"Geçerli konumu Sık Kullanılanlara Ekle" çalışmıyor [ÇÖZÜM]

Bilgisayar hakkındaki en son haberlere buradan ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Dosya ekleyeceğinizde veya bir dosya kaydedeceğinizde açılan gözat penceresinde çok işlevsel bir özelliktir Sık Kullanılanlar sekmesi...

Resim

Bu sekme sayesinde Masaüstü'nü, Belgeler klasörünüzü veya işinize yarayan bir sürü klasörü bu kısma yerleştirebilirsiniz. Böylece klasörlere tek tıkla erişebilirsiniz. Yapmanız gereken ilgili klasöre gittikten sonra Sık Kullanılanlar sekmesine sağ tıklamak ve Geçerli konumu Sık Kullanılanlara Ekle demek hepsi bu kadar... Bu yöntemle Masaüstü ve diğer klasörlerinizi o kısma kolayca ekleyebiliyorsunuz.

PEKİ YA BU İŞLEV ÇALIŞMIYORSA?
Bende de çalışmıyordu. Sık Kullanılanlara hiçbir klasör ekleyemiyordum. Kafayı yemek üzereydim. Uzun araştırmalarım sonucunda çözümü buldum.

Yapmanız gereken gayet basit... Bu sorun hiç işe yaramaz diye veya başka sebeplerle sildiğiniz Belgeler klasörü içindeki Bağlantılar klasörünün silinmiş olmasından kaynaklanıyor. Yapmanız gereken C:\Users\KullanıcıAdınız (C:\Kullanıcılar\KullanıcıAdınız) klasörü içinde Bağlantılar veya Links adı altında bir klasör oluşturmanız.

Resim

Hepsi bu kadar! Artık ekleme yapabileceksiniz.

[NOT: Şayet işe yaramamışsa başka bir bilgisayardan yukarıda resimdeki klasörü kopyalayıp sizin bilgisayarınızdaki aynı dizine atarak da çözebilirsiniz.]

:ok:Bu kaynak VSaBaH tarafından Köstebek Forum kullanıcıları için hazırlanmıştır. Kaynak belirtmeden kullanılması yasaktır.

Anahtar Kelimeler: Gözat penceresinde masaüstü simgesi yok, gözat penceresine sık kullanılan ekleyemiyorum, Geçerli konumu Sık Kullanılanlara Ekle seçeneği çalışmıyor, windows 7'de 8'de sık kullanılan içine klasör ekleyemiyorum,

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim