrator hesabını görmek istemiyor musunuz?

• Hesabı kaldıramıyor musunuz?

• Bilgisayarınız açılırken direk Administrator hesabına mı yönleniyor?

O zaman bu makale tam size göre. İşte ÇÖZÜM;

- Başlat menüsünden Çalıştır'a giriniz.
- control userpasswords2 yazıp enter tuşuna basın.

Resim

- Karşınıza gelen pencerede Administrator hesabının özelliklerine giriniz. Hesap adını Deneme olarak değiştiriniz ve hesabın türünü de standart hesap olarak ayarlayınız.
- Tamam butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen iletişim kutusunda hiçbirşey yapmadan yine Tamam butonuna tıklayın.
- Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda hesabın görünmeden direk kendi hesabınızın açıldığını göreceksiniz...

:ok:Bu kaynak VSaBaH tarafından Köstebek Forum kullanıcıları için hazırlanmıştır. Kaynak belirtmeden kullanılması yasaktır.

Anahtar Kelimeler: Administrator hesabını silme, admin hesabını kaldırma, xp de administrator hesabını gizleme, xp de administrator hesabını kapatma, xp de administrator hesabını silme, administrator yerine kendi hesabınızın açılması, administrator hesabını kapatma

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Farklı oturumlar açtığımızda mı böyle oluyor?

Kullanıcı avatarı
sanxx
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen sanxx »

Tebrikler Bende Neden Silemiyorum Diyodum
+50 KFL

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

sanxx yazdı:Tebrikler Bende Neden Silemiyorum Diyodum
+50 KFL

İşe yaradı mı kardeş?
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

dikenüstünde yazdı:Farklı oturumlar açtığımızda mı böyle oluyor?

Yani eğer Windows kurulumunuz esnasında farklı bir kullanıcı ismi belirtirseniz size özel oturum açılıyor. Ancak administrator oturumu hala var oluyor. Bilgisayar açılırken de sizin hesabınızdan değil de Administrator hesabından açılıyor. Bunu da çoğu insan istemez :)
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
sanxx
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen sanxx »

Yok Ben Alıştım Ama Arkadaşlrıma Yardımcı Olururum

Kullanıcı avatarı
berke_altas
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen berke_altas »

arkadaşlar ben oyun oynarken bilgisayar kasdı ve reset çektim,sonra bilgisayara birşeyler oldu ve açılırken şifre girin diyor.Bunu düzelte bilirmiyiz yardımcı olur musunuz?

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

berke_altas yazdı:arkadaşlar ben oyun oynarken bilgisayar kasdı ve reset çektim,sonra bilgisayara birşeyler oldu ve açılırken şifre girin diyor.Bunu düzelte bilirmiyiz yardımcı olur musunuz?

bilgisayarım sağ klik-yönet-yerel kullanıcılar ve gruplar-users.. buradaki dgerkmeyen kullanıcıları kaldır.
kendi hesabına sağ klik- özellikler- genel- burada 'parola herzaman geçerli olsun' kutucuğunu kaldır

ayrıca denetim masasında:
-kullanıcı hesapları-kullanıcıların oturum açma ve kapatma seceneklerini değiştir- karşılama ekranın kullan. kutucuğunu kaldırın
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

VSaBaH yazdı:
berke_altas yazdı:arkadaşlar ben oyun oynarken bilgisayar kasdı ve reset çektim,sonra bilgisayara birşeyler oldu ve açılırken şifre girin diyor.Bunu düzelte bilirmiyiz yardımcı olur musunuz?

bilgisayarım sağ klik-yönet-yerel kullanıcılar ve gruplar-users.. buradaki dgerkmeyen kullanıcıları kaldır.
kendi hesabına sağ klik- özellikler- genel- burada 'parola herzaman geçerli olsun' kutucuğunu kaldır

-kullanıcı hesapları-kullanıcıların oturum açma ve kapatma seceneklerini değiştir- karşılama ekranın kullan. kutucuğunu kaldırın

Volkan abi hızlı yazdın heralde yazıların hiç okunmuyor :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

HayLaz_EjDer54 yazdı:
VSaBaH yazdı:

Volkan abi hızlı yazdın heralde yazıların hiç okunmuyor :D

Ben yazmadım kardeş, yazmaya üşendim ilk bulduğum siteden alıntı yaptım :)
 !

Resim