windows xp'nin ne anlama geldiğini biliyormuydunuz??

Bilgisayar hakkındaki en son haberlere buradan ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
forever
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

windows xp'nin ne anlama geldiğini biliyormuydunuz??

Mesaj gönderen forever »

HIRİSTİYANLIĞIN SEMBOLLERİNDEN

Eski Yunanca’da “x” harfi “khi”, “ro” olarak okuna “p” harfi ise “re” sesine tekabül eder. “XP” böylece, Yunanca’da “khristos” şeklinde yazılan Mesih’in kısaltması, giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı, Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan “khi ro haçı”nı çıkartmıştır.

MİCROSOFT DA BİGANE KALMAMIŞ!

Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000'li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış, son işletim sistemi modeline Hazreti İsa’yı kasteden “Mesih” adını takmış. Microsoft’un bu tutumu, Hollywood’da esen rüzgarla da paralel, çünkü Hollywood da 2000'li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix, Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon, Yarından Sonra, Derin Darbe gibi filmler yaptı.

"HAÇLI SEFERİ"NE WİNDOWS DA KATILDI

Aslında, 2000'li yıllar Batı’da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001’deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush bir Haçlı Seferine çıkmatan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak’ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki “haçlı seferi” düşüncesi Batı’da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara, otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki “crusade” (“haçlı seferi”) ibaresinde yaşamakta. Öyle ki, ABD’de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.

Microsoft gibi, Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu “haçlı ruhunun” kıyısında kalmayacağını, onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil.

Kullanıcı avatarı
GiresunLuu
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen GiresunLuu »

GÜZEL PAYLAŞIM DOSTUM EMEĞİNE SAĞLIK

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Ya adamlar böyle anlama gelen bir yazılımı tüm dünyaya yayıyorlar. Bizde ister istemez kullanıyoruz. Amaaan boşverin zaten çoğumuzun sistemi korsan değil mi zaten boşverin... :D Para kazandırmıyoruz sonuçta.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MaviGitar
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen MaviGitar »

VSaBaH yazdı:Ya adamlar böyle anlama gelen bir yazılımı tüm dünyaya yayıyorlar. Bizde ister istemez kullanıyoruz. Amaaan boşverin zaten çoğumuzun sistemi korsan değil mi zaten boşverin... :D Para kazandırmıyoruz sonuçta.

heheheh :D bu arada bu bilgiler için saol

Kullanıcı avatarı
tuna.322
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen tuna.322 »

emegine saglık sagolasın

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

ya saçmalamayın xp experıanca (deneyim) kısa hali :d kendinize güldürmeyin..

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re:

Mesaj gönderen göKhan. »

sıfır yazdı:ya saçmalamayın xp experıanca (deneyim) kısa hali :d kendinize güldürmeyin..
VSaBaH yazdı:Ya adamlar böyle anlama gelen bir yazılımı tüm dünyaya yayıyorlar. Bizde ister istemez kullanıyoruz. Amaaan boşverin zaten çoğumuzun sistemi korsan değil mi zaten boşverin... :D Para kazandırmıyoruz sonuçta.

Şaştım Kaldım :!: :D
:yuh: :yuh: :yuh:

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: windows xp'nin ne anlama geldiğini biliyormuydunuz??

Mesaj gönderen Veda »

Ben de zannetmiyorum, o kadar düşünemezler onlar!..
Katılıyorum sıfır'a.

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Re: windows xp'nin ne anlama geldiğini biliyormuydunuz??

Mesaj gönderen reha37 »

Ben burada Microsoft'a bir hata bulmuyorum, aksine bizde hata buluyorum...

Bunlar, teknolojide geri kalmışlığın ve ilim öğrenmekle ilgili yerine getirmediğimiz ilimlerin bir sonucu olarak, meydanı boş bulan batı medeniyetlerinin ilimde ilerlemeleri sonucu her buluşlarına sembol, simge yerleştirmelerinden ileri geliyor...

Şahsen, tüm dünyayı etkileyecek bir buluş yapsam ben de bir simge koymak isterim...